stacyjka nie wylacza sie

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Mały-Głód
Posty: 374
Rejestracja: 28 marca 2013, 08:26
Motocykl: XV 1100 '97
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 47
Kontakt:
Status: Offline

stacyjka nie wylacza sie

Post autor: Mały-Głód »

poniewaz troche z elektryka na bakier jestem (nie czuje sie w tym mocny) moze ktos z forumowiczow mial podobny problem i poradzi mi "na skroty" jak to rozwiazac. Zdaje sobie tez sprawe ze takie gdybanie na odleglosc to ciezki temat ale nie bardzo wiem od czego zaczac a calego moto rozkrecac mi sie nie chce bo pogoda ladna :P
Wiec opis problemu: po wylaczeniu stacyjki nadal swieci kontrolka neutrala i mozna spokojnie moto odpalic. to samo jest po przelaczeniu na blokade kiery. Wczesniej czasami sie przestawialo i podczas jazdy moto gaslo (mialem wtedy stacyjke wylaczona) jednak po przejechaniu kawalka znowu to samo - czyli nie reaguje na kluczyk.
Pojecia nie mam od czego zaczac zeby sie nie orobic :P
Z gory dzieki za pomoc wszelaka
..... znajomemu elektrykowi nie daje mojej maszyny bo on wiecej pije jak robi......... :D
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: stacyjka nie wylacza sie

Post autor: leszekk »

Prawdopodobnie styki w stacyjce Ci się rozsypały i zwiera niezależnie od położenia kluczyka. Nie sądzę aby przyczyną mogła byc woda, która by zalała stacyjkę. Na wszelki wypadek możesz zacząć od przedmuchania sprężonym powietrzem - jak nie pomoże - rozbiórka. Licz sie z koniecznością wymiany.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