virago 535 Problem z odpaleniem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Emineusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 lipca 2023, 20:49
Motocykl: virago 535
Status: Offline

virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: Emineusz »

Witam
Piszę tutaj na forum gdyż mam problem z virago mojego ojca. Jako że mam większą cierpliwość postanowiłem podjąć się naprawy jego motocykla.
A więc virago(92r) kupiona rok temu w marcu, moto ładnie opalało jeździło bez zarzutu. W tym roku problem był z odpaleniem po zimie (marzec-kwiecień), po naładowaniu akumulatora po kilku próbach moto odpaliło i można było się przejechać. Lecz po kilku dniach postoju znowu problem z odpaleniem. Aż tego tygodnia moto stało w garażu. Po wielu próbach odpalenia ze startera z negatywnym skutkiem przyszła próba na pych, i tu moto również nie odpala (z 1 czy z 2 biegu, silnik jakby zaczynał chodzić, ale jak koło się blokuje z powodu zbyt małej prędkości to znowu trup).
W virago nowe świece, nowy aku (12A).
Po przekręceniu kluczyka słychać pompowanie paliwa, i do gaźników dochodzi paliwo. podczas próby odpalania ze startera, rozrusznik kręci, ale co jakiś czas słychać jakby się zatrzymywał bo ma opór, albo jakby się cofał i znowu kręcił normalnie. Miernikiem sprawdziłem jaki jest pobór prądu podczas próby odpalania i podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie spada do 8V.
Iskra na świecach jest bardzo słaba (widać iskre raz na sekundę, podczas kręcenia na obu świecach)
Jutro spróbuje nagrać jak wygląda próba odpalania.
Możliwe że zapomniałem wspomnieć o innych ważnych pomiarach lub obserwacjach jakich dokonałem, więc wyprostuję je w komentarzach.
Dziękuje za odpowiedzi i mam nadzieję że to nic poważnego

PS. Wspomnę jeszczę że szukając informacji na forach nic nie pomogło, więc stwiedziłem że napiszę własny temat może znajdzię się osoba która miała taką przypadłość, bo viraszka była już u 2 mechaników, jeden stwierdził że nie da rady tego zrobić a drugi że silnik jest przytarty (wtedy odpalała na zimnym a na na ciepłym już nie chciała).
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: PanG »

Emineusz pisze: 07 lipca 2023, 21:11 Miernikiem sprawdziłem jaki jest pobór prądu
Więc jaki jest pobór prądu?
Żyj i daj rzyć innym.
Emineusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 lipca 2023, 20:49
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: Emineusz »

podczas kręcenia rozrusznikiem napięcie spada do 8V
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: PanG »

Nie odróżniasz napięcia od prądu.

Ciężko będzie...

Pocieszę cię. Są tylko 3 elementy, które muszą ze sobą ochoczo współgrać, aby każdy silnik spalinowy ZI pracował:

1. Podaż paliwa
2. Podaż prądu inicjującego zapłon
3. Sprężanie dostarczonej mieszanki
Żyj i daj rzyć innym.
Emineusz
Posty: 3
Rejestracja: 07 lipca 2023, 20:49
Motocykl: virago 535
Status: Offline

Re: virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: Emineusz »

W takim razie napięcie spada do 8V
Paliwo ładnie podaje do gaźników
po przekręceniu kluczyka napiecie spada do 11.50-11-70V

sprężania nie mam jak sprawdzić (jeśli chodzi ci o ciśnienie w cylindrach)
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 550
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 16
Kontakt:
Status: Offline

Re: virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: PanG »

Dalej brak informacji czy paliwo dostaje się nad tłok. Nie wiemy czy jest sprężane. Nie wiemy czy jest zapalane.

Po przekręceniu stacyjki zakres napięć powinien się wahać od 12,2 do 13,2V. Wszystko poniżej sugeruje awarię, zużycie w instalacji. Od chujowego aku po zwarcie...
Żyj i daj rzyć innym.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: leszekk »

Zacznij od naładowania akumulatora (na potrzeby testów sugeruję użycie większego akumulatora np od samochodu i grubych kabli). Wykluczymy jedną podatnosć.
Kup sobie nowe świece - kilkanaście złotych Cię nie zuboży zanadto, ustaw stosowny odstęp elektrod.
Spróbuj przeczyścić wszystkie złącza, kostki, itp.
To tyle na początek jeśli chodzi o prąd.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: virago 535 Problem z odpaleniem

Post autor: vinny »

Virago na pych odpala się na 3 lub 4 biegu na 1i 2 nie odpali . Sprawdz przewód plusowy , który idzie od przekaznika do rozrusznika , przy przednim kolanku wydechowym , może się przykleić do wydechu , spalić izolację i masować . Obejrzyj dokładnie na całej długości .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
ODPOWIEDZ