Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
arek123
Status: Offline

Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: arek123 »

Witam, jestem początkujący na tym forum i to mój pierwszy post.

Mam okazję kupić Sachsa Roadstera 125. Jest w nim silnik od Virago 125 i jest taki problem: Silnik odpala i ładnie chodzi na niskich obrotach, ale gdy dodaje gazu nie wkręca sie na obroty... Ponadto właściciel mówi że grzeje sie instalacja elektryczna wiec może to przez elektrykę, nie wiem nie znam sie na tym wiec nie będę gdybał. Może to tylko jakies bezpieczniki, nie wiem. Dodam jeszcze że motocykl bardzo ładnie chodził przed zimą wszystko było ok, a po zimie odpala ale jest właśnie taka usterka z niewadomego powodu.
Proszę o pomoc i poradę.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: Mocho »

w sumie też się nie znam :mrgreen: , ale stawiałbym że najpierw trzeba gaźnik wyczyścić, najwyżej mnie ktoś poprawi:D
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: leszekk »

Instalacji elektrycznej to tak wiele w motocyklu nie ma więc byłoby miło, gdyby właściciel sprecyzował co miał na myśli. Może mu się regulator napięcia grzeje - to w miarę normalne. Jeśli grzeje się cokolwiek innego to albo gość przesadził z podmianą żarówek i bezpieczników na mocniejsze albo trzeba będzie gruntownie wszystko zbadać.
Co do pracy silnika: pierwszą i najtańszą propozycję podsunę: świece zapłonowe.
Zacznij od wymiany na nowe właściwego typu. Za drobne 20 zł będziesz wiedział czy musisz się martwic większą dłubaniną czy po prostu wystarczy siąść i jechać. Jeśli nie świece to warto obejrzeć filtr paliwa i wyczyścić lub wymienić (tez grosze i fatyga mała). Jak nie pomoże - dłubiemy w gaźnikach, zaworach itd. itp. ale lepiej pod fachowym nadzorem.
Aha, nie "naprawiamy" wszystkiego na raz, chyba, że jesteśmy pewni swoich umiejętności.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: TuKaN »

leszekk pisze:. Jeśli nie świece to warto obejrzeć filtr paliwa i wyczyścić lub wymienić
niestety 125 nie posiada filtra paliwa :???:

[ Dodano: Sro Cze 30, 2010 10:04 pm ]
P.S. arek123, przywitaj sie w powitalni
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
arek123
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: arek123 »

Dzięki leszekk ;p
Chciałem sie mniej wiecej zorientować ile mnie wyniesie koszt naprawy, motocykl jest szwagra i chce za niego tylko 2000 zł bo chce sie pozbyć. Więc jest to niebywała okazja, bo na allegro były 2 takie jeden za 4500 a drugi za 5500.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: kris2k »

Po pierwsze w Roadsterze nie jest silnik z Virago tylko chińska kopia silnika Virago a to znacząca różnica.
Po drugie nie wiem czy to taka niebywała okazja kupować niesprawnego chińczyka z niezdiagnozowaną usterką nawet za 2000zł. Może się okazać że dołożysz drugie tyle aby moto do życia przywrócić (choć to pesymistyczna wersja).

Nie to żebym miał coś do ludzi jeżdżących na chińczykach bo wszak nie ważne kto na czym pomyka ale ja osobiście bym się w chińczyka nie pchał, nie lubię po prostu biegać za moto z workiem i zbierać odkręcające się śrubki.
arek123
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: arek123 »

kris2k
i wg Ciebie na "chińskiej podróbie" na prawej pokrywie pisałoby Yamaha??
Weź mnie człowieku nie rozśmieszaj dużo czytałem o tych Sachsach i były montowane silniki z Virago ;D

pozdro.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: mytek1 »

i wg Ciebie na "chińskiej podróbie" na prawej pokrywie pisałoby Yamaha??
Weź mnie człowieku nie rozśmieszaj dużo czytałem o tych Sachsach i były montowane silniki z Virago ;D
Na wstępie to jak chcesz uzyskać jakąś pomoc to trochę więcej kultury.
Co do silników w tych Roadsterach to też kiedyś czytałem że są z XV 125, ale czy to prawda to nie wiem. Z tego co na szybkiego na necie sobie zobaczyłem to w XV 125 pisze YAMAHA, ale na dekielku od filtra. Sądzę, że taki dekielek kupiłby za nieduże pieniądze i powinien On spasować do tego Twojego Roadstara. Niby mało kosztowny zabieg, a od razu wzrasta cena rynkowa motocykla, bo to w końcu już silnik Yamahy jest :lol: :lol: :lol:
Co do problemu z wkręcaniem się na obroty to wymień świece tak jak już koledzy pisali. Załóż filterek paliwa, sądzę, że miejsce na taki gadżet powinno się znaleźć w moto. A jak to nie pomoże to pozostaje Ci wyczyścić gaźnik. A jak ta operacja sprawi, że silnik będzie normalnie wkręcał się na obroty, to radziłbym Ci sobie bak wyczyścić. Pozdrawiam.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: kris2k »

