Virago 125/250?

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: MorePain »

Na karterze silnika jest wybita pojemność, jeśli to zamażesz to zrobi wszystko aby zbadać jaka jest rzeczywista pojemność
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: Pandik »

sikorbs pisze:No dobra, ale czy on ma prawo rozkręcać mi motor? Chyba, że z góry piernie na to i napisze, że powyżej 125cm3... Ale to już chamówa musiałaby być ostra...
Jak narobisz czegoś poważniejszego lub zaistnieje uzasadnione podejrzenie że zapisy w papierach rozmijają się z rzeczywistością (wystarczy fotka lub suszarka, która pokaże że jedziesz 90km/h przy pojemności 50cc) to tak. Może rozkręcą, może wezmą na hamownie a może rzeczoznawca ma jeszcze w rękawie piętnaście innych sposobów, jakby nie było - nie istnieje sposób na zamazanie pojemności, która po prostu jest jaka jest.

Powiem ci tak: też kiedyś myślałem o takiej zabawie, na allegro jest pełno 125@50 tylko po co?
Po to aby zaliczyć takim dziwolągiem glebę, przy okazji wjechać w drugą osobę i płacić jej rentę do końca życia ze swojej kabzy?

Jeździłem czas pewien bez prawka - gówno nie przyjemność i nie chodzi o to że mogłem popełnić błąd i nawyrabiać a w takim przypadku jak już ci to ładnie zobrazowano OC można wsadzić sobie do nory borsuka, ale o to że za każdym zakrętem widziałem policję i obawiałem się zwykłej rutynowej kontroli bo wiedziałem że polegnę a wycieczki za granicę pozostawały na półce z napisem science-fiction.

Powiem ci też jak będzie: wsadzisz sobie ten silnik, będziesz jeździł, nawyrabiasz, stracisz zdrowie, rodzice pójdą w koszta a potem ty jako już pełnoletni, będąc pełnoletni nie zrobisz prawka bo będziesz miał odroczone, nie kupisz motocykla bo będziesz bulił odszkodowanie, będziesz żałował a najgorsza będzie dla ciebie świadomość że jest już za późno.

Machając na ulicy swoim bardziej rozgarniętym kolegom, którzy porobią do tego czasu prawka i kupią na legalu i wypasie swoje prawdziwe motocykle przypomnisz sobie jak banda starych dziadów na pewnym forum odradzała ci zabieg, który cię tak pogrążył a lewą w górę to będziesz miał ale na temblaku :shit:
PiratBHW
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: PiratBHW »

Takie umoralnianie kogoś na siłe nic nie wnosi do tematu...to po co drążyć ?!?!
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: Pandik »

Może trafi na ten temat ktoś z podobnym pomysłem a większą odrobiną oleju w głowie i się przekona, forum jest ogólnodostępne :)
PiratBHW
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: PiratBHW »

Pandik pisze:Może trafi na ten temat ktoś z podobnym pomysłem a większą odrobiną oleju w głowie i się przekona
JAAAAAAAAASNEEEEEE !!!!!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: toooomelo »

sikorbs pisze:WRÓCĘ TUTAJ I WAM TO UDOWODNIĘ...
Jak już wymienisz silnik, to może rzeczywiście wrócisz tutaj i się tym pochwalisz.
Ale jak dojdzie do przykrego zdarzenia, o którym wszyscy Ci tu mówią i przed czym przestrzegają i poniesiesz tego przykre konsekwencje, to już tutaj nie wrócisz i o tym nie powiesz, bo będzie Ci wstyd i nie będziesz chciał się do tego przyznać.


sikorbs pisze:NARSON
:shock: :shock: :shock:
Chyba faktycznie jestem stary i do tego zacofany :lol:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: MorePain »

sikorbs pisze:NARSON

A co to do licha znaczy :?: :shock:
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: toooomelo »

MorePain pisze:
sikorbs pisze:NARSON

A co to do licha znaczy :?: :shock:
Nie za wcześnie starzejesz się? :lol:
Myślę, że znaczy to: "na razie", "narka", dzisiaj "narson".
Ale mogę się mylić :frustrated:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: MorePain »

sikorbs pisze:NARSON
Na szczęście wujek google postanowił i tym razem rozwiązać zagadkę.
Więc chodzi o doktora Narsona z USA - kręgarza. :lol:
http://www.yelp.com/biz/dr-narson-todd-miami-beach

