Montaż alarmu w Virago 535

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
schalker
Posty: 32
Rejestracja: 10 października 2013, 22:52
Motocykl: Yamaha Virago 535 DX
Lokalizacja: Gostyń Śląska
Wiek: 39
Status: Offline

Montaż alarmu w Virago 535

Post autor: schalker »

Witam,

zastanawiam się nad założeniem alarmu RTX EXTREME PRO (model AM9T) i chciałbym montaż wykonać we własnym zakresie. Czy możecie poradzić mi w jakim miejscu najlepiej wpiąć się w zasilanie i zasilanie po stacyjce, kierunkowskazy. Gdzieś wyczytałem, że wszystkie te kable są w lampie i tam można się wpiąć.

Druga kwestia dotyczy poboru prądu przez alarm w trybie uśpienia. Jak to się ma do rzeczywistości ? czy po ew. 1 miesięcznym postoju aku nie będzie całkowicie rozładowane ? Można co prawda załączyć dodatkowy wyłącznik ale jest to jednak trochę "ryzykowne"

Ewentualnie gdyby ktoś montował już alarm w Virago i miał ochotę pomóc to chętnie skorzystam z pomocy (woj. śląskie)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4923
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Montaż alarmu w Virago 535

Post autor: grzegorzbr2 »

Polecam STIG-a ma wmontowany czujnik przechyłu motocykla oraz regulowany zbliżeniowy czujnik mikrofalowy, montowałem taki u byłej 535 oraz niedawno w nabytej 1100.k
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Montaż alarmu w Virago 535

Post autor: leszekk »

Alarm, pobierający nawet poniżej 0,01 A da Ci zużycie na poziomie 0,2 Ah na dobę, 2 Ah na 10 dni, 6 Ah na miesiąc, Mam wrażenie, że oznacza to, że odpalać będziesz z pychu. Markowe alarmy są na tyle inteligentne, że po kilku dniach braku aktywności motocykla przechodzą w tryb nieaktywny (wyłączają się), dzięki czemu jest nadzieja na bezproblemowe uruchomienie pojazdu. Najwyraźniej projektanci takiego ustrojstwa wychodzą z założenia, że największe ryzyko występuje gdy pozostawiasz motocykl na krótko (zwykle w jakimś nieprzyjaznym otoczeniu). A jeśli motocykl ma stać tydzień lub dłużej to zapewne nie sprawi Ci kłopotu założenie stosownej blokady mechanicznej, co sprawia że alarm będzie mniej przydatny.
Miejsce podłączenia i typ alarmu ... zachowaj dla siebie. To może być kluczowe dla bezpieczeństwa Twojego motocykla.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Montaż alarmu w Virago 535

Post autor: krzycho1978 »

leszekk pisze:Alarm, pobierający nawet poniżej 0,01 A da Ci zużycie na poziomie 0,2 Ah na dobę, 2 Ah na 10 dni, 6 Ah na miesiąc, Mam wrażenie, że oznacza to, że odpalać będziesz z pychu. Markowe alarmy są na tyle inteligentne, że po kilku dniach braku aktywności motocykla przechodzą w tryb nieaktywny (wyłączają się), dzięki czemu jest nadzieja na bezproblemowe uruchomienie pojazdu. Najwyraźniej projektanci takiego ustrojstwa wychodzą z założenia, że największe ryzyko występuje gdy pozostawiasz motocykl na krótko (zwykle w jakimś nieprzyjaznym otoczeniu). A jeśli motocykl ma stać tydzień lub dłużej to zapewne nie sprawi Ci kłopotu założenie stosownej blokady mechanicznej, co sprawia że alarm będzie mniej przydatny.
Miejsce podłączenia i typ alarmu ... zachowaj dla siebie. To może być kluczowe dla bezpieczeństwa Twojego motocykla.
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5547
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Montaż alarmu w Virago 535

Post autor: Andrzej S »

W 535 miałem zamontowany przez poprzedniego właściciela alarm(producenta nie znam) który miał czujnik wstrząsowy , syrenę i tym podobne pierdoły co większość alarmów. Po miesiącu stania zimą w garażu moto odpalało bez problemu a dodam że miałem nieprawidłowy akuś w mojej 535 bo tylko 9Ah. Alarm ze względu na dobrze zabezpieczony garaż był nie załączony co nie oznacza że prądu nie pobierał(reagował przecież na pilota). Jeśli będziesz używać alarmu w sytuacjach takich jak np. krótki postój pod sklepem to nie będzie on miał negatywnego wpływu na akumulator.
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
ODPOWIEDZ