kontrolka oleju

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

kontrolka oleju

Post autor: Szymon »

Moze ja sie zle zachowuje , a moze cos innego jest nie tak- pokrotce opisze i czekam na opinie. :pomocy:
Zazwyczaj robie tak:
1. odpalam moto, kontrolka sie swieci ale po chwili gasnie.jak stoi na bocznej stopce to swieci sie dlugo.
2. w miedzyczasie sie ubieram, zapinam plecak, otwieram brame itp. czas ok 2-3 minut
3 wyjezdzam i generalnie pierwsze 3 km jade w miare spokojnie. kontrolka czasami potrafi sie zapalic w czasie jazdy, rozumiem ze silnik malo cieply i olej gesty- mysle ze to ta przyczyna - ???
4. no i dzis po przejechaniu ok 15 km - temp silnika i oleju juz sluszna, przy gwaltownym przyspieszeniu zapalila sie . :twisted:

Aha- Stan oleju we wzierniku- 2/3 stanu czyli ok.

tez tak macie??
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
kurek
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: kurek »

yamaha ogulnie lubi mic max stan,,,a to ze ci sie kontrolka oleju zapala to dlatego ze to nie kontrolka cisnienia jest tylko tak jakby stanu...jak dasz po manecie to pompa nagle przyspieszy i zaciagnie oleju sporo i ci sie poziom w misce obniza i sie swieci :wink: .dolej pod maxa i sie nie bedzie swiecic.pozdrawiam
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: iwan »

kurek pisze:yamaha ogulnie lubi mic max stan,,,a to ze ci sie kontrolka oleju zapala to dlatego ze to nie kontrolka cisnienia jest tylko tak jakby stanu...jak dasz po manecie to pompa nagle przyspieszy i zaciagnie oleju sporo i ci sie poziom w misce obniza i sie swieci :wink: .dolej pod maxa i sie nie bedzie swiecic.pozdrawiam
Zgadza się. Też tak miałem, zalałem na maxa i już tak nie mam.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: Szymon »

OKI- dzieki za rady
w takim razie na maxa. A wydawaloby sie ze 2/3 stanu to OK.
dostanie transfuzje swiezej krwi :bikersmile:
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: Arktos »

Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
kameleon
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: kameleon »

W mojej też paliła sie kontrolka od oleju jak postała na bocznej stopce i jak podpowiadają wyżej Yamaha lubi górny stan oleju i po kłopocie.
korozja
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: korozja »

Wiem już że kontrolka wskazuje poziom oleju w silniku, ale czy sygnalizuje coś jeszcze gdy zapala się w czasie gdy przyciskam włącznik rozrusznika, czy tylko włącza się kontrolnie żeby sprawdzić czy nie spalona :?:
sznajder
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: sznajder »

Nie chce zakladac nowego tematu , wiec mam takie pytanie dotyaczace "Szybki tej na dole od sprawdzania ile jest wlanego oleju - olej spuszczony i szybka jest brudna - tzw czarna czy idzie to jakos przeczyscic , gdyz jak wkleje nowy olej nie bede widzial ile jest tego wlanego , oraz czy cos trzeba czyscic w srodku jesli spuszcony zostal olej ? .
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: Dono »

sznajder pisze:Nie chce zakladac nowego tematu , wiec mam takie pytanie dotyaczace "Szybki tej na dole od sprawdzania ile jest wlanego oleju - olej spuszczony i szybka jest brudna - tzw czarna czy idzie to jakos przeczyscic , gdyz jak wkleje nowy olej nie bede widzial ile jest tego wlanego , oraz czy cos trzeba czyscic w srodku jesli spuszcony zostal olej ? .
Jak to brudna/czarna? Po prostu ją dokładnie przeczyść od zewnątrz, bo wątpię żeby od środka tak się jakimś sposobem zabrudziła żeby nic nie było widać :???: To chyba nawet niemożliwe jest... Jest? :twisted:
Olej nie jest przeźroczysty więc zawsze zauważysz jego stan, nie ma strachu (jeśli wlałeś 4 litry i kompletnie nic nie widać nawet jak przechylasz moto, to znaczy że wlałęś za dużo i tyle :wink: )
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: robson »

Zapal zimny silnik i podkręć obroty zobaczysz jak znika :) cała jego zawartość będzie prawie pod bakiem :mrgreen: i na pewno zobaczysz wnętrzności silnika :roll:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
krystian
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: krystian »

Z tego co wiem to w misce olejowej niema przegród (tak to zaprojektowali) i olej się luzem przelewa. Dlatego występuje objaw zapalania się kontrolki oleju gdy moto jest pochylone na lewą stronę
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: kontrolka oleju

Post autor: Strażak »

2/3 stanu,
- na bocznej nóżce świeci (normalne)
- silnik rozgrzany dajesz po garach świeci (też się zdarza)
- jedziesz pod górę też się może zapalić

To taka przypadłość naszych lalek
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
ODPOWIEDZ