kaski

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: irecki »

Anonymous pisze:...Na wiosnę planuję zakup Caberga Fredom -z otwartych ten podoba mi się najbardziej
Ja mogę przyznać - jest świetny. Ma tylko jedną wadę nie ma szybki. Jestem okularnikiem i przy większych prędkościach trochę "piździ" po twarzy i oczach. O goglach (przyzwoicie wyglądających) mogę zapomnieć. Zostaje mi tylko coś pokombinować. jestem otwarty na podpowiedzi ??
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
Woolf
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Woolf »

Posiadam Nolana N42, o ktorym zlego slowa nie mozna powiedziec i Airoha Top One w macie, jest on bardzo wygodny, ale niestety jego minusem jest sredniej dlugosci szyba i daszek, ktory jest nieco podwiewany powyzej 100-110km/h, a do miasta jest idealny. Przestrzegam wszystkich przed zakupem kaskow AGV zwlaszcza modelow Bali. Sa marnej jakosci i zle spasowane, a do tego strasznie niewygodne, a glowa wyglada przeogromnie. Przegladalem ostatnio sklepy z kaskami i moj model Nolana N42 w wersji podstawowej jest w niesamowitej promocji. Kask kosztujacy 520zl jest dostepny za 319 w kolorach czarny i czarny mat, a srebrny i bordowy z n comem za 419.
http://www.4bikes.pl/product_info.php?products_id=1967
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

widziałem ostatnio coś takiego http://www.nexx-helmets.com/produtos/pr ... roduto=161
prezentuje się całkiem całkiem do tego maska neoprenowa i jest git
krakers
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: krakers »

O tym kasku jest napisane w 10 Motocyklu w takim fajnym dodatku "Custom Bikes" str.48 Jest podany importer, nr. tel., str. www i cena 449 zl.
artekr
Status: Offline

Kask Caberg Justissimo GT

Post autor: artekr »

Kask Caberg Justissimo GT http://www.webbikeworld.com/r2/motorcyc ... justissimo

ja upatrzylem sobie cos takiego, nie jest tani ale dwa w jednym, ma wyjmowana szczeke. jeszcze sie nie zdecydowalem moze ktos ma cos takiego i poradzi co i jak?
romanmax
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: romanmax »

Witam ponownie, moim zdaniem walory hełmu ochronnego podzielił bym na dwie grupy, dotyczącą bezpieczeństwa i wyglądu. Pionierzy poruszający się na chopprach rodem z USA używali tylko bezszczękowych kasków i na nich się wzorowałem kupując kask z louis na wzór policji amerykańskiej czarny z daszkiem,Na długich trasach jazda stawała się męcząca więc zakupiłem bezszczękowy z szybką. Polecam http://www.louis.de bo ceny są przystępne. Zdecydowanie polecam bezszczękowy kas, który idealnie pasuje do ramoneski, jednak zaznaczam,że jest to kask bardzo mało skuteczny przy upadkach bo nie chroni twarzy.
romanmax
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: romanmax »

znalazłem link mojego kasku, tyle że ja posiadam z daszkiem i zapewne ten również ma doczepiany daszek.Jest piękny ale zwróćcie uwagę, uszy i broda 0 zabezpieczenia
http://www.louis.de/_40c05a4b2216f06566 ... _gr=203045, ważna sprawa przyzakupie należy zwracać uwagę na atest bo w większości sprzedawane na allegro nie mają atestu.
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: MORDA »

A ja mam inne pytanie .Kto ma ciemną szybę w swoim kasku i jak sprawdza sie np. w dni pochmurne ?
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: kasia-jaro »

mordeczka pisze:A ja mam inne pytanie .Kto ma ciemną szybę w swoim kasku i jak sprawdza sie np. w dni pochmurne ?

