wybebeszanie wydechów

Dodatki i przeróbki do Virago
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: ParamonoV »

Ja się poddaje. Ten niepracujący cylinder jest ponad moje zdolności. Zawiozę motocykl do kumpla.
Awatar użytkownika
Rugi
Posty: 106
Rejestracja: 12 października 2009, 21:32
Motocykl: Virago 535 2YL 91r.
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Wiek: 32
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Rugi »

Mi się wreszcie udało, teraz dolny wydech jest pusty, w górnym mam 3 dziury przewiercone i efekt jest nieporównywalny do tego co było przed przeróbką. Nabrała brzmienia :mrgreen: :mrgreen:

Na razie tak zostawię, pojeżdżę, choć coś mi się zdaje, że wkrótce przecinak, śrubokręt i młotek znów będą potrzebne i górny wydech będzie rozdziewiczony :mrgreen: :mrgreen:
Moją niedostępność sponsoruje YAMAHA ;)
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Arni »

Rugi pisze:dolny wydech jest pusty, w górnym mam 3 dziury przewiercone
obydwa powinny być tak samo zrobione, żeby cylindry pracowały w takich samych warunkach
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
jacek71
Posty: 365
Rejestracja: 13 sierpnia 2009, 20:53
Motocykl: DS 1100
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 52
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: jacek71 »

Dokładnie tak jak pisze kolega Arni prój obydwa wydechy bo jeden to bez sensu a VIRKA z wyprutymi wcale nie jest aż taka głośna tylko bardzo ładnie brzmi (tak jak powiniem moim zdaniem brzmieć ten silnik fabrycznie),ja to zrobiłem w poprzednim sezonie i każdemu niezdecydowanemu polecam :twisted:
Bulgotanie to piekny dżwięk i doznanie.

Było Virago 535 , Drag Star 650 Classic , Yamaha Road Star 1700 ,XVS 950 MS ,Shadow 600, DL 650 V-STROM , DS 650 Custom ,znów XVS 950 ,Drag Star 1100 i Virago 125 żony
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Mocho »

a co za różnica czy są tak samo? przecież spaliny i tak z obydwu garów :rock: najpierw trafiają do puchy, a później to już chyba wszystko jedno którędy wylecą, jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mani
Posty: 321
Rejestracja: 04 czerwca 2008, 21:01
Motocykl: VT 700 / była: XV250
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Mani »

Też wydaje mi się że Mocho ma rację. Skoro najpierw mamy puchę, to wydechy są chyba niezależne od cylindrów. Co nie znaczy że wyprucie obu to zły pomysł :twisted: ja właśnie wyprułem jeden i jest dużo lepiej :cool:
"... ale my to mamy gdzieś. Dokładnie tam..."
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: skipbulba »

ale mnie wkurzacie :D tylko robota przez Was :D będę musiał pruć wydechy :D
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Rugi
Posty: 106
Rejestracja: 12 października 2009, 21:32
Motocykl: Virago 535 2YL 91r.
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Wiek: 32
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Rugi »

Wyjechałem wkoło komina pojeździć i po chwili motor zaczął przerywać i pracować na jeden cylinder, a przy puszczaniu gazu najczęściej na 5-tym biegu był strzał razem z ogniem, muszę jechać obowiązkowo na regulację gaźników i mam nadzieję, że będzie już dobrze.

Właśnie, jak to jest, powinny być oba tak samo zrobione Jeden mam wypruty to drugi też powinienem i to nie tylko dla uzyskania lepszego brzmienia, ale dla lepszej i równej pracy silnika?
Moją niedostępność sponsoruje YAMAHA ;)
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Arni »

jeśli faktycznie obydwa kolektory wchodzą do jednej puchy (i w środku nie są rozdzielone) a później z puchy wystają tylko wydechy tak, że mógłby równie dobrze być jeden to nie musisz
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Beatrycze
Posty: 1722
Rejestracja: 09 października 2010, 23:50
Motocykl: VS 1400 custom built
Lokalizacja: Daleszyce koło Kielc / Wrocław
Wiek: 31
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Beatrycze »

