Kranik paliwa w XV 500 SE

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Marian73
Posty: 10
Rejestracja: 20 czerwca 2011, 20:16
Motocykl: Yamaha XV 500SE '89
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 50
Status: Offline

Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: Marian73 »

Witam serdecznie
Sezon rozpoczęty a w mojej laluni padła membrana w kraniku do której prawdopodobnie podłączony jest wężyk podciśnienia.Oczywiście kranik poszedł na warsztat ale co po tym jak tej części nie można kupić.Obszukałem chyba wszystko w necie i nic.Stwierdziłem że może kupię kranik lub zbiornik z kranikiem ale też nic.Na forum sprawdzałem kiedyś pojawił się ten problem jednak info w jaki sposób został rozwiązany brak.
Proszę o pomoc bo chyba wyczerpały mi się pomysły.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
zenelek
Posty: 442
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:05
Motocykl: XV500 SE R26, XV1100
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 63
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: zenelek »

Witaj,
zadzwoń pod ten numer 91 482 80 80 (Moto46 Szczecin), mi sprowadzili filtr powietrza też nie do dostania w Polsce, ale to może trochę kosztować. Raczej na allegro ani na forum nie znajdziesz.
Powodzenia.
Marian73
Posty: 10
Rejestracja: 20 czerwca 2011, 20:16
Motocykl: Yamaha XV 500SE '89
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: Marian73 »

Dzięki za info będę dzwonił, dam znać co załatwiłem
Szukam jeszcze w innych miejscach na razie kiepsko
Pozdrawiam
Marian73
19adam69
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: 19adam69 »

Witam,miałem ten sam problem z kranikiem w swojej xv 500 88' ,cały kranik można kupić ,kosztyje ok 760zł, ja rozwiązałem ten problem w ten sposób:wyrzuciłem z obwodu podciśnieniową pompę paliwa,następnie zaślepiłem przewody podciśnieniowe do pompy i do kranika paliwa jak i przewód paliwowy od pompy paliwa do gaźnika. paliwo ze zbiornika (z kranika) podłączyłem wenętrznym wyjściem (patrzac od przodu na kranik, tym umieszczonym głębiej), w pozycji PRI paliwo swobodnie wypływa ze zbiornika do gaźnika. ma to swoje wady,gdyż nie działa rezerwa ,i benzyna jest zużywana do końca,i druga rzecz przy dłuższym postoju należy przekręcać kranik w pozycję ON lub RES ,co powoduje zamknięcie dopływu paliwa. Trochę upierdliwe ale można jeżdzic.Pozdrawiam.
Marian73
Posty: 10
Rejestracja: 20 czerwca 2011, 20:16
Motocykl: Yamaha XV 500SE '89
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: Marian73 »

Witam
Rozumiem że kranik zostawiłeś a w miejscu gdzie dochodził wężyk założyłeś zaślepkę.Jak Virażka zachowuje się teraz w trasie ?
Pozdrawiam
Marian73
19adam69
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: 19adam69 »

Zgadza się,jeden jest zaślepiony,a drugim swobodnie płynie paliwo do gaźnika.Moto na trasie jak i w mieście zachowuje się tak jak przed całą tą kombinacją,nie widzę różnicy,Pozd.
Awatar użytkownika
okulczyk
Posty: 82
Rejestracja: 15 lutego 2010, 12:42
Motocykl: xv920RJ xv500K
Lokalizacja: Łowicz
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: okulczyk »

z moim kranikiem też chyba coś jest, bo ja zdejmę zbiornik to paliwo cieknie - a nie powinno. Jednak w użytkowaniu nie ma problemu.
Awatar użytkownika
zenelek
Posty: 442
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:05
Motocykl: XV500 SE R26, XV1100
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 63
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: zenelek »

A możecie powiedzieć, czy ta pompa to ten srebrny sześciokąt - nie mam instrukcji. Na razie nie mam problemu ale nigdy nie wiadomo. Jak moją 500-tkę kupiłem to paliwo też przez kranik przeciekało ale czyszczenie pomogło.
Awatar użytkownika
okulczyk
Posty: 82
Rejestracja: 15 lutego 2010, 12:42
Motocykl: xv920RJ xv500K
Lokalizacja: Łowicz
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: okulczyk »

ten sześciokąt pod bakiem to pompka, jak konkretnie działa to nie wiem, są w środku takie membrany...

mogę podesłać dobrą instrukcję pdf. na maila
kamilos
Posty: 5
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 21:20
Motocykl: Yamaha XV 500 SC
Lokalizacja: Lubelskie
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: kamilos »

Witam, jako że posiadam XV z już przerobionym systemem kranika, poszukuję rozwiązania by wrócić do oryginału na ebay. us znalazłem taką aukcję http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YAMAHA-P ... 3360b9ab0e idąc tym tropem wygląda na to że kranik to to samo co w XZ 550, czyli zestaw naprawczy pasował by z tego linka http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=111523. Co o tym myślicie? Nie rozbierałem jeszcze tego kranika i tak tylko teoretyzuję. Mam jeszcze pytanie czy ktoś posiada jakieś instrukcje do XV 500?
19adam69
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: 19adam69 »

Witam,ten zestaw naprawczy nie pasuje na 100% do xv 500 se,już to przerabiałem.,membrama w kraniku z ebay(do xv 500) jest prostokątna i składa się z dwóch zaworków(dosłowni mówiąc tak jakby położyć obok siebie dwie takie kwadratowe membramki z zestawu naprawczego z drugiej aukcji,ale musi to być jedna całość,więc to nie jest to na bank.Pozdrawiam
Marian73
Posty: 10
Rejestracja: 20 czerwca 2011, 20:16
Motocykl: Yamaha XV 500SE '89
Lokalizacja: Szamotuły
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Kranik paliwa w XV 500 SE

Post autor: Marian73 »

Witam, sporo czasu minęło od ostatniego mojego postu ale do rzeczy
Kranik i filtr powietrza zamówiłem w sklepie internetowym w USA, jest to opłacalne jedynie w przypadku kiedy macie tam znajomego który Wam go kupi i przywiezie przy okazji do polski ponieważ koszty wysyłki są wysokie ( wysyłka na terenie stanów bezpłatna ).
W międzyczasie widziałem kraniki na Ebay w dobrych ( jak na ten typ ) cenach.
Kranik i filtr wymieniony różnica w pracy silnika jest zauważalne, pracuje równiutko, nie dławi się- tak było wcześniej bo membrany były klejone przez co były mniej elastyczne i oczywiście dzięki temu przyjemniejsza jazda
Pozdrawiam
Marian73
ODPOWIEDZ