Stacyjka

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
anula
Status: Offline

Stacyjka

Post autor: anula »

Drodzy Viragowicze, mam pytanie - gdy przekręcam kluczyk w stacyjce z pozycji OFF na ON pojawia się terkoczący dźwięk który po chwili ustaje. Motor zapala bez problemów. Ta sytuacja zdażyła mi się wczoraj pierwszy raz, przedtem nigdy nic nie terkotało. Próbowałam przekręcać stacyjkę parę razy i nie za każdym razem ale czasami wydaje te dziwne dźwięki, zawsze jak do tej pory odpala bez problemu.
Czy ktoś wie o co moze chodzić?
Pozdrawiam Ania.
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: Adam »

To pompka paliwa po dłuższym postoju napełnia gaźniki paliwem. Nie masz sie czym martwić.
anula
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: anula »

Ta sytuacja przydazyła mi się nie po postoju, ale po 80 km. przejażdżce po której pojechałam na stację zatankować. Motor stał może z 5-10 min. jak tankowałam i płaciłam. Jak chciałam odjechać to po przekręceniu stacyjki zaczęło terkotać. Do domu mam kawałeczek i sprawdziłam jeszcze parę razy i z dwa razy znów tak się stało. Przed chwilą byłam sprawdzić jak dzisiaj odpali i nic nie terkotało odpalił bez problemu.
Awatar użytkownika
Ikar
Posty: 200
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 21:37
Motocykl: ST1300
Lokalizacja: Zagłębie
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: Ikar »

Pompka terkocze jak moto dłużej stoi i jak jest mało paliwa w baku
anula
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: anula »

Ale to się zdarzyło już po tankowaniu, więc bak był pełen, a motor stał może 10 min. Jak dojechałam do domu jakieś 2km. to sprawdziłam i jeszcze 2 razy tak terkotało po przełączeniu stacyjki, potem już nie. A jak dziś sprawdziłam to też nic się nie działo.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: kyller »

sm210 pisze:Pompka terkocze jak moto dłużej stoi i jak jest mało paliwa w baku
????
pompka terkocze jak musi podniesc csinienie w przewodzie pompa-gaznik do wymaganego
(tzn.równoważacego nacisk sprezyny w pompie, wtedy styki pompy nie dochodza i nie pracuje, otwiera sie iglicowy cisnienie spada sprezyna dopycha mebrane pompy i trzpien przestawia styk na zwarte elektromagnes wciaga rdzen i jednoczesnie rozwiera styk)

czyli mamy 3 mozliwosci
1.zaworki iglicowe
2.zaworki w pompie
3.membrana pompy- jesli, to z pompy na zimnym motocyklu bedzie wyciekac paliwo


ilość paliwa w zbiorniku nie ma nic do rzeczy
anula
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: anula »

Dzięki, to cały wykład, - co mam dalej z tym zrobić - mechanik?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: Blunio »

kyller pisze:pompka terkocze
Grde, a ja myślałem że jak się przkręci kluczyk to brzęczyk budzi się takie gryzonie (wiewiórki) , które lubią biegać w takim kole jakie słuzyło do napędu żurawia nad Motławą i to to dlatego moto jedzie bo to koło jest połączone wałem z tylnym kołem ... qrde, tyle lat na karku a tu człowiek zawsze coś nowego się dowie i nauczy.
anula pisze:co mam dalej z tym zrobić
Jak tylko brzęczy a moto jedzie, to jeździj dalej. Jak moto stanie albo zacznie wyciekać benzyna, to wtedy dasz zarobić mechanikom. Nie wcześniej, bo gotowi taką co się nie bardzo skasować za kompresję, co to ją czeladnik przyniósł w wiadrze :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: kyller »

anula pisze:Dzięki, to cały wykład, - co mam dalej z tym zrobić - mechanik?
zadzwon w poniedzialek to ci przez telefon wyjasnie jak zdiagnozowac byc moze wszystko jest w porzadku
anula
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: anula »

Dziękuję za pomoc, oczywiście zadzwonię podaj tylko godzinę żebym nie przeszkadzała w pracy.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: kyller »

dowolna, byle nie przed 9 rano bo jak sie mnie obudzi to sie wkurzam :mrgreen:
anula
Status: Offline

Re: Stacyjka

Post autor: anula »

OK. zadzwonię ok. 10.00
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