OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Tematy związane z oponami, kołami, układem kierowniczym
DARQ
Posty: 154
Rejestracja: 01 października 2010, 15:03
Motocykl: bmw 1150rt
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW
Wiek: 62
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: DARQ »

Witam
odwołuję to, co napiałem 2 stycznia- EDDIE załatwił nówkę oponkę Metzeer w bardzo przystępnej cenie.
Chwała "FORUM" i Forumowiczom

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: EDDIE »

Miło mi :razz: :smile:

PS To był Metzeler oczywiście.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Robert
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Robert »

Czy ktoś jeździł na Continentalach Milestone - proszę o opinie.
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Adziel »

http://www.conti-bike.pl/index.php Czy ktoś -Robaczki z Łodzi - wie czy tam są już ,,świeże'' ? czy jeszcze czerstwe ?
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Balwi »

EDDIE posyłam maila z zapytaniem o oponę. Mam nadzieję, że tak jak moje zeszłoroczne zamówienie i tym razem znajdziesz coś wnet i za dobre $$ :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Schwartzu »

W końcu i ja dojrzałem do tego tematu.

Widzę, że wątku (przebrnąłem przez cały, uff) największą popularnością cieszy się komplet Metzeler Perfect ME 11 i ME 77.
Ja, jako że z tyłu posiadam stosunkowo nową oponkę Heidenau K65, skłaniam się do zakupu tego samego modelu na przód, ale jeśli mnie ktoś przekona, to może wymienię na pełen komplet Metzelerów...

Jako że jestem laik w tym temacie, proszę o porównanie tych opon. Które są trwalsze (jeżdżę bardzo dużo), miększe (przyczepność na zakrętach w górach /kto nie lubi składać się w winkach? ), mają lepsze właściwości na wilgotnej/mokrej nawierzchni (w perspektywie Skandynawia). Czy faktycznie jest między tymi oponami taka różnica jak sugeruje cena? Może ktoś doradzi?

PS.
Pozdrowienia dla Pawła. :mrgreen:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
plaza66
Posty: 1313
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:21
Motocykl: BMW R 1150 GS
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: plaza66 »

Schwartzu pisze:Które są trwalsze (jeżdżę bardzo dużo), miększe (przyczepność na zakrętach w górach /kto nie lubi składać się w winkach? ), mają lepsze właściwości na wilgotnej/mokrej nawierzchni (w perspektywie Skandynawia).
Polecam Metzeler Lasertec front - poczytaj o nich w necie - może to Cię przekona...


:rock:
NIEUSTAJĄCEJ MOCY MIĘDZY NOGAMI!!!!

https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz

Była MZ ETZ 250 1982, XV700 N 1984, XL 650 Trampek 2002r, jest BMW R 1150 GS

Dziki Wieprz

Obrazek
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Schwartzu »

plaza66 pisze:olecam Metzeler Lasertec front - poczytaj o nich w necie - może to Cię przekona...
Wszystko fajnie, ale chyba do 535 nie znajdę. Potrzebuje (dętkowe) na przód 3.00-19, na tył 140/90-15, a TU takich nie widzę.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: -waldi- »

3.25 - 19 M/C 54H TL - wsadź 3,25
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Pixa »

Schwartzu pisze:W końcu i ja dojrzałem do tego tematu.

Widzę, że wątku (przebrnąłem przez cały, uff) największą popularnością cieszy się komplet Metzeler Perfect ME 11 i ME 77.
Ja, jako że z tyłu posiadam stosunkowo nową oponkę Heidenau K65, skłaniam się do zakupu tego samego modelu na przód, ale jeśli mnie ktoś przekona, to może wymienię na pełen komplet Metzelerów...
Mialem do tej pory zalozony 12letni komplet Metzelera (ME 11 i ME 77). Byl juz mega starty i sliski, wiec wymienilem w koncu opony. Na przod Heidenau K65 a na tyl Metzeler ME 77. Obie oponki sprawuja sie fajnie, dobrze mi sie w nich jezdzi. Wydaje mi sie, ze Heidenau jest bardziej miekka, ale bieznik ma raczej na sucha droge. W kazdym razie po przejechaniu 500 km moge powiedziec, ze taki zestaw jest calkiem dobry. Nie musisz wymieniac opon na te same - mozesz miec inne na kazdej osi. Chcesz przetestowac Metzelera to zakup go sobie tylko na przod a na tyle pozostan przy Heidenau.
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Schwartzu »

-waldi- pisze:3.25 - 19 M/C 54H TL - wsadź 3,25
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to będzie nieco szersza, a z uwagi na to, że mam mieć dentkową, to można założyć bezdentkową (TL) z dentką.

A na tył zamiast 140/90-15?

