Potrzebuje rady

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
davi15
Status: Offline

Potrzebuje rady

Post autor: davi15 »

Witam. Posiadam Virago 920 88r. miałem problemy z rozruchem były zjechane zeby na kole magnesowym i kole pośrednim, zostały te koła wymienione na nowe i dalej jest ten sam problem z rozruchem nie zazębia. Proszę o rade o ile ktoś moze mi pomóc. pozdrawiam
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: strazak »

co do pomocy to na pewno ktoś ci pomorze tylko jedno małe ale : zacznij od powitalni a sam sie zdziwisz jakie będą efekty .


Skoro powitalnia zaliczona to może opisz dokładnie co sie dzieje w trakcie uruchamiania , jakie odgłosy co było wymieniane i jak ? czy sprawdzałeś "na sucho" rozrusznik ?
davi15
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: davi15 »

wymienione : kolo magnesowe i kolo posrednie . rozrusznik kreci ale slychac jak by niemogl obkrecic tego :pomocy: :cry: PROSZE O POMOC
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: ayo007 »

..proponuje sie skonsultować z Palo, on ma ten sam model i temat rozrusznika przerabiał od podszewki..
Virago 1100,na razie starczy..:)
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: ARCHER »

Heja , witaj
davi15
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: davi15 »

pomoze ktos z tym problemem?? bo bym chcial posmigac a niechce zazebiac ;/ :bikersmile:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: Marcin »

ayo007 pisze:..proponuje sie skonsultować z Palo, on ma ten sam model i temat rozrusznika przerabiał od podszewki..
Poszukaj w spisie forumowiczów Palo i na PW mu napisz o objawach. Na pewno pomoże. Powodzenia
Obrazek
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: Szymon001 »

masz tam taką małą spręzynke chamującą na mechaniżmie zazebiącym która jest za miękka, nowa orginalna kosztuje 13 złoty ale po dwuch miesiącach jest to samo więc lepiej gdzies samemu dorobić!!!
davi15
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: davi15 »

Marcin pisze:
ayo007 pisze:..proponuje sie skonsultować z Palo, on ma ten sam model i temat rozrusznika przerabiał od podszewki..
Poszukaj w spisie forumowiczów Palo i na PW mu napisz o objawach. Na pewno pomoże. Powodzenia

z Palo juz gadalem... ale i tak niedziala nic...;/ musze sprubowac z ta sprezynka
pedros85
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: pedros85 »

cycuszek sprezynki lekko młotczkiem potraktoj, nawin na tego cycuszka drucik cieniutki np taki do wyrobu kolczykow albo linke stalowa 0.5 mm ( obydwa te patenty da zakupienia w dombrycvh papierniczych sklepach czy z akcesoriami plastycznymi) na wijasz ten drucik na cycuszka na top termokurczka , wojasz to mocno na grubo byle jakim sznurkiem zakładasz na zembatke i to nie wsuwasz w pozionie po wgłebiniu na sprezynke a zakładasz jedno ramie sprezynki na rowek i srubokretem albo inna linka naciagasz drugie ramie sprezynki na rowek, po czym odwiujasz wczesniej nawiniety na grubo sznurek i zakładasz:)
no i jazda styka na dwa sezony, mysle ze juz nie bawem bede mial naprawde mocne sprezynki bo pracuje nad tym ale to na PEWNO DAM ZNAC NA FORUIM
pozdros
vip
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: vip »

pedros85 pisze:cycuszek sprezynki lekko młotczkiem potraktoj, nawin na tego cycuszka drucik cieniutki np taki do wyrobu kolczykow albo linke stalowa 0.5 mm ( obydwa te patenty da zakupienia w dombrycvh papierniczych sklepach czy z akcesoriami plastycznymi) na wijasz ten drucik na cycuszka na top termokurczka , wojasz to mocno na grubo byle jakim sznurkiem zakładasz na zembatke i to nie wsuwasz w pozionie po wgłebiniu na sprezynke a zakładasz jedno ramie sprezynki na rowek i srubokretem albo inna linka naciagasz drugie ramie sprezynki na rowek, po czym odwiujasz wczesniej nawiniety na grubo sznurek i zakładasz:)
no i jazda styka na dwa sezony, mysle ze juz nie bawem bede mial naprawde mocne sprezynki bo pracuje nad tym ale to na PEWNO DAM ZNAC NA FORUIM
pozdros
witam kolege czy w mojej virago 750 coś takiego moge tez zrobić... jak rozkrecilem ja to zadnej sprezynki tam nie bylo...pomoz bo przy odpalaniu mam niezly zgrzyt i nie wiem jak mam go wyeliminowac..
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Potrzebuje rady

Post autor: ayo007 »

vip pisze:
witam kolege czy w mojej virago 750 coś takiego moge tez zrobić... jak rozkrecilem ja to zadnej sprezynki tam nie bylo...pomoz bo przy odpalaniu mam niezly zgrzyt i nie wiem jak mam go wyeliminowac..
..zgrzyta Ci koło pośrednie bo jest juz wyrobione, nic Cie nie ratuje jak zdjecie dekla lewego i wymiana tego kółka, doraźnie moze pomóc naciecie zebów pod stożek aby łatwiej sie zazębiały o koło magnesowe, ale to tylko półśrodek nie likwiduje problemu..
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