VIRAGO 750 96r kompletny brak zasilania

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
nafciarz
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 20:42
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Płock
Wiek: 47
Status: Offline

VIRAGO 750 96r kompletny brak zasilania

Post autor: nafciarz »

Witam.
Właśnie zepchnąłem VIRAŻKĘ z trasy do domu. Jadąc silnik wyłączył sie. Nastąpił całkowity zanik napiecia. Konkretnie akumulator jest OK. Do głównego bezpiecznika prąd dochodzi jak i z niego wychodzi. Reszta bezpieczników też ok. Cóż dalej sprawdzac. Nie pali si kontrolka biegu jałowego, brak świateł, kierunków. NIC. POMOCY!
... za mną tylko kurz ...
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 686
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: VIRAGO 750 96r kompletny brak zasilania

Post autor: Kargul »

Jak sprawdzałaś czy jest napięcie?
Sprawdzić czy jest dobrze masa z aku do ramy podłączona. I żarówka w rękę wraz ze schematem i szukać w którym gdzie zanika napięcie. Innego wyjścia nie ma. Woltomierz może się nie sprawdzić, bo nie wykonuje pomiaru pod obciążeniem.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: VIRAGO 750 96r kompletny brak zasilania

Post autor: -waldi- »

odkręć pokrywę kontrolek i sprawdź bezpieczniki. Jeżeli bezpieczniki OK odkręć lampę i sprawdź złącza stacyjki.

Zakładam, że jak piszesz masz sprawny bezpiecznik główny, bo ja jakoś na niego stawiam bardziej.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
nafciarz
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 20:42
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Płock
Wiek: 47
Status: Offline

Re: VIRAGO 750 96r kompletny brak zasilania

Post autor: nafciarz »

Witam.
Dzisiaj wszystko sprawdziłem na spokojnie. Okazało się że prąd do bezpiecznika głównego dochodził jak i wychodził. Jednakże za nim przetarła się izolacja kabla. W trakcie prac uszkodziłem bezpiecznik i nigdzie tego szklanego cholerstwa nie mogę kupić :( Pytanie czy bez problemów można wywalić obudowę tego bezpiecznika i zastosować np coś takiego: http://allegro.pl/gniazdo-bezpiecznika- ... 03397.html
... za mną tylko kurz ...
nafciarz
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 20:42
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Płock
Wiek: 47
Status: Offline

Re: VIRAGO 750 96r kompletny brak zasilania

Post autor: nafciarz »

No cóż okazuję się że nie przetarcie izolacji jest problemem. Bezpieczniki kupione zainstalowany w obudowie, po przekręceniu klucza w stacyjce bezpiecznik się spalił. Wygląda na to że w instalacji jest zwarcie. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak się do tego zabrać by namierzyć miejsce zwarcia?? Proszę o wszelkie sugestie.
... za mną tylko kurz ...
ODPOWIEDZ