Rugi to lepiej przed regulacją wypruj drugi wydech żebyś potem nie musiał drugi raz regulować :twisted: skoro teraz już masz problemy. Chociaż ja bym nie pogardziła, jakby mój raczył czasami przy spuszczaniu strzelić (choć wiem, że to nie służy)... a on wyprute wydechy, zero regulacji i ani razu nie strzeli :( jak to trudno dogodzić
Miszczoska Żona
Królowa Serników
Obrazek
rock hard, ride free
all day, all night
rock hard, ride free
all your life
Awatar użytkownika
Rugi
Posty: 106
Rejestracja: 12 października 2009, 21:32
Motocykl: Virago 535 2YL 91r.
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Wiek: 32
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Rugi »

Tak się jeszcze zastanawiam, w sumie w tym temacie czytałem, że aż takiej różnicy nie ma po wypruciu drugiego wydechu, jak przy wypruciu pierwszego.. Prześpię się z tym pomysłem, jutro zdecyduję czy narzędzia pójdą dalej w ruch :mrgreen:

Lubię te strzelanie, teraz towarzyszy też ogień, ludzie się oglądają i w ogóle, choć to niezdrowe da silnika, tak przynajmniej czytałem, bo sam osobiście nie mam zbyt bogatej mechanicznej wiedzy :mrgreen: :mrgreen:

Zawsze podobały mi się motocykle z pięknym głośnym, basowym brzmieniem... trzeba pomyśleć :wink:

[ Dodano: Czw Kwi 28, 2011 6:13 pm ]
Zmotywowałem się, 10 minut i już lalunia jeździ na pustych :mrgreen: ten bass jest piękny :bravo: :bravo:
Moją niedostępność sponsoruje YAMAHA ;)
tomek81
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: tomek81 »

Hej

Czytając forum odnosnie wydechu, widzę że chyba nie za bardzo do końca odpowiedź uzyskał Wegota.
Ja mam podobny poblem, znaczy sie oryginalnie zwężone tłumiki i chciałbym dźwięk Virażki poprawić, tylko własnie pytanie jak to najlepiej zrobić? Czy koniecznie trzeba te zwężki upier..., czy może sie obejść bez tego.
Dajcie znać proszę :wink:

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 11:25 am ]
Przyjrzałem się im dokładnie i chyba mam pomysł :grin:
I dziś zamierzam go zrealizować :lol:
No to do usłyszenia!

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 4:05 pm ]
:bravo: Ten bas, ten dźwięk. Niebo do ziemi! Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Różnica jest ogromna. Narazie póki co ponawiercałem 8 otworów wiertłem 8.
Wydaje mi sie że jest żwawszy i ten bass przy schodzeniu z obrotów. Bajkaa dla ucha :mrgreen:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Katatonia »

Ja mam takie pytanko moja 535 nie ma puszki oraz ma puste wydechy :) wszystko ładnie pięknie brzmi, dobrze a nawet zajebi... tylko zastawiam sie jaki hałas emituje w Db ? sprawdzał to ktoś, kiedyś, gdzieś ? :) może również ktoś się orientuje ile wynosi norma hałasu ? oczywiście ta górna granica w stacji kontroli pojazdów :) :rock:
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: wojok »

norma 96dB przy połowie maksymalnych obrotów. u mnie na przelotowych silvertailach wskazało 95 ;) ale to ostro pilnując tych 5k obrotów bo później już nawet ponad 110 wskazało ;]
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Katatonia »

Będę musiał to gdzieś sprawdzić :) ciekawi mnie to strasznie :rock: mógłbyś mi powiedzieć gdzie zrobiłeś pomiar? stacja diagnostyczna ?? :)
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Arni »

Katatonia, pojeździj sobie po zlotach i imprezach. Często są konkurencje na najgłośniejsze wydechy i pomiary są robione sprzętem do pomiaru głośności
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: wojok »

Katatonia, ja robiłem w laboratorium robiącym pomiary przemysłowe, ale jak to się mówi, znajomości :)
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Katatonia »

