Wymiana silnika na większy. Zmiana dyszy czy gaźnika?

Tematy związane z gażnikami
lygrus
Posty: 75
Rejestracja: 09 marca 2013, 12:48
Motocykl: Virago 125/250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 28
Status: Offline

Wymiana silnika na większy. Zmiana dyszy czy gaźnika?

Post autor: lygrus »

Witam,
Niedawno zmieniłem silnik na 250 w mojej Virażce. I teraz pytanie, czy zostawić mu ten gaźnik od 125 i dać większą dyszę czy kupić cały gaźnik od 250? Co jest bardziej opłacalne? Na którym będzie mocniejszy i mniej palił?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Redneck
Posty: 1412
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 23:09
Motocykl: Yamaha XTZ750 ST
Lokalizacja: UK, Coventry
Status: Offline

Re: Wymiana silnika na większy. Zmiana dyszy czy gaźnika?

Post autor: Redneck »

We believe in going our own way, no matter which way the rest of the world is going.
We believe in bucking the system that's built to smash individuals as bugs on a windshield.
We don't care what everyone else believes.
Amen.
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wymiana silnika na większy. Zmiana dyszy czy gaźnika?

Post autor: MrScythe »

To już chyba 5, albo 6 temat, który założyłeś w związku z tą Twoją nieszczęsną przekładką na 250. :D
Obrazek
lygrus
Posty: 75
Rejestracja: 09 marca 2013, 12:48
Motocykl: Virago 125/250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Wymiana silnika na większy. Zmiana dyszy czy gaźnika?

Post autor: lygrus »

Nie wiem po co podałeś mi link do tematu tego nędznego gimbusa. Zmieniłem silnik po to, aby jazda stała się dla mnie przyjemnością.
Yamaha Virago 125 niestety rusza się jak autobus (przynajmniej na mojej kompresji). Zmiana na 250 dała dużo satysfakcji i frajdę z jazdy. Wreszcie mogę trzymać moje ulubione 70/80 km/h tam gdzie ograniczenia pozwalają i nie muszę przy tym trzymać nóg w górze ze względu na wibrujące podnóżki ;)
Tak, to prawda, założyłem kilka tematów odnośnie owej przekładki, ale w czym problem? Jestem Wam wdzięczny, że piszecie, bo to właśnie dzięki temu mogłem sobie przełożyć silnik bez wydawania kilkuset złotych na przekładkę u mechanika.
Tego tematu nie założyłem po to, żeby się dowiedzieć na którym (gaźniku czy dyszy) więcej wycisnę (wnioskuję z zapodanego przez Rednecka linku), tylko po to, że mam dziurę w obrotach, a słyszałem że przy włożeniu większej dyszy pali o wiele więcej, a zwracając uwagę na to, iż robię po około 100 km dziennie, to liczę sobie ile mi motocykl będzie palił.
Awatar użytkownika
MorePain
Posty: 1166
Rejestracja: 15 marca 2012, 18:08
Motocykl: Suzuki LS 650
Lokalizacja: Mazowieckie, Modlin
Wiek: 30
Status: Offline

Re: Wymiana silnika na większy. Zmiana dyszy czy gaźnika?

Post autor: MorePain »

http://virago.com.pl/viewtopic.php?f=22 ... 50#p427575

Powinieneś tu znaleźć wystarczająco dużo danych.
A na marginesie to 250 pali porównywalną ilość paliwa do 125
lygrus
Posty: 75
Rejestracja: 09 marca 2013, 12:48
Motocykl: Virago 125/250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Wymiana silnika na większy. Zmiana dyszy czy gaźnika?

Post autor: lygrus »

Masmen pisze:Ja mam przelozony silnik do Virago 125 na 250. Dysze Ci nic nie pomoga (a moze troche), bo gazniki od 125 a 250 maja inny przekroj gardzieli, oczywiscie gazior od 125 ma mniejsza. Sam to przerabialem i bez wymiany gaznika sie nie obejdzie. Jezeli zrobiles podmiane silnikow to zalecam rowniez stuningowanie serka od filtra paliwa. Musisz troszke powiekszyc dziure, gdzie zaciaga powietrze bo rowniez nie bedzie chciala sie wkrecic.
Już się napaliłem na wymianę tylko samej dyszy, ale po przeczytaniu tego posta znowu nie wiem, czy w końcu ten gaźnik wymienić czy samą dyszę... Może ktoś z Was ma gaźnik od 125 z dyszą od 250 i powie ilu mu pali?
ODPOWIEDZ