Podnośnik do virci 535

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Podnośnik do virci 535

Post autor: macio68 »

Jak w temacie... Czy ktoś jest może szczęśliwym (?) posiadaczem czegoś takiego:
http://allegro.pl/podnosnik-do-yamaha-x ... 49286.html ?
Jakieś opinie?
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: wąsaty7 »

Nie jestem posiadaczem takiego urządzenia i raczej odradzam zakup,myślę że lepiej jest zainwestować w centralkę - taką Forumową.W razie złapania gumy na trasie nie szukasz cegieł,klocków - masz zawsze pod "ręką".Zdaje egzamin podczas zimowania motocykla - stoi pionowo,stabilnie z odciążonymi oponami.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: macio68 »

wąsaty7 pisze:lepiej jest zainwestować w centralkę
No tak, Władku, tyle że temat "forumowej centralki" do 535 jakoś zamarł...
A czemu odradzasz zakup?
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: wąsaty7 »

Odradzam i jednocześnie namawiam na centralkę.Kupisz to ustrojstwo użyjesz może raz i tylko w garażu i będzie leżało w kącie.Zwróć uwagę że aby użyć podnośnik trzeba trochę poleżeć pod motocyklem (zamocować do silnika).Wcześniej używałem podnośnika do motocykli zakupionego w Makro,teraz stoi prawie bezużytecznie.Dorocie do jej 535 wymęczyłem centralkę i mam spokój.Z tego co czytałem był ktoś chętny do produkcji centralki,musisz temat drążyć.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: macio68 »

Temat drążę, nawet powstała lista kilku chętnych... ale temat centralki zamarł. Stąd moje zainteresowanie takim podnośnikiem.
Ale też zdaję sobie sprawę z zalet centralki w porównaniu z podnośnikeim (przede wszystkim możliwość jej użycia POZA garażem, natywnie z motongiem). Z tym, że jeśli nie odżyje TAMTEN temat viewtopic.php?t=9601
to niestety leżę :cry: Sam nie mam ani umiejętności, ani warunków do zrobienia czegoś takiego...
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: wąsaty7 »

W temacie jest dokumentacja techniczna może jakiś rzemieślnik się podejmie za jakąś przyzwoitą kasę.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
gali
Posty: 209
Rejestracja: 02 sierpnia 2009, 22:41
Motocykl: xv535 rok 91
Lokalizacja: Grudziądz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: gali »

ja mam taki podnśnik, używam go tylko w garażu podczas zimowania motonga i czasami gdy robię coś przy mtongu (gdy jest taka potrzeba np. sprawdzenie poziomu paliwa). nie polecam jazdy z przykręconym adapterem (jak podaje sprzedawca w opisie)- puka stuka itp.
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: macio68 »

Cóż, zdaje mi się, że Wasze odpowiedzi - zwłaszcza wrażenia gali z użytkowania - załatwiają temat...
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: EDDIE »

Moja gwiazdeczka stoi przez zimę na takich oto klockach:

Obrazek

W zasadzie wystarczy jeden klocek zastępujący centralkę. Koła są odciążone, a moto stoi prosto bez przechyłu.
Do wyższych motocykli można podłożyć deseczkę

Obrazek

Klocek ma otwór i jeden kant ścięty, by można go było włożyć samemu, bez pomocy osób trzecich i przekręcić za pomocą jakiejś rurki:

Obrazek

Obrazek

Jeśli ktoś chce, zostały mi jeszcze dwie sztuki. Cena 30zł.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: macio68 »

