Sika paliwem :]

Tematy związane z gażnikami
choody
Status: Offline

Sika paliwem :]

Post autor: choody »

Witam

Wiec tak, przez zime siedzialem przy motorze dosc sporo, wymienilem (co chodzi o uklad paliwowy) krocce gaznikowe, membrany w gaznikach, uszczelki w gaznikach (mam caly zestaw naprawczy) odpalam go (nowy akumulator, nowe szczotki w rozruszniku, nowe sprzeglo rozrusznika) i odpala ale nie do konca tak chodzi jak powinien bowiem:

Z jednego gaznika cieknie paliwo, pomimo iz wymienilem uszczelki i rowniez paliwo spierdziela przez przewod ten pod pokrywa, co sluzy do tego by ono spierdzielalo :-)

Jak go odpale to chodz w miare rowno, ale po pewnym momencie wkreca sie na wysokie obroty i nie da sie z tym nic zrobic, jak przygazuje na niskich to wykreca sie i juz nie wraca nizej.

Pewnie przez weekend wyciagne znow gazniki i zaczne dlubac w nich wdlg. instrukcji ktora jest na forum, ale pytanie moje co moze byc dokladnie spowodowane takim zachowaniem?


Co sie dzieje:
- nie trzyma obrotow
- cieknie paliwo z gaznika
- cieknie paliwo z wezyka
szatanerka
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: szatanerka »

Witaj
1 wygląda to tak iż pływak lub iglica są wadliwe
2 wykręć świece i zobacz która jest zalana jeśli żadna to to pierwsze
miałem identycznie po zimie u mnie to to 2
pozdrawiam :drunksmile:
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: wolbi »

Jezeli cieknie ci paliwo z gaznika to prawdopodobnie zle zalozyles zaworek iglicowy lub jest uszkodzony w komorze plywakowej i nie zamyka on doplywu paliwa po podniesniu plywaka
choody
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: choody »

szatanerka - jak wroce do domu to sprawdze.

wolbi - aktualnie mam stary zaworek wlozony, wloze nowy z zestawu naprawczego i zobaczymy czy to pomoze.

Druga sprawa jest taka ze przy kazdej probie pompa paliwa pompuje paliwko, jakby nie trzymala cisnienia. Moze tez to dawac taki efekt?

Najbardziej mnie dziwi fakt ze sam gaznik cieknie, wlozone jest nowa uszczelka i sruby sa mocno dokrecone, nie mam pojecia skad to moze cieknac.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: wąsaty7 »

WOLBI dobrze kombinuje,jest jakiś powód że zawór iglicowy nie zamyka.Po wymianie zaworu koniecznie sprawdź poziom paliwa.
Wąsaty7
Kris
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: Kris »

Witam,
Miałem podobną sytuację, tzn głośno pracowała pompka paliwa i z jednego z przelewów/odpowietrzeń z gaźnika lała się benzyna. Zdecydowane uderzenie trzonkiem młotka w odpowiedni, tzn. przelewający się gaźnik z lewej strony moto pomogło => podwieszony zaworek iglicowy... Po wykręceniu świecy i zakręceniu rozrusznikiem pojawiła się fontanna paliwa... Ubranie szybko wyschło... :razz: Znad tłoka paliwo raczej nie zdążyło przepłynąć do oleju (również po jego zapachu, konsystencji ani poziomie nie było widać obecności paliwa w oleju) Sprawdź olej u siebie, jego poziom i zapach. Jeśli popłynęło do niego sporo paliwa olej jest do wymiany. Jeśli wykręcasz świece pamiętaj aby ją wsadzić w fajkę, a świecę przytknąć do masy. Zabezpieczysz się tym przed uszkodzeniem cewki. Pamiętaj też aby ta uziemiona i iskrząca świeca była daleko od miejsca, w którym można się spodziewać paliwa... :razz:
Pozdro
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: wolbi »

choody: jezeli zaworek ci nie trzyma to bedzie cieklo. Ja ostatnio jak czyscilem komore plywakowa to w 1 gazniku dopiero za 3 razem poprawnie zaworek zalozylem, bo ciagle musial sie zsuwac z blaszki od plywaka i tez mi cieklo przez komore plywakowa gora albo przez odpowietrzajace rurki. Takze zdejmij dekielek od komory i zobacz czy zaworek dobre siedzi. Reka w pogotowiu na ON/OFF zeby szybko w razie czego pompe paliwowa wylaczyc.
choody
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: choody »

Wiec wnioski po poobiadowej walce z gaznikiem.

Zmienilem w obu gaznikach zaworki, zalozylem blaszki odpowiednio (nie zsuwaja sie), wszystko niby cacy, ale niestety gaznik nadal cieknie. Pompka trzyma cisnienie, przez wezyki paliwo nie ucieka tylko leje sie z samego gaznika.

Z ktorego miejsca w ogole to moze sie lac, przypominam ze uszczelke pod deklem zmienilem na nowa. Prosze o porade gdzie szukac nieszczelnosci :)
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: KoSS »

Wolbi ci dobrze napisał to przez zaworki, albo masz źle wyregulowany poziom paliwa albo ci się pływak zawiesza. Jest jeszcze jedna ewentualność nie wyczyściłeś gniazda zaworka i jak dałeś nowy zaworek a masz trochę zabrudzone gniazdo to nie będzie ci domykał, mnie się raz zawiesił zawór to jak przejechałem 10km to mi bak paliwa wylało i jechałem tylko na jednym garnku i dopiero AYO007 mnie uratował, bo sam poległem.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: wolbi »

No ja za 3 razem dobrze zalozylem zaworek iglicowy i plywak. Sprawdz jak juz zalozysz plywak, czy swobodnie podnosi sie i opada, czasem mozesz zle zalozyc plywak na ta igielke i bedzie ci sie powieszal, co takze spowoduje przelewanie sie paliwa.
choody
Status: Offline

Re: Sika paliwem :]

Post autor: choody »

Ok, dzieki wszystkim za rady, ale tylko mnie jedno zastanawia. Dlaczego teraz ucieka to przez uszczelke pokrywy gaznika, a nie przez wezyk? Obawiam sie ze to jest kwestia pokrywki i uszczelki, a nie przytkanych kanalikow bo przez wezyk paliwo w ogole nie ucieka.

[ Dodano: Pon Mar 30, 2009 11:55 am ]
Nastepne pytanie, jak wymienic tuleje(?) w ktora wchodzi zaworek

Kupilem ten zestaw naprawczy i wymiana samego zaworka bez tej tulejki jest bez sensu bowiem nie bedzie to idealnie pasowalo (stara tuleja, nowy zaworek).


Jak to to ustrojstwo wymontowac z gaznika? (to po prawej stronie dla przypomnienia :] )
Obrazek

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2009 1:30 pm ]
Udalo mi sie w koncu zdiagnozowac. Wyplanowalem pokrywe, i dalej cieklo wiec to juz napewno nie byla wina pokrywki. Moj jeden gaznik jest poprostu pekniety, pekniecie bylo na tyle nie widoczne ze dopiero po 10tym przejzeniu doszedlem do tego. No nic, czeka mnie zakup gaznikow.

Pozdrawiam i dziekuje wszystkim za porady :)
ODPOWIEDZ