Moduł zapłonowy od 125 do 250 - czy pasuje?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Moris
Posty: 41
Rejestracja: 28 maja 2014, 09:18
Motocykl: yamaha Virago xv 250
Status: Offline

Moduł zapłonowy od 125 do 250 - czy pasuje?

Post autor: Moris »

Witam, przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi kogoś kto sam tego próbował . Kupiłem dla córki virago 250 ze zblokowaną skrzynią biegów i jak później się okazało bez modułu zapłonowego. Jedyny dostępny moduł jaki mogłem kupić, był od 125 (z oznaczeniem P) , niestety na tym module nie za bardzo chce odpalić - wygląda to tak jakby niemrawo próbowała na 2 gar, ale nie daje rady. Iskra niby jest, ale znajomy mechanik powiedział, że może być ale nie w tym takcie w którym powinna. Dziś jeszcze rozebrałem i wyczyściłem gaźnik, ale już nie zdążyłem go założyć i spróbować ( pompa paliwo podaje -sprawdzałem ). W module od 125 jest jeden pin więcej niż w kostce od starego modułu ? . Jeszcze jedno pytanie, w gaźniku są dwa pierdzielniki elektryczne - jeden na dwa kable, drugi na jeden, czy to są grzałki gaźnika ?, czy coś innego .
Godzinus
Posty: 22
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:23
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Moduł zapłonowy od 125 do 250 - czy pasuje?

Post autor: Godzinus »

te dwa pierdzielniki jak to zwiesz to sa właśnie grzałki ;) A co do gaźnika, hmmm jeśli by był winny gaźnik to by na obydwa gary nie paliła nie sądzisz ? bo masz jeden a nie dwa gaźniki wiec gaźnik odpada, moze masz coś z cewką? kable czy coś ? w zasadzie moduł powinien pasować bo to prawie to samo jest, ;) ale pewności nie mam ;)
Moris
Posty: 41
Rejestracja: 28 maja 2014, 09:18
Motocykl: yamaha Virago xv 250
Status: Offline

Re: Moduł zapłonowy od 125 do 250 - czy pasuje?

Post autor: Moris »

Dzięki. Dziś dalszy ciąg walki, gaźniki wyczyszczone, więc montaż i będzie sprawdzanie w którym momencie pojawia się iskra, bo może, ktoś coś z rozrządem cudaczył .
ODPOWIEDZ