Różnice w cenach opon

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Różnice w cenach opon

Post autor: Schwartzu »

Hey!

Skąd się biorą takie różnice w cenach takiej samej (?) opony?
W trzech różnych sklepach oponka Metzeler Perfect ME 11 3.00 R19 49 S Przód TT M/C kosztuje 276zł, 392zł lub 529zł.
Jeśli te ceny z czegoś wynikają (np sposobu przechowania, wieku), to warto na to zwracać uwagę ?
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Różnice w cenach opon

Post autor: Balwi »

Marża sprzedawcy ma wpływ na cenę no i ilość jaką bierze z hurtowni/od producenta.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Różnice w cenach opon

Post autor: leszekk »

Z całą pewnością cena zależy od wieku opony. Czasem jakieś pojedyncze zagubione w magazynie sztuki wyprzedawane są po atrakcyjnych cenach, ale te różnice są jakieś podejrzane.
Zawsze należy zwrócić uwagę na oznaczenia, w tym na indeks prędkości, dętkowe/bezdętkowe (czasem opis opony nie jest zgodny z tym, co na oponie bo sprzedawca źle przepisał) i koniecznie na datę produkcji. Opony mające więcej niż rok warto obejrzeć czy nie są podejrzanie odkształcone
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Różnice w cenach opon

Post autor: Schwartzu »

Dowiedziałem się, że ta za 276 jest z 2007 roku...

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2011 3:49 pm ]
Za 392 nie starsza niż 18 miesięcy...

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2011 3:52 pm ]
529zł to początek roku 2009.


no i mniej więcej wszystko wiadomo...
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Różnice w cenach opon

Post autor: Pixa »

Schwartzu pisze:Dowiedziałem się, że ta za 276 jest z 2007 roku...

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2011 3:49 pm ]
Za 392 nie starsza niż 18 miesięcy...

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2011 3:52 pm ]
529zł to początek roku 2009.


no i mniej więcej wszystko wiadomo...

A nowa z katalogu producenta ~600 zl :/
Awatar użytkownika
Kojak
Posty: 517
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 17:43
Motocykl: V-Star1100 Silverado
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Różnice w cenach opon

Post autor: Kojak »

Faktycznie ceny są bardzo różne w zależności od miejsca zakupu.

Dziś kupiłem komplet opon Continental Milestone CM1 i CM2 nówki wyprodukowane w 45 tyg.2010r oraz nowe dętki do nich.
Cena opony na przednie koło to tylko 190zł a na tylne 290zł.
Jak szukałem takich samych opon w necie zawsze były droższe i trzeba było cierpliwie czekać aż będą dostępne w danej firmie.
Miałem trochę szczęścia bo w moim mieście jest dystrybutor Continentala na cały kraj wiec kupiłem gumy bezpośrednio od nich,w dodatku kilka godzin po świeżej dostawie.
W pozostałych firmach ( także w Łodzi ) ceny za te same opony były o wiele większe.
A trafiłem na ta firmę przypadkiem - jak byłem w innej firmie pytać się o opony to pracownica firmy sprawdzała na stronie dystrybutora cenę i dostępność interesujących mnie opon + swoją prowizję.Więc kontem oka zapamiętałem adres strony dystrybutora i osobiście do nich podjechałem,a po chwili wracałem motÓrem przepasany dwiema nowymi oponkami Continentala.
Dzięki temu zabiegowi zaoszczędziłem ok 120 zł na samych oponach i dętkach :mrgreen:

No i już mam "czarnulę" ubrana w nowe kapcie-całkiem inna jazda...to się czuje odrazu podczas hamowania,przejeżdżania przez tory czy jakieś nierówności...różnica w zachowaniu motonga jest ogromna-teraz wiem że kupno kompletu opon to była super decyzja :rock:
ODPOWIEDZ