Wymiana wydechow xv 750

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Ruffi »

Witam ponownie
Mysle o zmianie wydechow w swoim PROSIACZKU mowa o xv 750 :mrgreen: puste wydechy odpadaja zal mi uszu. Co sadzicie o wydechach Pana Hartmana
http://www.motory.hg.pl/new1/index.htm
Za caly komplet ceni 1050 zl tlumiki sa z wkladkami czy ktos z was zalozyl takie wydechy i jaki jest dzwiek czuc ten basowy piekny dzwiek. I czy musieliscie specjalnie synchronizowac gazniki po wymianie wydechow. Jesli ktos z was mailby mozliwosc wrzucenia dzwieku takich tlumikow i zdjecia jak to wyglada na sprzecie byloby milo. Myslalem o przerobce orginalow z wykorzystaniem kwasowki ale nie wiem czy sie oplaca moze wyjdzie troche taniej a czasu tez brakuje.
Czekam na wasze opinie
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: kilim69 »

Wypruj przegrody z oryginalnych i bedzie podobnie jak w tych od hartmana a na pewno taniej
pozdro
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: -waldi- »

albo wewnątrz wylotowej rurki górnego wydechu zrób dziurę, taką na 2cm też ładnie gada :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Ruffi »

Na poczatku myslalem o zakupie tlumika z allegro ale z tego co widze to sa to chyba puste wydechy. Myslalem o dwoch opcjach
1. Tlumiki z allegro chcialem dopasowac do puszki od orginalnych wydechow. Czyli stare wyrzucic i zalozyc nowe (za pomoca migomatu). Nie wiem natomiast jaki bedzie rezultat tej operacji mozna kupic tlumiki rozwalic stare orginaly i sie rozczarowac
http://moto.allegro.pl/tlumik-chopper-s ... 34222.html
http://moto.allegro.pl/tlumik-intruder- ... 08784.html
Z tlumikiem ktory jest na gorze bylby mniejszy problem bo by sie go dopasowalo gorzej z drugim od gory, jest spawany na znacznej dlugosci do puszki. Zrobic to by sie to zrobilo lepiej czy gorzej tylko nie wiem jaki bedzie dzwiek. A uszu zal :mrgreen:
2. Kupic rury z kwasowki fi 50, 60 i dociac w miare wyprofilowac i zlapac na spaw tutaj moznaby moze wykorzytac tlumiki ze starych.
Czy ktos z was moze to robil jakies sugestie mile widziane, oczywiscie jak sie za to zabiore to dopiero zima jak motorek bedzie stal.
vigo
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: vigo »

Tłumiki które podałeś z allegro to badziew. Moim zdaniem są tylko dwie rozsądne drogi na głośniejsze wydechy. Albo kupujesz dobry, kompletny, markowy układ wydechowy (drogo ale dobrze) albo rozwiercasz oryginały (tanio ale efekt słabszy). Ja ostatnio zrobiłem to drugie. Godzina roboty, zero kosztów i odczuwalny bardzo fajny efekt.
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: wojok »

a jak komuś pękł wydech i musi zmieniać, to co polecacie w rozsądnej cenie?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: -waldi- »

oryginał z allegro
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
bartazzz
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: bartazzz »

wojok, a ja i polecam dobrego spawacza, mi pękło tylne kolanko i kolo jest bardzo pięknie pospawał i chodzi bez zarzutu drugi sezon
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: lukaszpolanek »

szukaj używek ja kupiłem głośne wydechy na allegro,nie puste ale efekt super,głębokie brzmienie,tylne kolano zrobilem sam,na przednie pasował idealnie,gosc pisał ze z jakiegos harleya bo aktycznie pisze cos tam usa na nich i razem z kolanami mi przyslał za 250 zł,a za 25 letnie oryginały po 500 wołali
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Szymon »

[ Dodano: Pią Sie 27, 2010 5:45 pm ]
Czy ktos z was moze to robil jakies sugestie mile widziane, oczywiscie jak sie za to zabiore to dopiero zima jak motorek bedzie stal.
A ja mam takie home made, oryginał wisi na kołku.
Obrazek



