Wgnieciony wydech

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Sparrow
Posty: 28
Rejestracja: 07 września 2010, 20:58
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Oborniki Śl.
Status: Offline

Wgnieciony wydech

Post autor: Sparrow »

Witam, kolejny sezon przed nami, na początku chciałbym z okazji nowego roku życzyć wszystkim dużo zdrówka, szczęścia, pomyślności i szerokiej drogi! A teraz do konkretów zakupiłem wydech od znajomego, ale wgnieciony czy ktoś ma patent (w miarę najprostszy) na tego typu wgniotkę?
Obrazek
Obrazek
Dodam że do tłumika można się dobrać "od tyłu" :D gdyż jest pusty...;)
Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: Flower »

Troche pieprzenia, ale myślałeś dużym kluczem płaskim rozginać powoli?

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: krzycho1978 »

kupić nowy?
Obrazek
motory nurkowanie narty
667-402-281
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: DARKMAN »

Może to będzie nieprzydatne ale napiszę. Ojciec wypychał wgniotki w baku motocyklowym, czy w karoserii auta za pomocą.... dętki. Ciśnienie powietrza wypychało blachy bardzo ładnie i prawie bez śladu. Ale w tym przypadku na nic się to nie zda bo to gruba blacha jest ;)
Yamaha Virago 535

SZUKASZ NOWYCH OPON DO SWOJEJ YAMAHY?? NAPISZ PW A BĘDĄ TAŃSZE NIŻ W NECIE! ;)

Wymiana opon motocyklowych - LEGNICA i okolice. Przystępne ceny!
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: Flower »

Jeżeli chcesz chromować to zawsze można wyciągać dospawując cienkie pręty i wyciągać

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Sparrow
Posty: 28
Rejestracja: 07 września 2010, 20:58
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Oborniki Śl.
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: Sparrow »

zamierzam zawinac go bandazem termicznym wiec za bardzo mi nie zalezy na jego estetycznosci, a co do prob naprawy, to nie podejmowalem zadnej
Awatar użytkownika
aurumcantus
Posty: 198
Rejestracja: 18 października 2012, 14:27
Motocykl: TDM 900
Lokalizacja: Sochaczew
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: aurumcantus »

Sparrow pisze:zamierzam zawinac go bandazem termicznym wiec za bardzo mi nie zalezy na jego estetycznosci, a co do prob naprawy, to nie podejmowalem zadnej
Podobne wgniecenia ostatnio prostowałem koledze w dyfuzorze od crossa.
Zaślepiłem jedną część a z drugiej strony kompresor. Miejsca gdzie były wgniecenia, podgrzewane palnikiem ładnie się prostowały. Dyfuzor wytrzymał 9 bar :D (kolega nie kazał się ograniczać )
Obrazek
Sparrow
Posty: 28
Rejestracja: 07 września 2010, 20:58
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Oborniki Śl.
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: Sparrow »

aurumcantus pisze:
Sparrow pisze:zamierzam zawinac go bandazem termicznym wiec za bardzo mi nie zalezy na jego estetycznosci, a co do prob naprawy, to nie podejmowalem zadnej
Podobne wgniecenia ostatnio prostowałem koledze w dyfuzorze od crossa.
Zaślepiłem jedną część a z drugiej strony kompresor. Miejsca gdzie były wgniecenia, podgrzewane palnikiem ładnie się prostowały. Dyfuzor wytrzymał 9 bar :D (kolega nie kazał się ograniczać )
Kurde obawiam się, że z tym tłumikiem może tak nie pójść bo większy jest gabarytowo i inne słabsze punkty...;/
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: ziółko1961 »

postaraj się w miarę wyprostować obie rury a następnie spróbuj nałożyć na nie rurę o wiekszej średnicy
np. tę http://moto.allegro.pl/rura-nierdzewna- ... 95095.html
oczywiście trzeba ją odpowiednio przyciąć,szczególnie od tej strony gdzie się łączy z puszką :D
zawsze jest właściwy czas na zrobienie tego co należy
Sparrow
Posty: 28
Rejestracja: 07 września 2010, 20:58
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Oborniki Śl.
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: Sparrow »

Chyba spróbuje zmieszać kilka waszych sposobów, czyli: rozgrzać to miejsce palnikiem, wsadzić rurę średnicy 4cm do tłumika i spróbować odginać, przy tym uderzać młotkiem po rantach wgniotki... jak myślicie, da radę?
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: lukaszpolanek »

skoro i tak jest pusty w środku i itak masz zamiary go owijać bandażem, to weź tą rure od miejsca gdzie jest wgięta odetnij i wyrzuć a wspawaj zwykłą czarną tej samej średnicy , bo narobisz sie z tym ,nakombinujesz a pozniej i tak wyrzucisz,bo owalu z tego sie juz nieda zrobić a wbrew pozorą jak bandaż jest dobrze naciągniety a taki byc musi to widać pod nim kazdą nierówność.
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wgnieciony wydech

Post autor: Flower »

Ale czarna szybko koroduje, a jak moto postoi to lubi się tam trochę wody i pary zebrać. Lepiej dospawaj kwasu, albo nierdzewki.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
ODPOWIEDZ