Bez wątpienia z takim podejściem, prędzej czy później będzie musiał się zapisać do niego na wizytę :lol:
andrzej535
Posty: 137
Rejestracja: 21 marca 2013, 19:41
Motocykl: Virago 535 `95
Lokalizacja: Otwock
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: andrzej535 »

Ja w ogóle nie rozumiem skąd w Was chłopaki tyle jadu. Wy wszyscy się zachowujecie jakbyście nie mieli nigdy 15 lat. Jak chce sobie swapować to droga wolna. Ja w jego wieku robiłem motorynki i ogary z silnikiem wski. Nikt od tego nie ucierpiał, a frajda niesamowita.
sikorbs
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: sikorbs »

Ale sobie nabijacie postów przez te "narson". A co, też sobie nabiję.

Tralalalabum, nabijam posta. Pf.

Otóż to- tak jak pisze przedmówca. Wy nigdy nie mieliście 15 lat.

Miałem kontrolę już z moim "motorowerem" na innej pojemności. Oglądnął Pan Policjant całą maszynę od góry, od dołu, z boku, od tyłu i do widzenia. Tyle w temacie.


Jeśli tak bardzo lubicie moje zagadki to macie.

Propsy dla Pana na górze. :shit:
Awatar użytkownika
Przemszon
Posty: 168
Rejestracja: 18 lipca 2012, 10:57
Motocykl: WFM '64, XV125N '99
Lokalizacja: Czaplinek/Poznań
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: Przemszon »

jeśli policjant zobaczy coś chińskiego, małego, to myślisz że będzie cie tak sprawdzał? virago wygląda spokojnie na 500, tyle ludzie strzelają jeśli nie wiedzą ile to ma.

a druga sprawa, może cie to kręci, może tak jest na młodzieżowych forach, ale tutaj każdy ma głęboko w d... ile ma postów na liczniku. ot szczyt ambicji mieć jak największą liczbę:D
"choćby własnego kolana, ale się poradź"
"od jazdy na motocyklu się chudnie, po prostu nie siedzisz w domu i nie żresz" A.J.
"a jak upadnę? to się podniosę. a jak się nie podniosę? to sobie poleżę"
Awatar użytkownika
maniek1223
Posty: 92
Rejestracja: 09 października 2011, 21:06
Motocykl: Viargoo 250 96r
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: maniek1223 »

no tak , skuterek 70 na 50 nie wygląda podejrzanie. Policjant nie zawsze zna się na motocyklach / silnikach, do tego jest rzeczoznawca który jest specjalnie "wyszkolony" w tych sprawach. Dam Ci przykład , młodszego brata znajomy miał wypadek na motorowerze , miał tam cylinderek 70 włożony , wypadek nie z jego winy a i tak nic nie dostał bo dopatrzyli się takiej zmiany. Rób jak chcesz, tylko potem nie płacz. Wytrwałość i dążenie do celu to cecha największych. :frustrated:
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: MrScythe »

Dajcie spokój, jak chce, to niech zakłada, jak policja go złapie, to trudno taka karma. Żenujące jest natomiast to, w jaki sposób się wypowiadasz i ile masz pokory w stosunku do innych. Ludzie tutaj mają różne poglądy, dla jednych swap to lekkomyślność i glupota, dla innych nie, ale wypowiadaj się z szacunkiem do innych. I odpowiadając na Twoje pytanie, to bardzo łatwo jest przełożyć taki silnik, mają one identyczne bloki, wiąże się to z wymianą dyszy w gaźniku, ale łatwo też jest taki silnik rozpoznać, bo ma on oznaczenia na karterze.
Obrazek
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: acze »

Odnośnie kontroli - nie trzeba rozbierać silnika, żeby zajrzeć do cylindra.
http://www.youtube.com/watch?v=VJIdH9_rAig - współczesność przynosi nam takie rozwiązania.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: leszekk »

Zanim nastała współczesność pozwalająca na zaglądanie do silnika stosowano metodę prymitywnego pomiaru bezpośredniego - różnica objętości czynnika który mieści się w cylindrze pomiędzy GMP i DMP co odpowiada pojemności skokowej cylindra.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
lygrus
Posty: 75
Rejestracja: 09 marca 2013, 12:48
Motocykl: Virago 125/250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: lygrus »