Rury chromowane i do wyprowadzenia z tylnego cylindra użyte przeróżne kształtki odcięte ze starych wydechów samochodowych. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Puste pięknie grają. :rock:
Ale na dłuższą metę bez tego się nie da. :zawrot:
Obrazek
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Ruffi »

Tak tez myslalem ze ten towar nie jest najlepszy. Zrodzil mi sie pomysl zrobienia wydechow przy uzyciu rury kwasowki, W rure ta moznaby wsadzic wklad wyciszajacy ciekawe jaki by dalo to efekt.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?it ... s%C5%82any.
Dwa takie wklady plus rura z metra biora okolo 80zl. Kupic rure wklad wsadzic do tej rury i jeszcze ta rure wsadzic do innej o wiekszym wymiarze. Ladnie to wszystko zabudowac i moze by to ladnie wygladalo i dawalo ladny dzwiek. Zaleta wsuniecia mniejszej rury z wkladem w wieksza bylaby ochrona nog przed oparzeniem od goracej rury co sie czasami zdarza. Zorjentuje sie w cenach rur jak sie wezme do pracy i cos z tego wyjdzie to zamieszcze zdjecia. Narazie zrodzil sie plan :lol: . Moze uda mi sie zrobic jakies rysunki mojego pomyslu to sie podziele.
Pzdr
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1030
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: ZWIERZAK »

Ruffi pisze:Dwa takie wklady plus rura z metra biora okolo 80zl. Kupic rure wklad wsadzic do tej rury i jeszcze ta rure wsadzic do innej o wiekszym wymiarze. Ladnie to wszystko zabudowac i moze by to ladnie wygladalo i dawalo ladny dzwiek. Zaleta wsuniecia mniejszej rury z wkladem w wieksza bylaby ochrona nog przed oparzeniem od goracej rury co sie czasami zdarza. Zorjentuje sie w cenach rur jak sie wezme do pracy i cos z tego wyjdzie to zamieszcze zdjecia. Narazie zrodzil sie plan :lol: . Moze uda mi sie zrobic jakies rysunki mojego pomyslu to sie podziele.
Kurde pomysł extra, wydaje się być niezbyt drogą alternatywą tylko strasznie mnie interesuje jaki dźwięk dadzą rury z tymi wytłumieniami i jaka jest różnica dźwięku między krótszym a dłuższym wytłumieniem.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Ruffi »

Jednak z braku czasu musze pojsc krotsza droga. Mam na mysli wsadzenie wydechow od harleya chodza takie na allegro. Wydechy sa juz wygluszane czy ktos z was probowal wsadzic takie wydechy do swojego moto? Ja jednak chyba sie na to zdecyduje szybszy montaz.
Np: cos takiego
http://www.motorcyclecruiser.com/roadte ... to_02.html
Czekam na wasze sugestie co do tego.
Pzdr
padi
Posty: 106
Rejestracja: 16 marca 2009, 02:01
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Śląsk, Katowice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: padi »

ruffi a przegladales te tlumiki... ja osobiscie powaznie sie nad nimi zastanawiam
http://allegro.pl/tlumik-koncowka-tlumi ... 23197.html

wysnil mi sie taki
http://allegro.pl/tlumik-rura-wydechowa ... 23204.html
ale nie wiem czy da sie to wsadzic do virazki :/
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: lukaszpolanek »

da sie wsadzic ale to jest chujnia,dobry nowy wydech kosztuje koło tysiaca a te sa za niecałe 3 stówki za dwa,lepiej szukaj jakiegos uzywanego ale markowego z pozadnej ruru z pozadnym chromem co nie przebarwi sie na żółto po paru miesiacach
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Ruffi »

Padi jak za sama rurę to wydaje mi się ze trochę przydrogo, może się odbarwić na skutek temperatury tak jak pisał kolega. Chyba ze jest to naprawdę dobrze wykonane ale za ta cenę to chyba wątpliwa sprawa. Ja myślę o dopasowaniu wydechów od HD ale zastanawiam się co z mocą. Czy jak wsadzę te wydechy to czy nie wpłynie to na spadek mocy motorka. Wydechy używki można kupic w rozsądnej cenie za 300 do 500 zeta. Przymierzam się do takich wydechów ale narazie nie mam ciśnienia jak postawie moto będę szukał bardziej.
Ja w jednym wydechu położyłem spoinę na otworze który robił mi się podłużnie na samym koncu wydechu, na skutek rdzy i narazie tłumik działa. Moze kolego powinieneś zanieść to do jakiegoś spawacza i migomatem ci to zaspawa będziesz mial na sezon może dwa.
PS: narysowalem koncepcje tlumika tylko nie wiem zabardzo jak umiescic zdjecia na forum
padi
Posty: 106
Rejestracja: 16 marca 2009, 02:01
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Śląsk, Katowice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: padi »

