Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Zwierzax
Posty: 110
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 18:01
Motocykl: XV750 '94
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 36
Status: Offline

Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: Zwierzax »

Jak w temacie, miałem wiszący od baaardzo długiego czasu kierunek - pękła ta czarna gumka pomiędzy mocowaniem a kloszem - kierunek sobie wisiał i działał więc z wymianą się nie spieszyłem, tydzień temu zamówiłem sobie nowy, dziś go odebrałem i zamontowałem - nie działa. Od dni dwóch stary kierunek też nie działał - jeden z przewodów pękł (wisiał na nim) dodatkowo w kloszu było pełno wody, wszystko w środku miało ślady korozji ale sądziłem wpierw że chodzi o przerwany kabelek.

I teraz problem, bo przedni kierunek działa ale standardowo szybciej jak to jest przy spalonej żarówce, tylni nowy nie działa, i nie wiem gdzie szukać problemu.
Czy gdzieś w przerwaczu jest jakiś bezpiecznik czy inne coś co mogło się spalić, czy może po drodze gdzieś jest jeszcze jakiś bezpiecznik. Przerywacz wymontowałem, ale nie mogę wysunąć płytki z tej czarnej puszki - jest na to jakiś patent ? Nie chce zniszczyć i szukać nowego bez sensu...
Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy w przewodzie jest napięcie? Bo może kierunek sam w sobie wadliwy choć nowy albo żarówka w nim nie styka.
Obrazek

Jazda na Motorze to najlepsza rzecz jaką można robić legalnie i w ubraniu...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: -waldi- »

Zwierzax pisze: tylni nowy nie działa, i nie wiem gdzie szukać problemu.
Pod siedzeniem masz kable - posprawdzaj od tych złącz aż do kierunkowskazu
Zwierzax pisze:
Czy gdzieś w przerwaczu jest jakiś bezpiecznik
Nie ma
Zwierzax pisze: Przerywacz wymontowałem, ale nie mogę wysunąć płytki z tej czarnej puszki - jest na to jakiś patent ? Nie chce zniszczyć i szukać nowego bez sensu...
Nie rozbierzesz go, 1/3 jego jest zalana :) skoro przedni działa to przerywacz OK
Zwierzax pisze: Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy w przewodzie jest napięcie?
Pewnie - podłącz miernik ustawiony na zakres 20V pomiędzy masę, a przewód kierunkowskazu
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: wąsaty7 »

Zwierzax pisze: może kierunek sam w sobie wadliwy choć nowy albo żarówka w nim nie styka.
Przerywacz zostaw w spokoju,dobierając się do niego możesz narobić szkód.Pod siedzeniem masz 3 przewody do tylnej lampy,2 do lewego kierunkowskazu oraz 2 do prawego.
Sposób na sprawdzenie napięcia na przewodzie?Podłącz miernik jak pisze waldi lub żarówkę .
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 686
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: Kargul »

podłącz stary kierunek. Jak będzie działał, to wymień samą czarną gumę. Jak nie to do przejrzenia przewody między kierunkiem a przerywaczem.
Edit: Doczytałem, że stary też nie działa, a sprawdziłeś najprostsze - nowa żarówka? No i pomiar na przewodach napięcia - łączenie pod kanapą oraz w samym kierunku - z wymontowaną żarówką.
Awatar użytkownika
Zwierzax
Posty: 110
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 18:01
Motocykl: XV750 '94
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: Zwierzax »

Zmuszony byłem dziś, przed chwilą, pojechać na przegląd techniczny z tym kierunkiem - rutynowa kontrola policji zabrała mi dowód rejestracyjny - sprawdzili wszystko co piszecie, żarówki, kable itp itd.
Koleś stwierdził, że to przerywacz (wchodzi i wychodzi do niego w sumie 10 kabli) chciał mi za opłatą ["więcej niż 50 zł nie będzie" :sic:] spróbować podpiąć tylni kierunek pod przewód przedniego, ale zrobiły się wtedy światła awaryjne. Odesłali mnie z kwitkiem, że mam sobie zrobić i przyjechać spowrotem.
Na allegro są tylko przerywacze do 125 (wyglądają inaczej niż ten co ja mam zamontowany). Jakieś sugestie ??

A i z tego co pisze wąsaty, chyba mam inny niż oryginalny przerywacz bo piszę, że w sumie 7 przewodów - u mnie jest 10.
Nie mam miernika, żeby sprawdzać dokładnie.
Wieczorkiem dam tu jakąś fotkę.

Jak mnie teraz gliny zdybią to odcholowanie motocykla + jakaś kara, jaki koszt ktoś wie ?
Obrazek

Jazda na Motorze to najlepsza rzecz jaką można robić legalnie i w ubraniu...
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: wąsaty7 »

Zwierzax pisze:
A i z tego co pisze wąsaty, chyba mam inny niż oryginalny przerywacz bo piszę, że w sumie 7 przewodów - u mnie jest 10.
Przepraszam ale nic takiego nie pisałem :shock:
Przerywacz 41R- występuje najczęściej w Virago (9 pinów,automatyczne wyłączanie kierunkowskazów)
Drugi przerywacz to 41G- ten kierunku nie wyłączy

Przerywacz zostaw w spokoju,zainteresuj się przewodami pod siedzeniem lub samymi kierunkowskazami.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: mytek1 »

Może przewody od kierunka założyłeś odwrotnie, albo w kierunku masz gniazdo pod żarówkę dwuwłuknową, a wkładasz z jednym włuknem, bądź odwrotnie.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
Zwierzax
Posty: 110
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 18:01
Motocykl: XV750 '94
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: Zwierzax »

Dobra, będę grzebał, aczkolwiek w tym przeglądzie rejestracyjnym koleś niby wtykał w przerywacz miernik i nic nie działało w tym jednym - jutro z rana pogrzebie - dam znać.
Obrazek

Jazda na Motorze to najlepsza rzecz jaką można robić legalnie i w ubraniu...
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: Cpt. Nemo »

Niestety zwarcie w kierunkowskazie moze "spalic" przerywacz. jak ktos umie to trzeba odlupac kawalek jego obudowy i daje sie wlutowac na przewodach znakomity elektroniczny przerywacz kierunkowskazów polskiej produkcji za kilka zlotych.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Zwierzax
Posty: 110
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 18:01
Motocykl: XV750 '94
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Kierunek po wymianie nie działa (jedna lapmka)

Post autor: Zwierzax »

Niestety nie umie - zawsze jak się zabierałem za elektryke/elektronike i lutownicę to cos spalałem, łączyłem nie tak itp itd. Nie mam do tego ręki.
Aczkolwiek, chyba nie mam lepszego wyjścia, więc byłbym wdzięczny o jakiś link czy numerek produkcyjny pod którym miałbym szukać tego w sklepach do wlutowania.
Obrazek

Jazda na Motorze to najlepsza rzecz jaką można robić legalnie i w ubraniu...
ODPOWIEDZ