ukręciłem śrubę

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 41
Status: Offline

ukręciłem śrubę

Post autor: HaCaT »

No tak jak w temacie - zachciało mi się odkręcić kolanko od wydechu przy przednim cylindrze. Jak się okazało, jakiś jełop (bez urazy) wkręcił tam nieoryginalną śrubę, która chyba się zapiekła. Z uwagi na fakt, że ukręcam regularnie śruby albo łamie klucze (Kyller, zapomniałem ostatnio, ale odkupię Ci klucz :mrgreen: ) to i tu nie omieszkałem tak uczynić. Teraz wystaje jakieś 1,5 cm reszty śruby z gwintem. Macie jakiś pomysł jak to dziadostwo odkręcić?
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: wwwolti »

o masz... albo rozgrzać jakąś opalarką (albo płomieniem ale bym nie próbował żeby nie popalić niczego) cylinder, żeby nie grzać śruby, chwycić samozaciskowymi obcęgami i próbować, ale pewnie marne szanse.

pozostanie ci chyba, uciąć rozwiercić i gwintować. dobre wiertło jak kupisz to wejdzie jak w masło. ja już to przerabiałem kilka razy w puszcze. wierciłem nawet śrubę w aluminiowym bloku.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: radar64 »

Polewać jakimś środkiem penetrującym(nafta,cola,wd40) opukiwać i morsem próbować ,delikatnie z czuciem.owinąć szmatką namoczoną w nafcie niech się moczy.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: wwwolti »

radar64 pisze:Polewać jakimś środkiem penetrującym(nafta,cola,wd40) opukiwać i morsem próbować ,delikatnie z czuciem.owinąć szmatką namoczoną w nafcie niech się moczy.
żeby to zadziałało byłoby super. ja tę śrubę w aluminium to 2 dni w wd40 chlapałem :(

ale warto spróbować.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: Stilgar »

Możesz spróbować naciąć wystającą część śruby w krzyżak, i próbować wykręcić wkrętarką na sprzęgle.
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: kizes »

Wszystko co do tej pory wydawało się nie do odkręcenia ruszyłem za pomocą zamrażania szokowego ( zmiana struktury metalu,powstają mikropęknięcia),Rusza wszystko co skorodowane,spalone,przegrzane,zapieczone itd

Koniecznie spróbuj tym: http://www.autoaukcje.pl/aukcja.php?id=415277

lub podobnym
Powodzenia
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: wwwolti »

kizes pisze:Wszystko co do tej pory wydawało się nie do odkręcenia ruszyłem za pomocą zamrażania szokowego ( zmiana struktury metalu,powstają mikropęknięcia),Rusza wszystko co skorodowane,spalone,przegrzane,zapieczone itd

Koniecznie spróbuj tym: http://www.autoaukcje.pl/aukcja.php?id=415277

lub podobnym
Powodzenia
zamrażanie to jakby odwrotność nagrzewania :) ze względu na zjawisko rozszerzalności cieplnej po wymrożeniu śruby będzie minimalnie mniejsza i będzie można ją łatwiej odkręcić. może na te 1.5 cm uda ci się nakręcić nakrętkę z przeciwnakrętką (czyli 2) i w ten sposób odkręcić. potrzebne będą cienkie nakrętki i może ruszy. warto próbować.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: kyller »

generalnie masz racje tylko małe ale .....
pojemnosc cieplna stali i alu
zamrazasz stal ale zanim ja porzadnie schłodzisz aluminiowa głowica schłodzi sie szybciej i doopa
chociaz cholera wie głowica ma znacznie wieksza masę
w tym przypadku stalowa śruba w alu glowicy lepsze efekty bedzie dawało podgrzewanie
jesli bym to robił to bym
dwie wersje
a/spawarka elekryczna
biere preta dospawuje do resztki szpilki wykrecam bardzie wysublimowani moga po prostu dospawac nakretke


b/profesjonalne szczypce morse'a
pogrzewam do 120 stopni opalarka (mozna po prostu odpalic silnik) chwytam szczypcami mmorsa i wykrecam

metoda a jest skuteczniejsza i sprawdzona w praktyce
dodatkowo
1.odstawic sterydy
2.z alu wykrecac na ciepłym
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 41
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: HaCaT »

kyller pisze:...
metoda a jest skuteczniejsza i sprawdzona w praktyce
dodatkowo
1.odstawic sterydy
2.z alu wykrecac na ciepłym
To nie sterydy, żona mnie dobrze karmi :mrgreen:
Kyller, pomożesz?
bartazzz
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: bartazzz »

jak będziesz to robił morsem to szczere wyrazy współczucia. Odkręcałem kiedyś stacyjkę w policyjnym BMW i kląłem na czym świat stoi a śruba nie była poddana wysokiej temperaturze tylko uległa zerwaniu w wypadku
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 41
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: HaCaT »

bartazzz pisze:jak będziesz to robił morsem to szczere wyrazy współczucia. Odkręcałem kiedyś stacyjkę w policyjnym BMW i kląłem na czym świat stoi a śruba nie była poddana wysokiej temperaturze tylko uległa zerwaniu w wypadku
Nieee tam, morse raczej tu nie pomoże, tu trzeba innych, sprawdzonych i bardziej radykalnych sposobów.
bartazzz
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: bartazzz »

czyli wiercenie...
Awatar użytkownika
HaCaT
Posty: 686
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 10:46
Motocykl: GS, DS, XR, XS itd.
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 41
Status: Offline

Re: ukręciłem śrubę

Post autor: HaCaT »

bartazzz pisze:czyli wiercenie...
Albo dospawanie, tak jak Kyller napisał, będziemy pewnie tego próbować. Wiercić zawsze można spróbować później.

Pozdr.
ODPOWIEDZ