[ Dodano: Nie Kwi 24, 2011 10:14 am ]
Pixa pisze:Nie musisz wymieniac opon na te same - mozesz miec inne na kazdej osi. Chcesz przetestowac Metzelera to zakup go sobie tylko na przod a na tyle pozostan przy Heidenau.
Dzięki za radę. Pewnie się to tak skończy,chociaż lepiej będę się czuł (psychicznie) i mniej ucierpi mój zmysł estetyczny, gdy obie opony będą z kompletu. ;)
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: tyfuz »

Schwartzu, moim zdaniem Haidenau to masakra ;)

Mam teraz Heidenau na tyle, co prawda jest on już na wykończeniu, jednak powiem szczerze, że na mokrym ta opona zachowuje się TRAGICZNIE. Narzekałem wcześniej, że Bridgestone jest słaby na mokrym, ale przy Haidenau to on jest niezly ;) Natomiast na suchym opona zachowuje się bardzo dobrze dobrze :twisted:

Maj/czerwiec będe zmieniał na polecaną tutaj przez parę osób, min. przez kyllera, Milestone Continentala, w szczególności, że ma w miarę rozsądną cenę ;)

Jak masz mieć dętkę, to lepiej kup oponę dętkową ;) Ja patrzyłem po sklepach to różnica w cenie pomiędzy TL a TT potrafi nawet 100zł wynieść :/
Awatar użytkownika
Krysia-cincinnati
Posty: 1324
Rejestracja: 23 października 2009, 20:46
Motocykl: virago750rok 1996
Lokalizacja: truskaw
Wiek: 66
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Krysia-cincinnati »

Haidenau z bieżnikiem k65 nie jest taka najgorsza,a na mokrym jak nie jeżdzisz z głową nie pomoże Ci żadna
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: tyfuz »

cincinnati pisze:Haidenau z bieżnikiem k65 nie jest taka najgorsza,a na mokrym jak nie jeżdzisz z głową nie pomoże Ci żadna
Tylko tu nie chodzi o rozsądek tylko o zachowanie się opony ;)
To, że trzeba umieć zachować styl jazdy do warunków atmosferycznych to oczywista oczwistość ale!

Ale jeśli mając maszynę pustą, już nie mówiąc o plecaku, biorąc zakręt muszę bardzo ostrożnie operować gazem (zawsze trzeba) i nie składać się zbytnio, bo inaczej grozi mi uślizg dupy to chyba opona jest do kitu, gdy jest poniżej pewnego poziomu przyczepności ;) Tym bardziej, że mam parę zakrętów/skrętów, które gdy są mokre to najlepiej i najbezpieczniej jest się zatrzymać, i przepchać maszynę... A wtedy nie ma przyjemności z jazdy tylko jest ciągła walka na mokrym. Dobra opona trzyma w każdych warunkach.

Dla porównania, na przodzie mam Promaxxxisss czy jakoś tak, i jestem z niej bardzo zadowolony. Trzyma i zachowuje się lepiej niz Metzeler ME11 w mojej 535
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Schwartzu »

Jeżdżę coraz bardziej agresywnie i chcę bardziej pochylać się w zakrętach. Techniki jeszcze mi brakuje, ale na pewno obecny stan opon nie pomaga mi się doskonalić, bo zwyczajnie boję się że motocykl wyjedzie mi spod tyłka. Dlatego chce dobre i sprawdzone opony, którym będę mógł zaufać i przy mocnym pochyleniu motocykla (aż do podnóżków) będę miał lepszą kontrolę nad sprzętem.

No dobra, czyli Heidenau idzie w odstawkę. ;)

Będę więc chyba skłonny kupić komplet Metzelerów Perfect. Klasyczny bieżnik, lepsze właściwości na mokrej nawierzchni... hmm...
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: tyfuz »

Skoro tak, to ten model też odrzuć xP

Z Metzelerów najlepsze są najdroższe ;)
ME88 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Schwartzu »

dobra tyfuz, cicho już, bo nic nie kupie ;)
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5547
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Andrzej S »

Cześć Paweł, obecnie mam Metzelera Perfect ME11, a na wtorek mam umówioną w serwisie wymianę na Continentala Millestone. Myślę że za dwa tygodnie jak przelatam kilka setek będę mógł podzielić się uwagami z jazdy i coś konkretnego napisać. :rock:
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: tyfuz »

Spoko ;)
Prawda jest taka, że nasze Virażki tak mocno się nie przechylają by dochodziły do granic możliwości opon na suchym :( Musiała by być strasznie beznadziejną oponą (twardą i starą) by dupa uciekła... (chyba że są jakieś niespodzianki na asfalcie, wtedy niewiele opon pomoże :twisted: )

Inna bajka gdy jedziemy po mokrym... Wtedy dobra oponka baaardzo pomaga :cool:

