wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Jurek55
Status: Offline

wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Jurek55 »

Witajcie.
Chciałem zapytać, gdzie sie znajduje i jak sie wymienia filtr oleju do Yamaha Virago 535.
Dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
marko
Posty: 1309
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 19:56
Motocykl: Było Virago 535 i 1100 jest ROAD STAR 1700
Lokalizacja: Bielawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: marko »

filtr oleju jest po prawej stronie silnika
''Nie trzeba okazywać brawury tam,gdzie wystarczy inteligencja''
Obrazek
Awatar użytkownika
sart
Posty: 2820
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 20:43
Motocykl: była virago XV 535,jest suzuki boulevard C50
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiek: 112
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: sart »

mały dekielek na trzy śrubki po prawej stronie, tam masz filterek i oring
?Śmierć nie jest przeciwieństwem życia, a jego częścią.?

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: rembrandtin »

czy o-ring powinien byc razem z filterkiem w kpl? bo kupilem filtr ale uszczelki brak w kpl.
bledy w pisowni sa poto zeby je popelniac a i tak wszyscy wiedza oco chodzi wiec poco pisac poprawnie niejestem dumny z tego ze w kraju zadza sami ...... wiec pisze tak jak oni zadza jak bedzie git to bede pisal jak nalezy a puki co pisze jak jest
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: wuem »

rembrandtin pisze:czy o-ring powinien byc razem z filterkiem w kpl? bo kupilem filtr ale uszczelki brak w kpl.
to zależy od filtra. W tych droższych powinien być, ale z reguły trzeba kupować osobno o-ring

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 10:53 am ]
a tak przy okazji, to ja też mam pytanie.
Gdzie poza serwisem można dostać o-ring? Pytałem w jednym sklepie, drugim, ale wszyscy twierdzą, że jedynie serwis.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Hirem
Posty: 132
Rejestracja: 25 listopada 2007, 13:36
Motocykl: była Virago 535 94 r.
Lokalizacja: Leszno/koło Błonia
Wiek: 56
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Hirem »

wuem pisze:Gdzie poza serwisem można dostać o-ring?
W sklepach z łożyskami i uszczelniaczami. Zanieś im stary na wzór lub podaj wymiar.Jak nie mają na bieżąco to sprowadzą (chętniej jak zamówisz więcej).
Nieważne dokąd, ważne jak .......!
miro27
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: miro27 »

Dużo firm sprzedaje filtr już z oringiem, ja kupiłem w moto-akcesoria.pl , dałem 20zł. za markowy ,, Champion ,, wraz z oringiem.
tomgit
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: tomgit »

Oring jest dość trwałą uszczelką więc nie trzeba go wymieniać przy każdej wymianie filtra.
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: irecki »

miro27 pisze:...ja kupiłem w moto-akcesoria.pl , dałem 20zł. za markowy ""Champion ,, wraz z oringiem.
Potwierdzam :D.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
maciej65
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: maciej65 »

Witam w mojej 535 jak narazie dwa razy na początku sezonu wymieniałem olej wraz filtrem ale o ring był ok. i tak trzymać pozdr :rock:
zioom19
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: zioom19 »

Witam mam taki problem z Virago 535 do poowy obrotów silnik chodzi dobrze na większych obrotach strzela w tłumik i nie wchodzi dobrze na obroty mogą to być świece GG4447433
pawel surdyka
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: pawel surdyka »

Witam mam do państwa pytanie: chciałbym sobie wymienić olej w silniku. Mam Yamahe Virago z 99r.4-sów.Chciałbym się dowiedzieć jaki olej mam władz do silnika pół syntetyk,syntetyk czy inny? proszę o odpowiedz. Dziękuje z poważaniem Paweł
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: kyller »

pawel surdyka pisze:Witam mam do państwa pytanie: chciałbym sobie wymienić olej w silniku. Mam Yamahe Virago z 99r.4-sów.Chciałbym się dowiedzieć jaki olej mam władz do silnika pół syntetyk,syntetyk czy inny? proszę o odpowiedz. Dziękuje z poważaniem Paweł
a wiesz jaki byl wlany ?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Blunio »

pawel surdyka pisze:proszę o odpowiedz
Paweł, już tyle o tym było napisane, że ... ręce opadają. Skorzystaj z wyszukiwarki, poczytaj najlepiej dział Warsztat. Nic nowego chyba nie wymyślimy.
Albo ... poproszę o inny zestaw pytań.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
WAZKA
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: WAZKA »

Pamietaj że filtr ma być z sygnatura HF 145 !
Colombo
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Colombo »

Koledzy poradźcie mi jaj zrobić czujnik ciśnienia oleju,konkretnie chodzi mi o możliwość podłączenia czujnika ciśnienia oleju do silnika(miejsce gdzie można by go wpiąć) i jaki można dobrać(jaka jest wartość ciśnienia oleju?)Pozdrawiam
Wojciech Ginal
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Wojciech Ginal »