Jasne, że się da przełożyć, tylko w jakim celu? Jak chcesz zapierdalać, to polecam Cagive Mito (42KM). Jest to dwusuw 125 i nie będzie problemu z zarejestrowaniem na A1. Chyba, że przekładasz w takim celu jak ja, żeby do tych 70 km/h mieć niezłe przyśpieszenie, a potem trzymać sobie tą prędkość przy niskich obrotach.
Awatar użytkownika
jarenty84
Posty: 88
Rejestracja: 21 października 2009, 20:36
Motocykl: xv750+5 zabytków
Lokalizacja: Kobiór
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: jarenty84 »

nie wiem o co łazi z tą przekładką, jak posiadane moto to podobno cbr 900
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: Pandik »

No no :) Szybko zmienił, CBR to o ile wiem to taki lepszy chopperek :rock:
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: GLIWICKI »

Pandik pisze:No no :) Szybko zmienił, CBR to o ile wiem to taki lepszy chopperek :rock:
Zapewne zaraz pojawi się post z pytaniem, czy da się w niej zamontować silnik 2,5 litra z turbodoładowaniem :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: Pandik »

maniek1223 pisze:Dam Ci przykład , młodszego brata znajomy miał wypadek na motorowerze , miał tam cylinderek 70 włożony , wypadek nie z jego winy a i tak nic nie dostał bo dopatrzyli się takiej zmiany.
Tutaj powiem ci że znajomy dał ciała bo odszkodowanie należy mu się jak psu buda.
Możesz być napruty, nie mieć prawka ale jeśli wina nie jest po twojej stronie to należy ci się odszkodowanie za poniesione szkody, osobną sprawą jest odpowiedzialność karna za picie czy jazdę bez prawka.

Sprawę OC reguluje ustawa o obowiązkowym ubezpieczeniu i funduszu gwarancyjnym a sprawę chlania za kierownicą, jazdy bez papierów czy na lewym sprzęcie kodeks drogowy/wykroczeń.

To są całkiem odrębne płaszczyzny nie mające na siebie nawzajem przełożenia.
Reasumując: Ponosisz odpowiedzialność za łamanie przepisów ale zadośćuczynienie za wyrządzone szkody się należy.

Przykład kolesia, który stał nabity na światłach i ktoś mu wjechał w tył - miał sprawę za bycie pod wpływem ale odszkodowanie dostał.

Nie powiem kto tu z forum jechał bez prawka i babka mu drogę zajechała ;) Odszkodowanie dostał bez mrugnięcia okiem.

:chopper:
andrzej535
Posty: 137
Rejestracja: 21 marca 2013, 19:41
Motocykl: Virago 535 `95
Lokalizacja: Otwock
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: andrzej535 »

Pandik pisze:
maniek1223 pisze:Dam Ci przykład , młodszego brata znajomy miał wypadek na motorowerze , miał tam cylinderek 70 włożony , wypadek nie z jego winy a i tak nic nie dostał bo dopatrzyli się takiej zmiany.
Tutaj powiem ci że znajomy dał ciała bo odszkodowanie należy mu się jak psu buda.
Możesz być napruty, nie mieć prawka ale jeśli wina nie jest po twojej stronie to należy ci się odszkodowanie za poniesione szkody, osobną sprawą jest odpowiedzialność karna za picie czy jazdę bez prawka.

Sprawę OC reguluje ustawa o obowiązkowym ubezpieczeniu i funduszu gwarancyjnym a sprawę chlania za kierownicą, jazdy bez papierów czy na lewym sprzęcie kodeks drogowy/wykroczeń.

To są całkiem odrębne płaszczyzny nie mające na siebie nawzajem przełożenia.
Reasumując: Ponosisz odpowiedzialność za łamanie przepisów ale zadośćuczynienie za wyrządzone szkody się należy.

Przykład kolesia, który stał nabity na światłach i ktoś mu wjechał w tył - miał sprawę za bycie pod wpływem ale odszkodowanie dostał.

Nie powiem kto tu z forum jechał bez prawka i babka mu drogę zajechała ;) Odszkodowanie dostał bez mrugnięcia okiem.

:chopper:

No niby racja, ale... pozostaje kwestia ustalenia winy. W 99% przypadków jak jesteś napruty to winę przykleją Tobie a wtedy z OC nic nie dostaniesz
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125/250?

Post autor: Pandik »

Różnie to jest wiadomo ale jak masz czystą sytuację typu wymuszenie to nikt nie stęka.
ODPOWIEDZ