Przestawianie moto w garazu

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Przestawianie moto w garazu

Post autor: elcede »

Witam.
Szukalem chwile ale nic nie moglem znalezc na tym forum.
Czy ktos z waz rozwiazywal sprawe przestawiania moto w garazu? Mam taki problem i rozgladam sie za rozwiazaniem.
Zastanawiam sie czy cos takiego sie sprawdzi:
moto-akcesoria.pl/wozek-rothewald,p,25966
Chcialem kupic podnosnik do motoru z kolkami, ale przeczytalem ze do Virago sie nie nadaje bo nie ma za co moto od spodu podnosic.
na stronie tej co podalem sa tez takie dlugie gdzie wjezdza sie calym moto, ale z kolei ta cena, to sobie pomyslalem zeby samemu cos takiego wyspawac, z tym ze ten maly jest sprytniejszy, ale czy moto nie spadnie przy przestawianiu?
Macie jakies doswiadczenia z tym?
Pozdro.
LCD
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: Marecki »

Pozdrawiam
Marek
Obrazek
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: elcede »

no te oberki calkiem fajne, z tym ze nie do konca o to mi chodzi. Bardziej o to ze jak np na zime moto stoi w garazu albo jest dluzej nie uzywane, to lepiej jest przestawic je tak zeby nie przeszkadzalo. Mam takie ustawienie w garazu ze miesjce na moto jest po prawej stronie od drzwi garazowych i jednoczesnie jest tam najwiecej miejsca zeby cos zrobic ale w tej chwili na samym srodku stoi moto, a chcialbym je np podsunac bokiem pod sciane kiedy nie jest potrzebne tak zeby mozna sie bylo normalnie po garazu poruszac. Akurat w tym oberek mi nie bardzo pomoze bo nie da sie moto bokiem przesowac w ten sposob.
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
woyo
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: woyo »

elcede, -poprostu musisz manewrować wszelki działania typu ,,kopanie się z koniem'' nie mają sensu,można moto postawić pod ścianą w poprzek i jeszcze zmieścić puszkę,pod warunkiem,że garaż jest wymiarowy...
przodem nie podjedziesz,mimo zabiegów-kierownica w prawo-do przodu-kierownica w lewo i do tyłu itd...
..musisz wziąć moto(okrakiem) z połowy garażu..i i do tyłu..idealnie zajedziesz pod ścianę-sprawdziłem,pozdro!!! :wink:
p.s.
wszelkie ,,nasuwania,, w jedną osobę nie mają sensu,poprostu nie udżwigniesz...
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: elcede »

:) ale ja nie chce dzwigac :) pytam tylko czy ktos z Was uzywa moze takiego wozka jak tez z pierwszego posta i czy ma jakies doswiadczenia z nim zwiazane. Akurat wymiarowosc mojego garazu niby nie jest zla, ale troche ciasno jest na wszelkie manewry, a nie zawsze mi sie chce puszke wystawiac zeby dobrze moto ustawic :)
Wiec moze innaczej zaczne zeby nie bylo offtopu: czy ktos ma jakies doswiadczenia z roznymi wozkami do ustawiania moto? Moze ktos jakis fajny zakupil albo samemu zrobil i uzywa takiego patentu?
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
woyo
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: woyo »

elcede, -no cóż,nie chciałbym być złośliwy(wózki,etc..)-ale jak mówią starożytni tatarzy:,,albo jesteś rockers,albo dupa,,-pozdro!!! :wink:
p.s.
nie bierz zbytnio do siebie..bo zwariujesz...
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: elcede »

woyo pisze:elcede, -no cóż,nie chciałbym być złośliwy(wózki,etc..)-ale jak mówią starożytni tatarzy:,,albo jesteś rockers,albo dupa,,-pozdro!!! :wink:
p.s.
nie bierz zbytnio do siebie..bo zwariujesz...
Hehe no moze i jestem troche za wygodny i chcialbym ustawic moto jak pozostale narzedzia w garazu, ale boje sie zeby go nie obic jak sie tam bede krecil udajac mechanika :P Na moto zaczalem jezdzic dopiero w tym roku i mam za soba moze ze 4 tankowania do pelna wiec doswiadczony nie jestem :P ale jestem za to gadzeciarzem :P i lubie takie pierdoly co to czasem zycie ulatwiaja a czasem sa po to zeby mozna sie czyms bylo pochwalic :)
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: Marecki »

Pozdrawiam
Marek
Obrazek
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: elcede »

o dzieki :) na filmie widac wszystko o co mi chodzilo :P pozostaje teraz tylko wylac nowa posadzke w garazu zeby bylo rowno i mozna sie szykowac do zakupu :) z tego co widzialem na stronie moto-akcesoria.pl to tam chyba jest nawet hamulec zeby nie ucielko przed postawieniem moto :)
Dzieki za pomoc i pozdro :)
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
Marecki
Posty: 492
Rejestracja: 03 kwietnia 2008, 15:27
Motocykl: XV1900
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: Marecki »

Przerobić trochę, założyć większe kółka i nie trzeba wyrównywać podłogi .
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=25966
No, chyba że w garażu masz klepisko to potrzebne będą kółka terenowe :)
Pozdrawiam
Marek
Obrazek
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Przestawianie moto w garazu

Post autor: elcede »

tu nawet nie chodzi o przerabianie :P tylko ostatnio jak stawialem moto na centralne to nozka sie zapadla i dziure zrobila :P ktos kto wylewal posadzke przede mna mial chyba marne pojecie o tym co robi. dobrze wiedziec ze nie bede musial tego spawac sam bo bylaby to pierwsza rzecz ktora bym wyspawal wiec mogla by za dlugo nie wytrzymac :P
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
ODPOWIEDZ