Obudowa przekładni kardana -czy mozna rozebrać i złozyćXV750

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
munio
Posty: 12
Rejestracja: 22 listopada 2009, 22:48
Motocykl: Yamaha Virago XV 700
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 43
Status: Offline

Obudowa przekładni kardana -czy mozna rozebrać i złozyćXV750

Post autor: munio »

Witam wszystkich.
Mam pytanie do tych, którzy przerabiali ten temat.
Otóż w piątek oddaje oddaję felgi do regeneracji i pomyślałem by też pomalować obudowe kardana w ten sam sposób co felgi.
Nie wiem tylko czy jak to rozbiorę to można to tak bez problemu później złożyć do kupy itd. (głównie chodzi spasowanie układu - czy nie będzie złych luzów na przekładni a co za tym idzie wycia podczas jazdy lub innych takich)
Całość mam na wierzchu czyli obudowa z przekładnią i tylko wałek wystaje. Od wewnętrznej strony jest tylko kilka śrub do odkręcenia i coś wyjdzie, ale co? Tego nie wiem
Napiszcie proszę jeśli ktoś może pomóc.
munio...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Obudowa przekładni kardana -czy mozna rozebrać i złozyćXV750

Post autor: Blunio »

munio pisze:czy jak to rozbiorę to można to tak bez problemu później złożyć do kupy
Nie robiłem tego, ale IMHO lepiej nie ruszać, jak koniecznie nie trzeba. Po demontażu zwykle pojawiają się wycieki, wspomniane wycie wynikające ze złego ustawienia kół względem siebie itp. podobne przypadłości. Dla samego tylko malowania nie warto.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
munio
Posty: 12
Rejestracja: 22 listopada 2009, 22:48
Motocykl: Yamaha Virago XV 700
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Obudowa przekładni kardana -czy mozna rozebrać i złozyćXV750

Post autor: munio »

No właśnie tak myślałem, ale zmyliło mnie to, że kiedyś na alledrogo widziałem do sprzedania przekładnię, ale bez obudowy (same tryby i wałek) i to dało mi do myślenia.
munio...
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Obudowa przekładni kardana -czy mozna rozebrać i złozyćXV750

Post autor: Qbeł »

Obudowę wału wraz z wahaczem chyba można bezproblemowo pomalować bez rozbierania na części pierwsze.Spuśc olej , wykręć śruby i maluj. No chyba ,że chcesz to robić proszkowo , to już inna bajka
Obrazek
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Obudowa przekładni kardana -czy mozna rozebrać i złozyćXV750

Post autor: wierzba »

Tak naprawdę to obudowa przekładni kardana jest w naszych motorkach ... gumowa.
Wałek napędowy biegnie w wahaczu i ten bez problemu można wyjąć do malowania (również proszkowego). Sama przekładnia główna też jest demontowalna ale trzeba ją złożyć na nowych simmeringach bo będzie ciekła. Malowanie obudowy przekładni można zrobić bez demontażu mechanizmu ale nie proszkowe.
co mnie obchodzi gdzie jadę, grunt że wiem gdzie byłem :)
munio
Posty: 12
Rejestracja: 22 listopada 2009, 22:48
Motocykl: Yamaha Virago XV 700
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Obudowa przekładni kardana -czy mozna rozebrać i złozyćXV750

Post autor: munio »

No trudno. Musze sobie na razie odpuścić ten temat, bo właśnie o proszkowe malowanie mi chodziło.
Żebym miał pewność, że te simeringi są jakieś typowe i dobiorę od czegoś to bym się chyba zdecydował, ale w tej sytuacji muszę sobie dać na wstrzymanie.
Dziękuję wszystkim za wskazówki.

(a może ktoś wie jakie simeringi idą do przekładni, albo ma jakąś możliwość sprawdzenia? Bardzo będę wdzięczny...)
munio...
ODPOWIEDZ