Arni, słusznie, ale chodziło mi czy gdzieś na mieście idzie to sprawdzić nie licząc stacji kontroli pojazdów :P
Night Is The New Day !
ehsob
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwietnia 2011, 16:17
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Wiek: 51
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: ehsob »

tomek81 pisze:Hej

Czytając forum odnosnie wydechu, widzę że chyba nie za bardzo do końca odpowiedź uzyskał Wegota.
Ja mam podobny poblem, znaczy sie oryginalnie zwężone tłumiki i chciałbym dźwięk Virażki poprawić, tylko własnie pytanie jak to najlepiej zrobić? Czy koniecznie trzeba te zwężki upier..., czy może sie obejść bez tego.
Dajcie znać proszę :wink:

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 11:25 am ]
Przyjrzałem się im dokładnie i chyba mam pomysł :grin:
I dziś zamierzam go zrealizować :lol:
No to do usłyszenia!

[ Dodano: Sob Maj 14, 2011 4:05 pm ]
:bravo: Ten bas, ten dźwięk. Niebo do ziemi! Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Różnica jest ogromna. Narazie póki co ponawiercałem 8 otworów wiertłem 8.
Wydaje mi sie że jest żwawszy i ten bass przy schodzeniu z obrotów. Bajkaa dla ucha :mrgreen:

pozdrawiam
Pytanie. Wierciłeś dłuugim wiertłem, czy robiłeś coś z zwężeniami na tłumiku?
tomek81
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: tomek81 »

Hej. NIe, poszedłem po bandzie :-) odciąłem te zwężki. Wiercenie długim wiertłem, nic by nie dało, bo te rurki są wspawane w bebech.
Bardziej czasochłonnym byłaby ewentualnie próba delikatnego rozmontowania tych rozetek ( łączeń) części grubszej z tą zwężką, ale po kilku próbach podejścia do tego, puściły mi nerwy, wziąłem boshkę i pociągnąłem z góry na dół :)
Potem wiertła 8 i 10 i gra!
Trochę wymaga to kosmetyki, ale póki co zostawiłem, bo czytając wypowiedzi kolegów i koleżanek to zapewne przyjdzie dzień, że wypruję cały bebech i prace kosmetyczne nie będą potrzebne :)
Awatar użytkownika
Katatonia
Posty: 153
Rejestracja: 06 marca 2011, 10:28
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Z piekła rodem
Wiek: 36
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Katatonia »

mam takie pytanie co się dzieje z virago jeśli wywalimy puszkę i bebechy, chodzi mi dokładnie dlaczego trzeba ja regulować oraz co by się działo z nią bez regulacji ;) ???
Night Is The New Day !
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: Arni »

Katatonia, to pytanie jest bardzo trudne. Rozmawiałem nawet z osobami obeznanymi w mechanice i nie potrafili konkretnie odpowiedzieć. Pewnie, dlatego że wiążą się z tym zjawiska, które są bliżej znane jedynie osobom mającym do czynienia z projektowaniem silników spalinowych (nie mylić z takimi, którym wydaje się, że wiedzą) a pewnie i takim osobom nie łatwo było by tłumaczyć tak skomplikowane zależności.
Chodzi głównie o fakt, że silnik wraz z osprzętem jest skrupulatnie projektowany i jakakolwiek zmiana czy to w układzie dolotowym, rozrządu czy wydechowym może ten układ rozstroić. Jeśli coś zmienimy to już nie będzie pasowało do reszty i pociągnie za sobą jakieś konsekwencje.

To tak jak z organizmem - jesteśmy zestrojeni do pożywienia, które mamy w swoim regionie i gdy wyjedziemy np. do Meksyku to rozstroimy nasz układ pokarmowy i dostaniemy sraczki :razz: :mrgreen:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
koron1
Posty: 436
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 12:11
Motocykl: virago 535 '93
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 42
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: koron1 »

Arni pisze:dostaniemy sraczki :razz: :mrgreen:
i strzelamy w wydech :mrgreen:
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: ELVIS »

Moja po wybebeszeniu na ssaniu pluje czarnym czymś, z bliska wygląda to jak woda a w środku czarne cuś.
W garażu na płytkach jest to upierdliwe...
Wiecie co to może być?
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: wybebeszanie wydechów

Post autor: pisior »

czarne cuś. :lol:
Obrazek
ODPOWIEDZ