Powiem Ci tak: dzisiaj zarówno Yamaha jak i Honda produkują motocykle w Chinach a bynajmniej na pewno te o poj. 125ccm. Jednak produkcja w Chinach a produkcja chińska na licencji to co innego.
OK nie wiem dokładnie jak to jest z Sachsem, nie zagłebiałem się tak dokładnie w ten temat jak Ty, możliwe że są w nim montowane silniki Yamachy a możliwe że tylko na licencji - tego nie wiem i zwracam honor. Możliwe też że zmyliła mnie nazwa Roadster - bo poza Sachsem jest jeszcze Daelim Roadster też z kopią silnika Virago.

Wracając do tematu: ja (podkreślam że to tylko moje zdanie) nie kupiłbym chińczyka pomimo tego żeby nawet miał oryginalny silnik Yamahy. Z samego silnika przecież motocykl się nie składa. Ogólnie nie mam zaufania do produktów Made in China a do tak złożonych mechanicznie urządzeń jak motocykl czy samochód w szczególności. Choć wiele ludzi jeździ na chińskich skuterach, motocyklach, quadach i tak jak pisałem nie mam nic przeciwko, wyrażam tylko swoje zdanie.

Pozdrawiam i szerokości
arek123
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: arek123 »

Przepraszam jeśli wyraziłem sie wulgarnie lub niegrzecznie w stosunku do was.
Po prostu mówię tylko jak jest, wiem trochę mnie poniosło sory;p

mytek1
Na tym silniku który jest w tym dokładnie motocyklu napis "Yamaha" jest na prawej pokrywie silnika i jak mówi szwagier silnik jest oryginalny no ale 100% pewności nie ma.

kris2k
Sachs to nie jest produkcja chińska tylko niemiecka ;D

[ Dodano: Sro Lip 07, 2010 6:47 pm ]
mytek1
No napis jest na dekielku i nietrudno byłby go podmienić;p

A jeśli nawet jest to silnik chiński, to używany silnik Yamahy na allegro w dobrym stanie kosztuje w granicach 800 zł, czyli moto wychodzi mnie mniej więcej 3000 zł. I tak nim dużo przez następny rok nie będę jeździł ( jak go w ogóle kupię ) bo nie będę miał kasy na prawko, a myślę że zrobię je za jednym zamachem jak będę zdawał na auto. Więc miałbym rok czasu na to żeby go wyremontować i zrobić dla siebie.

pozdrawiam :grin:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: kris2k »

Jeśli jesteś zdecydowany na taką opcję to na pewno nikt tutaj nie będzie Cię palcami wytykał że nie jeździsz Virago tylko Sachsem, czy Daelimem, Rometem czy czymkolwiek innym.
Druga sprawa: wymiana silnika to już w najgorszym wypadku. W tym przypadku zapewne wymiana świec, czyszczenie filtra powietrza, regulacja gaźnika powinna pomóc.
Kupując jakikolwiek motocykl nawet w najlepszym stanie musisz liczyć się z tym że będzie trzeba coś w niego włożyć - w jeden więcej w drugi mniej ale zawsze. Tak więc jeśli wybrałeś taką opcję i zdajesz sobie w pełni z tego sprawę co kupujesz - to kupuj. Podłubiesz, dopieścisz i będziesz się cieszył jazdą.
Moje zdanie znasz - ja go i tak nie zmienię ale już Ci pisałem - to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam i szerokości
arek123
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: arek123 »

mytek1 pisze:A jak ta operacja sprawi, że silnik będzie normalnie wkręcał się na obroty, to radziłbym Ci sobie bak wyczyścić. Pozdrawiam.
Baku nie ma bardzo co czyścić bo jest z tworzywa sztucznego ;D

Dzięki wszystkim i jeszcze raz przepraszam;p
pozdrawiam i szerokości na drodze ;D
Wojciech Ginal
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: Wojciech Ginal »