Ruffi pisze:Przymierzam się do takich wydechów ale narazie nie mam ciśnienia jak postawie moto będę szukał bardziej.
ruffi jak ogarniesz sprawe, to daj znaka co i jak, pewnie znajdą się osoby ktore beda zainteresowane takim rozwiazaniem.
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1030
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: ZWIERZAK »

A ja pogrzebałem po necie i kupiłem te wytłumienia do których ruffi się przymierzał:
http://moto.allegro.pl/sh...2+wys%C5%82any, tylko nie u nas w kraju a w USA (te same a dużo taniej). Jak do mnie dotrą to zmontuje i zobaczymy jaki będzie efekt.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
wemar
Posty: 268
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:26
Motocykl: Road Star 1700
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: wemar »

Ja mam założone rury Hartmana. Trochę przerobiłem wkłady. Gdzieś pisałem o tym na forum - jest tam link do dźwięku, choć potem jeszcze trochę grzebałem i teraz brzmią jeszcze sympatyczniej. Byłem w Zdworzu i Piasecznie, to może ktoś obiektywniej powie jak je słychać z boku.
Po wymianie i przeróbkach nie była potrzebna jakakolwiek regulacja gaźników.
Widzę jednak, że cena hartmanowskich dość istotnie wzrosła, ja kupowałem chyba za 650 zł, ale to było dwa lata temu.
Jeżdżę, bo lubię. Obrazek
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1030
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: ZWIERZAK »

No i pierwsza próba zakończyła się porażką. Zakupiłem te wytłumienie o których była mowa wyżej:
Jakoś to zmontowałem prowizorycznie, żeby posłuchać i powiem wam jak dla mnie niema rewelacji dźwięk jest może fajny ale nie dla mnie. Po pierwsze za głośno a po drugie za mało basu(to brzmi bardzie jak ryczenie :mrgreen: ). Nie miałem dziś możliwości nagrania dźwięku ale może jutro mi się uda.
Mimo wszystko się nie poddaje. Mam jeszcze w głowie kilka pomysłów. Pożyjemy zobaczymy.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
Ruffi
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2010, 17:16
Motocykl: DRAG STAR XVS650A,
Lokalizacja: Radom
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Ruffi »

No to panowie kupilem wydechy orginaly od virago 750 stan ogolny dobry. Jeszcze ich nie zakladalem narazie tepie stare. Te zostawilem sobie na nastepny sezon. Zaloze je jak odswieze motorek. Wyjete z motorka z 96 rocznika.
Pzdr
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: TOM »

z innej beki
czy rura od przednia gara z virki 700 ( lub 1000) będzie pasować do 750 r 94. ???
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Sumo333
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Sumo333 »

witam

Odnowie temat akcesoryjnych wydechów do Virki 750.jak ktos ma jakies swieze informacje na ten temat bardzo prosze o jakies ciekawe linki :) z gó :chopper: ry dziekuje
Sumo333
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: Sumo333 »

http://moto.allegro.pl/hd-fat-boy-softa ... 77327.html


jak myslicie da sie zamontowac takie cos z hd,
Awatar użytkownika
bambosz99
Posty: 244
Rejestracja: 26 listopada 2010, 23:48
Motocykl: Virago 1100 XV 96
Lokalizacja: Tyszowce
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Wymiana wydechow xv 750

Post autor: bambosz99 »

Mam dokładnie takie same wydechy. Znaczy się leżą sobie i czekają na lepsze czasy. Przykładałem je tak na such i na pierwszy rzut oka napewno trzeba by po przedłużać kolanka i z mocowaniem pokombinować.
"Nie trać czasu dla tych, którzy go nie mają dla ciebie"
ODPOWIEDZ