Nie odpala, pstryka przekaźnik 25G-01

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Nie odpala, pstryka przekaźnik 25G-01

Post autor: mytek1 »

Mam problem, poskładałem wczoraj moto, wszystko fajnie ładnie, ładnie odpaliła, ale niestety pod bendiks rozrusznika zapomniałem dać podkładki :-( Dziś rozebrałem więc znów i założyłem podkładkę, poskładałem, a tu moto nie odpali. Słychać tylko jak pstryka przekaźnik 25G-01 znajdujący się w lewym serku. Co może być tego przyczyną? Czy jeśli dajmy na to uszkodziłem przewody idące z kapy to by się tak działo??
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Nie odpala, pstryka przekaźnik 25G-01

Post autor: podbiel »

może tym razem dałeś za dużo tych podkładek
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Nie odpala, pstryka przekaźnik 25G-01

Post autor: mytek1 »

Ta podkładka, dystans ma być tam gdzie ją założyłem. Sprawdzałem na kostkach obok baku i przewody od uzwojeń alternatora są w porządku. Z kapy wychodzą jeszcze dwa przewody od generatora impulsów, czy jeśli przyłożę miernik do obydwu to powinno być połączenie elektryczne??
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
12gkopec2
Posty: 51
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Motocykl: Virago 750 94'
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Nie odpala, pstryka przekaźnik 25G-01

Post autor: 12gkopec2 »

Witam

Czy coś wiadomo w sprawie tego przekaźnika? Mam problem z nim lub jego pochodną. Otóż po zimie próbowałem odpalić moto. Niestety, słychać tylko bzyczenie w przekaźniku. Bendix nie stuka nie puka. Rozrusznik nie kręci. Przygasa kontrolka neutrala.
Może jakieś pomysły. Ja mam złe przeczucie,że będę musiał dobrać się do rozrusznika, a bardzo mi się nie chce.

Czekam na pomysły.

Aha i jeszcze jedno pytanko, jak sprawdzić ten przekaźnik na krótko?
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Nie odpala, pstryka przekaźnik 25G-01

Post autor: pisior »

12gkopec2 pisze:Witam

Czy coś wiadomo w sprawie tego przekaźnika? Mam problem z nim lub jego pochodną. Otóż po zimie próbowałem odpalić moto. Niestety, słychać tylko bzyczenie w przekaźniku. Bendix nie stuka nie puka. Rozrusznik nie kręci. Przygasa kontrolka neutrala.
Może jakieś pomysły. Ja mam złe przeczucie,że będę musiał dobrać się do rozrusznika, a bardzo mi się nie chce.

Czekam na pomysły.

Aha i jeszcze jedno pytanko, jak sprawdzić ten przekaźnik na krótko?
naladuj aku , albo wymien na nowy , odpal na kablach , daj mu mocy , bo aku może pokazywać napiecie 13 v ale nie ma prądu rozruchowego
Obrazek
ODPOWIEDZ