przerywacz kierunków

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
pawelblasiak
Status: Offline

przerywacz kierunków

Post autor: pawelblasiak »

witam mam pytanie w mojej wirówce mam przerywacz kierunków o symbolu 41r71 i pytanie dotyczy tego że mam problem z podłączeniem przekaźnika rozrusznika bo przewody idące od przycisku start idom najpierw do przerywacza kierunków i z przerywacza jeden powinien iść do przekaźnika rozrusznika i według mnie w tym przewodzie powinno być napięcie a u mnie niema a w przewodzie idącym z przycisku start do przerywacza jest napięcie i pytanie co ma przerywacz kierunków do rozruchu??? :nazdrowie:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: przerywacz kierunków

Post autor: wąsaty7 »

W przerywaczu jest przekaźnik ściśle związany z rozruchem,współpracuje z czujnikiem luzu i czujnikiem w klamce sprzęgła.
Wąsaty7
pawelblasiak
Status: Offline

Re: przerywacz kierunków

Post autor: pawelblasiak »

Witam Wąsaty to wygląda anto że przekaźnik jest walnięty i tras pytanie czy można go czymś zastąpić bo kierunki działają wiec może by to ominął jakimś innym przekaźnikiem czy zakupić nowy ???
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: przerywacz kierunków

Post autor: wąsaty7 »

pawelblasiak pisze: to wygląda anto że przekaźnik jest walnięty ???
Może być sprawny.Sposób sprawdzenia znajdziesz w HAYNES str.8B.9 rys.23.5 lub CLYMER str.175 rys.69
Sprawdź czujnik luzu i sprzęgła.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: przerywacz kierunków

Post autor: -waldi- »

pawelblasiak, tez miałem problemy z nim, wyłamałem kawałek obudowy i przelutowałem styki w nim. Ten przekaźnik wewnątrz jest od przełączika zapłonu.

Sprawdź jeszcze oddzielny przekaźnik ten pod siedzeniem 4 pinowy. On jest od stopki i czujnika luzu. Wewnątrz ma styki na wcisk i również u mnie nie łączyły - zlutowałem je i mam spokój.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
pawelblasiak
Status: Offline

Re: przerywacz kierunków

Post autor: pawelblasiak »

Dzięki panowie teraz będę wiedział do czego ręce przyłożyć :uklon:
ODPOWIEDZ