Virago 750 dziwne dlawienie

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: elcede »

Siemka.
Mam taki problem: jezdze sobie codziennie do pracy moto i wczoraj bylo normalnie, a dzisiaj jechalem do pracy to odczuwalem takie delikatne szarpanie, jeszcze delikatniejsze jak to przy braku paliwa. Przejechane mam jakies 70km, wiec paliwo na pewno jest. Przekrecalem kranik, bo jezdze na PRI, ale na normal i res jest to samo. Moze podpowiedzia do tych objawow bedzie ze teraz przy zwalnianiu i hamowaniu silnikiem strzela raz glosniej a po tym jest jeszcze kilka cichszych odglosow, ale tak jest caly czas a to szarpanie jest dopiero teraz. Jeszcze musze sprawdzic aku, bo moze sie rozladowal, ale chyba nie powinien bo jezdze praktycznie codziennie, a jak by nie ladowal to bylby problem z odpaleniem, a takiego nie ma nawet jak przy odpalaniu mam wlaczone swiatla. Dodam ze od jakis 2-3 lat na pewno nie bylo robionych synchronizacji gaznikow. To moze oznaka tego ze czas sie tym zajac? Co prawda daleko nie jezdze bo najdalej to 160km zrobilem na otwaricu sezonu a tak to maksymalnie ze 40-50km dziennie.
Jeszcze dzisiaj nagralem jak ten silnik chodzi, sorki za jakosc, jesli nie jest dostateczna zeby cos uslyszec to dajcie znac to nagram innym telefonem. http://w612.wrzuta.pl/audio/4CJDM2ZHEI0 ... iwna_praca
Z gory dzieki za pomoc
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: kris2k »

Świece sprawdź. I nie jeźdź na PRI, ta pozycja służy tylko do zalania gaźników gdy braknie paliwa.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: leszekk »

Zdecydowanie zaniechaj jazdy z przełącznikiem paliwa na PRI. To może być przyczyna, że w garach masz nadmiar niespalonego paliwa stąd strzały i wypadające zapłony. Że o potencjalnej możliwości przepompowania zawartości baku do karteru nie wspomnę
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: elcede »

Aha, dobra to już tak nie będę jeździł. Kiedyś jak miałem problem ze spalaniem to ktoś mi doradził ze tak mogę jeździć. Teraz jeszcze podladowalem akumulator i zobaczę jak będzie chodził.
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: -waldi- »

leszekk pisze:Zdecydowanie zaniechaj jazdy z przełącznikiem paliwa na PRI. To może być przyczyna, że w garach masz nadmiar niespalonego paliwa
łoo ciekawa teoria... poproszę o rozwiniecie, może czegoś nowego się nauczę
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: leszekk »

Miałem na myśli (nieco naokoło) przypadek, gdy mamy niesprawny zaworek iglicowy w gaźniku i paliwo grawitacyjnie w nadmiarze dostaje się do gaźnika.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: -waldi- »

elcede pisze: dzisiaj jechalem do pracy to odczuwalem takie delikatne szarpanie, jeszcze delikatniejsze jak to przy braku paliwa.
zacznij od wymiany świec, jak nie pomoże to gaźniki do przeglądu, czyszczenia i regulacji
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: podbiel »

Mam ustawione na PRI 3 sezon i jakoś nic się nie stało, w zimie też nie zakręcam.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: leszekk »

Znam parę osób, które się nie przejmują instrukcjami obsługi. Twierdzą, że to je ogranicza.
Ja osobiście jestem zdania, że bardziej ograniczyć się chyba już nie da ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: elcede »

Ok. wyjąłem świece, bo ładowanie akumulatora nie pomogło.
Jak by mi ktoś powiedział czy sa w dobrym stanie bo ja się nie znam
http://db.tt/TkAbimx3
http://db.tt/wGXORDnm
http://db.tt/82Nz2QhX
Pierwsze zdjęcie to świeca przednia a kolejne dwa to tylna.
Jak się prezentują? Czeka mnie regulacja gaźnika? I jeśli tak to ile to może kosztować?
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: leszekk »

Na wygląd nie jest tragicznie (choć mogłyby być jaśniejsze i mniej zasyfione sadzą). Regulacja poprzedzona czyszczeniem gaźników wskazana aczkolwiek podejrzewam, że ustawienia katalogowe nie sprawią znaczącej różnicy.
Zadbaj o to, żeby lać jedynie pewne paliwo - to po pierwsze. Sprawdzenie filtra paliwa (jeśli masz) byłoby nie od rzeczy. Ile może kosztować? Masz google'a? Zapytaj o najbliższy warsztat i sprawdź u niego w cenniku. Co z tego, że podam Ci warszawskie ceny jak u siebie powinieneś zrobić to za max. 3/4 ceny. Przykładowo w UHMA bike koszt wynosi ok. 350 zł
Może na początek spróbuj pojeździć swoim motocyklem na wyższych obrotach, unikaj krótkich tras gdzie silnik nie zdąży się zagrzać a świece oczyścić.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: -waldi- »

zrób zdjęcia od strony elektrod, przednia OK, tył wsadź inną i sprawdź czy dalej będzie szarpał
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: kris2k »