Powiem krótko-DO DUPY
maciej
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: maciej »

Mój kolega ma, dlatego podzielam zdanie jaro - do d...
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bolec »

Hm jeśli chodzi o typ kasku to kwestia gustu, Ja mam dwa i moja dziewczyna ma dwa. Mamy dwa firmy NEXO oba otwarte, okulary i można jechać :), Oraz dwa zamknięte (szczękowe), ona ma NOLAN , ja ARAI , dokladnie ten : http://allegro.pl/item256362589_arai_ds ... iar_l.html

Głównie chodzi o bezpieczeństwo, nie chciałbym zostawić gdzieś kawałek szczęki :)
Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
Awatar użytkownika
bolec
Posty: 945
Rejestracja: 11 września 2007, 17:37
Motocykl: Lucek
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: bolec »

Lucek jest mój i będę go pierdolił czy wam się podoba czy nie ....
Obrazek
osina
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: osina »

ja mam Uvexa jet120. Ma długą szybkę, choć jest dość ciężki. Podobny do Nolana N42 ale tańszy.
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: MuSStaFFa »

a smigal ktos w AGV Planet ?? dzis mialem go na glowie.. wygodny.... lekki .... dlooga szyba.. wszystko ladnie wykonczone.. cena w drogim salonie w lodzi 400 zl w promocji.... na alllegro juz za 350 zl... co o nim myslicie.. co byscie wybrali ?? mam dylemat miedzy nim a nolanem N42 classic .. ktory wybrac ?? czy ta gorna czesc przyciemniana w nolanie.. na szybie jest warta 100 zl.. bo bez tego paska nolan kosztuje 450... a z czescia przyciemniana ....550 ... ktory wybrac... . ???

agv - http://www.4motos.pl/index.php?p45

nolan - http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=266804391

???
HARM
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: HARM »

koleś ma nolana N42 i sobie bardzo chwali a pasek przyciemniany się często przydaje gdy słońce prosto w oczy świeci AGV nie mierzyłem nie wiem jak sie nosi zobacz jeszcze Caberga serii Downtown
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: MuSStaFFa »

no ten caberg odpada..... szyba jest mniejsza....a na dodatek jest mega wielki i wygladam jak bym mial wodoglowie..a nie mam :-) ... a co ze stosowaniem okularow... w kasku ???
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 51
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: robson »

Hey ja stosuję okularki ale powiem tyle na dłuższą jazdę odpada uszy ci odlecą,będziesz musiał stanąć zdjąć kask i masować archer ma Nolana z tą blędą i naprawdę jest fajny.Wybież kask albo z blędą albo z daszkiem i trochę ciaśniejszy dopasuje się z czasem i nie będzie latał na głowie.Pozdrawiam
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: MuSStaFFa »

ps.... moze gloopie pytanie..... ale co to jest blenda ???
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ARCHER »

[quote="Woolf"]Posiadam Nolana N42, o ktorym zlego slowa nie mozna powiedziec
Amen
maciej
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: maciej »

Ja mam Nolana N41 i też gdybym narzekał, to bym zgrzeszył.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1891
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 51
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: robson »

Ktoś pytał o blędę? To dodatkowa przesłona na przyłbicy nie z dziurkami tylko przyciemniona :mrgreen:
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: ayo007 »

..kurcze no mnie tez czeka zakup kasku, Nolan mi sie podoba,ale cena nie.. :evil:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: Marcin »

Na motobazarze przymierzałem Nolana za 380 zł. Tania bo ostatnia sztuka była :cry:
Obrazek
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: MuSStaFFa »

no wiec kupilem 2 Nolna N42 clasic z ta "blenda" i Agv Palnet.... pierwszy 550 zl a aGC 330 zl... jezeli chodzi o wygodze to AGV jest zdecydowanie lzejszy......o jakies 200 g.... jezeli chodzi o AGV wykonanie tez jest OK.... ale jednak nolan ma lepszy wykonczenie... np.. szyba wydaje sie byc twardsza... uszczeliki i materialy wysciolkowe tez sa lepszej jakosci.... ale jeden i drugi jest OK.... oba mam w domu i ja kktos ma jakies pytania moge odpowiedziec...ale szybko bo AGV jest dla zioma z wawy.. i niebawem mu go zawioze .. pozdrawiam,m... ps... NOLAN N42 rozmiar "M" a AGV ta sama wielkosc rozmiar "S" .. pozdro.,...
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: kaski

Post autor: wwwolti »

ja ma airoh tr1

http://www.allegro.pl/item276937918_wyp ... czeki.html

Jest dość wygodny, pasuje do mojej głowy :wink: . dobre materiały wykończeniowe. jego przewagą jest to, że można odpiąć szczękę. Wybierałem pomiędzy nolanem 42 i tym właśnie i mój wybór padł na airoha.

Póki co nie żałuję, ale dopiero w przyszłym sezonie trochę więcej w nim pojeżdżę.
pozdr
Wojtek
ODPOWIEDZ