EDDIE, ok, tylko to drag... W Virci 535 nie bardzo chyba jest POD CO podłożyć taki klocek :humm: Stąd właśnie było moje pytanie o TEN konkretny podnośnik - z racji "adapteru" (cokolwiek by to nie znaczyło), który jest dedykowany do "535".
Zresztą... Lookałem też w temat wózeczka Rothewalda viewtopic.php?t=11837 . I tu też problem, bo elementem stawianym na wózku jest centralka... I wracamy do punktu wyjścia :neutral:
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: Blunio »

macio68 pisze:nie bardzo chyba jest POD CO podłożyć taki klocek
Podkładamy pod silnik. A ponieważ w przypadku Virki jej silnik na dole jest wyoblony, wypadałoby na krawędziach klocka nabić listewki (rozstaw dobrać empirycznie), albo w klocku zrobić pośrodku wybranie materiału.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
szuwarek
Posty: 103
Rejestracja: 04 września 2007, 13:09
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: szuwarek »

Jestem posiadaczem tego podnośnika, nawet szczęśliwym :mrgreen: .
Z racji konieczności montażu adaptera sprawdza się przy dłuższym garażowaniu, i gdy
trzeba podłubać przy moto.
Ogólnie u mnie się sprawdza.
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: macio68 »

szuwarek:
Witaj :rock: Adam, a powiedz, proszę, jak to jest z tym "telepaniem"?:
gali pisze:nie polecam jazdy z przykręconym adapterem (jak podaje sprzedawca w opisie)- puka stuka itp.

Rzeczywiście tak przeszkadza?
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: EDDIE »

macio68 pisze:EDDIE, ok, tylko to drag... W Virci 535 nie bardzo chyba jest POD CO podłożyć taki klocek
Taki klocek można podłożyć pod każdy silnik. Przeważnie znajdzie się kawałek płaskiej powierzchni, a nawet jeśli nie, to jak słusznie zauważył Blunio, kawałek drewna łatwo dopasować do kształtu innego niż powierzchnia płaska.
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: Mocho »

zrobiłem coś podobnego do swojej ćwiartki, tylko zamiast rurki do ustawiania przykręciłem kawałek deski od spodu i też działa :rock:
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
szuwarek
Posty: 103
Rejestracja: 04 września 2007, 13:09
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: szuwarek »

macio68 pisze:Adam, a powiedz, proszę, jak to jest z tym "telepaniem"?
Adapter do silnika jest chwycony do silnika śrubą, nie da się jej tak dokręcić aby nie miał luzu.
Nie próbowałem z nim jeździć, wole żeby nić się nie telepało pod motorem podczas jazdy :mrgreen: .
Awatar użytkownika
gali
Posty: 209
Rejestracja: 02 sierpnia 2009, 22:41
Motocykl: xv535 rok 91
Lokalizacja: Grudziądz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: gali »

szuwarek pisze:Adapter do silnika jest chwycony do silnika śrubą, nie da się jej tak dokręcić aby nie miał luzu.
Nie próbowałem z nim jeździć, wole żeby nić się nie telepało pod motorem podczas jazdy .
ja próbwałem i telepie, więc jeżdże bez niego. Przykręcam go gdy jest potrzeba podniesienia motocykla
Skyman75
Status: Offline

Stopka centralna

Post autor: Skyman75 »

Jeśli jest ktoś zainteresowany zakupem takiej centralnej stopki to mój kumpel mi robił mogę wysłąć fotki zamontowanej na virażce za 250 - 300 zł powinien zrobić Sama stopka wykonana jest z kształtownika natomiast uchwyt z płaskownika Więcej wyjaśni się jak umieszczę zdjęcia Pozdrawiam
A tu są zdjęcia http://picasaweb.google.com/morfitru75/ ... qyXmrDFzQE#


Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2010, 09:24 przez Skyman75, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
macio68
Posty: 449
Rejestracja: 25 września 2010, 13:20
Motocykl: Virago 535 DX 2001
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Podnośnik do virci 535

Post autor: macio68 »

To może wrzuć foty tej centralki i podaj więcej szczegółów, bo zdaje się, że uprzedni temacik zaginął w pomroce dziejów :humm:
Marzenia jednak się spełniają... A to, co NAJWAŻNIEJSZE, mamy bliżej siebie niż nam się wydaje
ODPOWIEDZ