Witam,
proponuję w kolejności jak oferowana powyżej:
1)nowe świece/sprawdzić jak moto "gada";
2)filterek paliwa+_czyszczenie (płukanie) zbiornika paliwa w środku (nawet sobie nie wyobrażasz jakie fajowskie "cóś" potrafi sie w zboirniku wyhodować po np. 10 latach tankowania w naszych krajowych stacjach paliw (przykre to, ale prawdziwe niestety);
3)Jak nie pomoże , to regulujemy luzy zaworowe (koszt w serwisie rzędu 100 PLN - stosunkowo prosta czynność, można wykonać samemu / odpalić i sprawdzić ponownie;
4)Kolejny punkt to konieczność rozbiórki oraz czyszczenie, montaż i regulacja gaźnika (wymagana wiedza oraz precycja-koszt w serwisie rzędu 200 PLN / bez ewentualnych części zamiennych);zanieczyszczony gaźnik to najbardziej prawdopodobny powód kłopotów silnika na wyższych obrotach
5)ostatni punkt jakiego bym się czepił, to moduł zapłonowy lub cewki zapłonowe;
Pozdrawiam :smile:
kiziur
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: kiziur »

arek123 pisze:Baku nie ma bardzo co czyścić bo jest z tworzywa sztucznego ;D
Co wcale nie oznacza, że gdzieś tam na dnie nie leży w nim garść śmieci, z której od czasu do czasu jakiś farfocel nie zostanie zassany razem z paliwem i zatyka gaźnik. O takie czyszczenie chodziło mytkowi1. Ze swojego baku wytrzepałam ostatnio sporo czegoś przypominającego piasek i źdźbła trawy.
arek123
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: arek123 »

Wojciech Ginał pisze: 5)ostatni punkt jakiego bym się czepił, to moduł zapłonowy lub cewki zapłonowe;
Pozdrawiam :smile:
Moto już jest sprawne, wystarczyło wymienić świece. Wyczyściłem ostatnio gaźnik, i na sitku był jakiś muł i to mogło go zmulać.
Ale jest inny problem, odnośnie tych cewek. Moto chodzi normalnie, ale co jakiś czas, nie wiem dokładnie co ile, musze sie dopytać szwagra, przepala sie świeca w pierwszym cylindrze. Ostatnio ją wymieniłem i narazie jest wszystko ok.
I włanie tak myślę ze może to przez cewkę. Jak sądzicie?

A i jeszcze jedno. Chodzi o obrotomierz. Na wyłączonych światłach chodzi normalnie a na włączonych skacze do 12 tys przy lekkim tylko tknięciu manetki. Co to może być?
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: mad91K »

Nie wymienisz to się nie dowiesz , a najlepiej cały zestaw. Czyli cewkę i kabel HT.

Co do obrotomierza to nie wiem... nie sądzę żeby linka od obrotomierza była w jakiś sposób związana z elektryką. Chyba że się mylę co do Sachsa ale to przecież nie Ducati...
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: leszekk »

mad91K pisze:linka od obrotomierza była w jakiś sposób związana z elektryką
Chyba raz w życiu widziałem obrotomierz mechaniczny (pędzony linką) i było to na jakiejś prehistorycznej maszynie parowej. Obrotomierz współczesny zlicza impulsy elektryczne a nie obroty wału
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
mad91K
Posty: 721
Rejestracja: 27 maja 2009, 11:26
Motocykl: Suzuki Bandit 650 06
Lokalizacja: Bishops Stortford
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: mad91K »

leszekk pisze:
mad91K pisze:linka od obrotomierza była w jakiś sposób związana z elektryką
Chyba raz w życiu widziałem obrotomierz mechaniczny (pędzony linką) i było to na jakiejś prehistorycznej maszynie parowej. Obrotomierz współczesny zlicza impulsy elektryczne a nie obroty wału

Moja etz-ka miała mechaniczny :D
Szable do boju lance w dłoń? bolszewika goń goń goń !

ETZ 125 88' --> XV 125 99' --> VL 125 01' --> GPZ 500s '00 --> GSF 650S K6 06'
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Virago 125 odpala ale nie ma mocy na wysokich obrotach.

Post autor: leszekk »

Mylić się jest rzeczą ludzką. Może za mało śledzę osiągnięcia cywilizacyjne i dlatego wydawało mi się, że to co prostsze natychmiast wyprze rozwiązania archaiczne i zawodne
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