Stary, świeca 10zl kosztuje, weź ja wymień zamiast fotki wstawiać bo na oko to....
I załóż takie jak serwisówka przewiduje, NGK albo Denso, u mnie Iskry się nie sprawdziły, przerywqła i kichała na nich, na NGK problem zniknął. Choć wiele osób Iskry chwali.
A jak sie nawet okaże że świece były ok to stare bedziesz miał na zapas. Zawsze mniejszy koszt od grzebania w gaźnikach.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: elcede »

Wiesz swiece juz wymienilem wlasnie na NGK a wczesniej byly Iskry. Fotki wstawilem bo i tak robilem zdjecia zeby wiedziec jakie swiece kupic, a przy okazji zeby ktos mi powiedzial czy tak wygladajaca swieca jest dobra czy zla. Na mechanice sie nie znam (co innego komputery), wiec wszystkiego sie ucze :) Narazie przejechalem jakies 2km na nowych swiecach, z tym ze zaczal sie dusic, ale po zatrzymaniu sie i docisnieciu jeszcze raz przewodow, pojechal juz normalnie. Poczekam jeszcze niech troche ostygnie i przejade sie jeszcze raz, zobacze jak bedzie pracowal od zimnego silnika do cieplego i na roznych obrotach. Jak bedzie poprawa to znaczy ze to byly swiece, jak nie bedzie poprawy to moze fotka jak wygladaja nowe swiece po paru km pomoze ustalic co jest przyczyna takiego zachowania. I jeszcze pytanie niedoswiadczonego "mechanika" swiece dokrecac mocno (jak sruby w kolach samochodu) czy moze im sie cos stac jak tak bede krecil i lepiek kluczem dynamometrycznym (czy jak on sie tam nazywa) ?
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: kris2k »

Dokręcaj z czuciem bo zerwiesz gwint w głowicy i będzie bida.
przejedź się na nich dalej, zrób chociaż ze 20km, dobrze je wygrzej i wtedy zobacz czy jest poprawa.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: elcede »

oki, dzieki za podpowiedzi. pytam bo raz za slabo dokrecilem swiece w pile spalinowej i pozniej musialem szukac kogos kto mi nagwintuje od nowa otwor, tylko z moto byloby gorzej bo wchodzilaby w gre juz laweta :/
Dam im w takim razie czas gdzies do soboty albo niedzieli i zobacze jak sie spisuja. Dobrze ze tutaj sa na wierzchu bo kumpel opowiadal ze w jego R1 (chyba) to by musial pol motoru zdjac, lacznie z bakiem :P
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: leszekk »

W instrukcjach dokręcania świec masz fachową poradę jak to zrobić bez użycia klucza dynamometrycznego. Dokręcasz paluchami (albo kluczem ale bez siłowania się) a następnie dociągasz o 1/4 obrotu. Dokręcanie zbyt mocne albo wykręcanie i wkręcanie na gorącym silniku może doprowadzić do konieczności regeneracji otworów lub wymiany głowic.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Virago 750 dziwne dlawienie

Post autor: elcede »

Heh w koncu zaprowadzilem maszyne do mechanika i sie okazalo ze trzeba bylo zawory wyregulowac (czy tam cylindry, juz nie pamietam), do tego zrobil mi synchronizacje gaznikow i wymienil filtr powietrza bo juz byl mocno zapchany. Co do tego delikatnego dlawienia to okazalo sie ze moje omamy :P calkiem zapomnialem ze zalozylem szybe i ostatnio eksperymentowalem z jej ustawieniami i bardzo prawdopodobne ze to jakies podmuchy powietrza, bo na obroty wchodzi pieknie, 150km/h lapie bez zadyszki, swiece wymienione i paliwo z roznych stacji wiec zostala tylko moja psychika :D
A szybe musze jeszcze przestawic tak zeby oplyw powietrza nie tworzyl turbulencji na kasku (bo jak sie przysune 10cm blizej szyby to jest dobrze).
Okazalo sie tylko ze wydechy juz sa przerdzewiale, ale w to juz nie bede inwestowal, skoro moto jest szwagra a nie moje.
Dzieki za pomoc i sugestie co to moze byc :)
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
ODPOWIEDZ