Miłego obżarstwa!
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Schwartzu »

tyfuz pisze:Miłego obżarstwa!
Właśnie sobie robię od tego przerwę :) Gdybym miał teraz wsiadać na virkę, to musiałbym zwiększyć ciśnienie w oponach :lol:
tyfuz pisze:Prawda jest taka, że nasze Virażki tak mocno się nie przechylają by dochodziły do granic możliwości opon na suchym
Sugerujesz, więc że bez żadnych oporów i obaw można się złożyć w zakręcie i nie powinno się nic stać? Będę więc ćwiczył jak zmienię kapcie.
Andrzej S pisze:Cześć Paweł, obecnie mam Metzelera Perfect ME11, a na wtorek mam umówioną w serwisie wymianę na Continentala Millestone.
Czym się kierowałeś przy wyborze tego modelu?
Andrzej S pisze: Myślę że za dwa tygodnie jak przelatam kilka setek będę mógł podzielić się uwagami z jazdy i coś konkretnego napisać.
Ok, ale nie wiem czy zdążysz ;)
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: tyfuz »

Schwartzu pisze:
tyfuz pisze:
tyfuz pisze:Prawda jest taka, że nasze Virażki tak mocno się nie przechylają by dochodziły do granic możliwości opon na suchym
Sugerujesz, więc że bez żadnych oporów i obaw można się złożyć w zakręcie i nie powinno się nic stać? Będę więc ćwiczył jak zmienię kapcie.
Właśnie tak ;)
Na początek spróbuj złożyć się tak na wolnym zakręcie, np. przy skręcie w prawo zrobić jak najmocniej przeciwskręt. Zobaczysz, żemaszyna zgrabnie zacznie szorować podnóżkiem a Tobie nic nie będzie :mrgreen: Potem można przechodzić do dłuższych i szybszych zakrętów (które są pewne, w sensie puste, bo może Cię mimo wszystko wyrzucić albo na pobocze albo na przeciwległy pas, bo nie będziesz w stanie się bardziej złożyć bądź się wystraszysz i wyprostujesz!, czy czyste, czyli brak piasku kolein i innych pierdół). Ale to już OT
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Pixa »

Schwartzu pisze: Sugerujesz, więc że bez żadnych oporów i obaw można się złożyć w zakręcie i nie powinno się nic stać? Będę więc ćwiczył jak zmienię kapcie.
Spokojnie mozna sie skladac. Nawet najgorsze nowe opony na suchym powinny byc PRZYNAJMNIEj dobre. Schody zaczynaja sie na mokrym. No i warto nie testowac zlozenia sie do granic mozliwosci, bo piasek czy koleina na zakrecie i moze byc niefajnie.
Schwartzu pisze:
Andrzej S pisze:Cześć Paweł, obecnie mam Metzelera Perfect ME11, a na wtorek mam umówioną w serwisie wymianę na Continentala Millestone.
Czym się kierowałeś przy wyborze tego modelu?
Podejrzewam, ze cena. To dosyc tanie oponki (co nie znaczy, ze zle).

Zaloz se na przod Metzelera a jak ci sie Heidenau skonczy to na tyl tez se walniesz Metzelera. I po problemie bedzie :-) Szkoda wywalac Heidenau jak jeszcze mozna na niej polatac. Tym bardziej, ze dozwolone jest miec dwie inne opony (tak jak w aucie - przod i tyl moga byc rozne)
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Qbeł »

Opona na suchy asfalt - taka , opona na mokry asfalt - siaka. Opona za 600 zł dobra lub nie , opona za 300 zł zła, dla innych okey.
A prawda jest jedna - opona powinna być :
- czarna ( wg uznania,gustu użytkownika)
- twarda , jędrna i zarazem miękka w dotyku
- młoda
- nie przeorana zbyt dużą ilością poprzecznych i wzdłużnych zmarszczek
- wyrozumiała - gdy dosiądziesz i szybko posuwasz
- przyczepna (ale rozumiejąca słowo : wystarczy)
- powinna : " pójść jak w dym" - gdy masz na to ochotę
- nie narzekająca , gdy czas na młodszy egzemparz
:rock:
Obrazek
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: lysybald »

Siema Paweł, ostatnio też zamawiałem oponki i troszkę ganiałem po temacie...
Zamówiłem z tej strony oponki (Avon) dostarczone po tygodniu, produkcja z końca 2010 roku.
W stronce którą Ci podlinkowałem, jeździłem na dwóch kompletach...na trzecim (bridgestone) zrobiłem 25 kkm i chociaż czytałem opinie o ich twardości, to mnie nie zawiodły ani razu, a testowane w deszczu były wiele razy.
Na virce jeździłem w czwartym komplecie (dunlop), i chociaż tylko jeden sezon dane było mi je testować (11 kkm), to mz dobre oponki.
Haidenau i Continental oglądałem na ostatnim służewcu, i mz bieżnik nie umywa się do tych które przedstawiłem powyżej, oczywiście mówię od strony wizualnej, zresztą ceny też pozostawiały wiele do życzenia.
O metzelalach też mówią że twarde.
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: OPONY wasze opinie i testy duzy temat

Post autor: Qbeł »

Z tym ,że Continental Midlestone w tym rozmiarze jest tańsza. Czy lepsza nie wiem poniewaz nie jeździłem na Avonie. Ale Continental jest wg mnie naprawde dobra oponą.
Obrazek
ODPOWIEDZ