brak regulacji na srubach od regulacji powietrza

Tematy związane z gażnikami
sz_kamil
Status: Offline

brak regulacji na srubach od regulacji powietrza

Post autor: sz_kamil »

Witam
Tytuł moze za bardzo zakrecony , ale mam problem z regulacja powietrza w gaznikach
Tzn nie moge wogole poruszyc tych srub od regulacji . Psiakłem wd-40 i jedna sruba delikatnie sie ruszyła , druga nic . I teraz co i jak zrobic zeby dało sie wyregulowac powietrze. Na regulacje i czyszczenie zdecydowałem sie bo moto szczelał z wydechu na wolnych obrotach . Okazało sie ze gazniki ( tam gdzie membrany) były strasznie zasyfione . Po wymyciu złozeniu wszystkiego w całosc chciałem wyregulowac powietrze tzn 2,5 obrotu i słuchac czy działa jak trzeba i tu lipa . Czym i jak wykrecic te sruby tak zeby ich nie obrobic bo wtedy to juz dup.... Czy po kazdym czyszczeniu gaznikow trzeba robic synchro ??
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: brak regulacji na srubach od regulacji powietrza

Post autor: wąsaty7 »

Twoje czyszczenie gaźnika to jak leczenie syfa pudrem.Powinieneś wykręcić wszystkie dysze i śruby regulacyjne,umyć gaźnik i zdemontowane części w benzynie ekstrakcyjnej i przedmuchać sprężonym powietrzem.
Synchronizację robisz po każdej ingerencji w gaźnikach i przynajmniej raz w sezonie.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: brak regulacji na srubach od regulacji powietrza

Post autor: pisior »

posluchaj Wladka do gazników powinno sie podcodzić z jakim pojeciem o nich ,a płukanie w bezynie to jest zabieg tak jak napisal Władek ,regulacja gaziorow wsposób domowy ,tak jak wezyk z olejem odpada ,swego czasu już Wladek napisał ,żeby synchro robic na analizatorze spalin ,w jaimś dobrym zakladzie ,,bo to jest serce silnika :)
i nie oszczedzaj na tym ,chlopaki w warsztacie ruszą te śrubki :)
mają chwyty na to :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bambosz99
Posty: 244
Rejestracja: 26 listopada 2010, 23:48
Motocykl: Virago 1100 XV 96
Lokalizacja: Tyszowce
Wiek: 45
Status: Offline

Re: brak regulacji na srubach od regulacji powietrza

Post autor: bambosz99 »

Dobrze poszukaj na forum, było już o problemach i sposobach radzenia sobie z nimi. Jak dobrze pamiętam to kolega pisior, przerabiał to w swojej lali.
Co do warsztatów to może tam być różnie z podejściem do tego tematu, ale jak byś się decydował to wybulisz za to:
Regulacja gaźników (czyszczenie, regulacja synchro) 180zł
Czyszczenie świec 25zł
Pewnie dojdzie regulacja zaworów 250 – 350zł
Za każdą godzinę zabawy mechanika z twoimi śrubkami ok. 100zł
Ceny według ASO YAMAHA
Zostaje jeszcze szukanie w małych warsztatach ale tam trzeba zawsze liczyć się z tym że ktoś powie „ten typ tak ma” :cry:
"Nie trać czasu dla tych, którzy go nie mają dla ciebie"
Awatar użytkownika
kjd
Posty: 218
Rejestracja: 07 lipca 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 750/93
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: brak regulacji na srubach od regulacji powietrza

Post autor: kjd »

sz_kamil pisze: Czym i jak wykrecic te sruby tak zeby ich nie obrobic bo wtedy to juz dup...
Cóż, ja musiałem wiercić, wymaga to super delikatności i dobrego sprzętu (nie radzę Ci próbować w warunkach domowych i przy użyciu ręcznej wiertarki). W moim przypadku udało się i już mogę regulować skład mieszanki. Koszt usługi (wiercenia)20 zł, śrubę dopasowałem od gaźnika jakiegoś skutera- 9 zł.
Kasia i Jarek
Errare humanum est
http://kasiajarek.webd.pl
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: brak regulacji na srubach od regulacji powietrza

Post autor: pisior »

tak tak ;ja w swojej 535 mialem ten problem ,w sposób domowy doprowadzilem do uszkodzenia korpusu gaznika ,na koniec kupilem drugi gaznik ,co lepszez tym samym problemem :) ale tu juz rozwiercalem na warsztacie ,i srubke regulacji dotaczalem :)
powodzenia życze :)
:rock:
Obrazek
ODPOWIEDZ