Przebicie - yamaha kopie

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
kadup
Status: Offline

Przebicie - yamaha kopie

Post autor: kadup »

Witam ! Jak w temacie, zauważyłem dziwną rzecz podczas gdy silnik jest włączony, czasami zdarzy sie ze gdy dotkne silnika to on kopie mnie prądem. Mam nowy akumulator w ktorym juz raz na wakacjach wygotowalo mi kwas a nastepnie pare dni temu wode destylowana. Dodam jeszcze że przy ostatnim wygotowaniu niedość że kopała to przy większych obrotach paliła się przednia żarówka mijania. Czy może być to spowodowane zbyt duzym napięciem i dlatego w akumulatorze robi sie sucho i są przebicia ? Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić ? Elektrycy pomóżcie !
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przebicie - yamaha kopie

Post autor: dydzio »

Regler? Miernik masz, żeby napięcia pomierzyć?
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Przebicie - yamaha kopie

Post autor: radar64 »

wydaje mi się,że cewki alternatora maja przebicie i na masie pojawia się"zmienne" które kopie i świeci sobie wesoło żarówką :mrgreen:
kadup
Status: Offline

Re: Przebicie - yamaha kopie

Post autor: kadup »

Dodam jeszcze że po zalaniu akumulatora wodą destylowaną niema problemu z żarówkami. Kopniaki też się nie pojawiły ale może dlatego że staram się nie dotykać garczków.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przebicie - yamaha kopie

Post autor: -waldi- »

kadup pisze:Dodam jeszcze że po zalaniu akumulatora wodą destylowaną niema problemu z żarówkami
bo nie powinno być :)
kadup pisze:Kopniaki też się nie pojawiły ale może dlatego że staram się nie dotykać garczków.
też nie będzie

miernik w rękę i sprawdź jakie masz napięcie na odpalonym - zakładam, że regulator zakończył żywot
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
dydzio
Posty: 792
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 13:24
Motocykl: XV 750 `95
Lokalizacja: Kattowitz
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Przebicie - yamaha kopie

Post autor: dydzio »

-waldi- pisze:zakładam, że regulator zakończył żywot
O czym wspomniałem w pierwszym poście. To chyba najczęstszy powód "parowania" akumulatora, ale czy autor ma miernik, bo nie raczył odpowiedzieć?
ODPOWIEDZ