Czujnik ciśnienia do Virago XV 535 - trochę trudna sparawa, ale nie beznadziejna (sam próbuje rozkminić ten temat na następny sezon).
Podczas ostatniej walki ze zrypanym gwintem od pokrywy filtra oleju polukałem jak kanały olejowe biegną za po pompą oleju. Wnioski jak poniżej:
1) koszt zakupu akcesoryjnego manometru eletronicznego, zdalnego z przetwornikiem ciśnienia oleju, to wydatek rzędu 500 PLN / za drogo-tę wersję odpuszczam;
2) koszt zakupu elektrycznego przetwornika/indykatora ciśnienia oleju (od malucha 126p na przykład) oraz dodatkoego LED-a i "kabelków" to wydatek rzędu 100 PLN / TO JA JUŻ WOLĘ :mrgreen: ;
3)Viragi 535 produkowane na rynek "hamerykanski" miały podpięty dodatkowy zestaw przwodów oleju do smarowania/chłodzenia rozrządu,zaworów i głowic - podpieto to-to do zaślepki jaką namierzyłem w europejskich viragach 535 - prawa pokrywa silnika w górnej części, aluminiowa zaślepka technologiczna / wygląda na, to że w tym miejscu materiału jest doyć na powiercenie i nagwintowanie kanału pod króciec łaczący z czujniekiem/przetwornikiem ciśnienia oleju (od malucha 126P - zakres przłączenia około 0,3 bar czyli jako sygnalizator alarmowy jest OK);
4)gwincik w aluminium pewnie będę nacinał drobnozwojny (dokręcamy kluczykim dynamometrycznym - około 8 Nm żeby nam materiał nie popłynął!!!);
5)dodatkową oczojebną, czerwoną kontrolkę z olejarką w tle na LED-dziku nalezy toże zakupić i podłaczyć;
6)GOTOWE (będzie u mni za czas jakiś...zima dluga się szykuje - czasu mam dosyć);
Pozdrawiam i powodzenia :smile:
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Snake »

Hej na szybko pytanie. Czy wymieniając sam filtr oleju w Virago 535 musze spuszczać olej?Dużo by go spłynęło po odkręceniu samego dekielka?
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: vinny »

Nie dużo , max setka .Moto mozna pochylić , wjedz kołami na deskę 2 cm grubości I postaw na kosie .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Snake »

vinny pisze:Nie dużo , max setka .Moto mozna pochylić , wjedz kołami na deskę 2 cm grubości I postaw na kosie .
dzieki za szybką odpowiedź.
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
kamyk2351
Posty: 310
Rejestracja: 12 lutego 2015, 19:27
Motocykl: Yamaszka
Lokalizacja: południowy wschód
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: kamyk2351 »

Snake pisze:Hej na szybko pytanie. Czy wymieniając sam filtr oleju w Virago 535 musze spuszczać olej?Dużo by go spłynęło po odkręceniu samego dekielka?
Zapytam tak, dlaczego wymieniasz sam filtr oliwy ?
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: Snake »

A już objaśniam Szanownemu koledze.

Wymieniałem w weekend olej, a jakże zgodny z zaleceniami 20W40. Wlałem tyle ile zalecane 2,8 litra z wymianą filtra. Założyłem nowy filtr Championa. Oring był dobry więc nawet nie zmieniałem. Nawet dekielek wypolerowałem na lustro. No i założyłem wszystko do kupy. Motor chodzi, biegi ładnie wchodzą wszystko gra. Nawet przejechałem z 50 km na tym.
No i teraz kwintesencja.
Z racji, że nie robię tego na co dzień, nie robiłem tego nigdy w tym motorze w takim modelu itp. Postępowałem zgodnie z instruktażowym filmem.
https://www.youtube.com/watch?v=nN5gUIROl0M
Wydaje się, że jest wszystko dobrze, ale naczytałem się głupot i nie jestem pewny czy dobrze włożyłem filtr dobrą stroną. :oops: Czy istnieje w ogóle możliwość odwrotnego założenia filtra? Wydaje mi się, że włożyłem otwartą częścią, tym otworem w filtrze do środka. Dobrze???
I tak żebym spał spokojnie pojawiło się moje pytanie. :frustrated:
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
muniek
Posty: 142
Rejestracja: 29 listopada 2013, 05:31
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: wymiana filtra oleju do Yamaha Virago 535

Post autor: muniek »

Dobrze włożyłeś, filmik z YT jest OK, pomijając ten groteskowy akcent. Denkiem filtra na zewnątrz. Uważać trzeba z dokręcaniem śrub dekla bo łatwo zerwać gwint.
ODPOWIEDZ