kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: Tomson »

Możecie polecić jakiś serwis motocyklowy w warszawie, mam krzywą kierownica po szlifie, wykrzywiła sie na półkach. Dzwonie już do 10 serwisu moto z warszawy i wszędzie słyszę albo ze najwcześniej za 3 tygodnie albo takie ceny za ta usługe ze lepiej kupić nowe moto :(( a Kyllera nie ma teraz :(
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: slawek »

hi

kup sobie używkę i wstaw sobie sam, taniej wyjdzie niż prostowanie, masz tu linka przykładowego, lub poszukaj coś sam na allegro

http://allegro.pl/item1190542319_yamaha ... zesci.html


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: Tomson »

mnie raczej chodziło o to że motor miał szlifa na lewym boku, i sama kierownica jest prosta tylko przekręciła sie w prawo na lagach, i szukam dobrego serwisu gdzie mi to naprostują wszystko, inna sprawa ze wyciekł mi cały płyn z lag i teraz myślę czy wyciekł górą jak moto leżało czy może sie gdzieś rozszczelniły :(
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: slawek »

hi
no trochę niezbyt jasno napisałeś z tą kierownicą, teraz jaśniej już jest.
poradzę Ci tyle, postaw motonga na jakichś klockach pod silnik, bo nie masz pewnie centralnej podstawki, rozkręć wszystkie śruby mocujące lagi, jeśli na półkach coś się przestawiło i nic nie jest skrzywione lub pęknięte to może powróci w poprzednią pozycje.może trzeba poluzować też nakrętki od sztycy główki ramy. jak wszystko jest proste i skręcisz od nowa to może bedzie póżniej prosto, wszystko zależy od szlifa :) a może wykrzywiły Ci się śruby mocujące risery tzn te słupki na których siedzi kierownica , też należy rozebrać i złożyć od nowa. jeśli wyciekł olej z lag, to niestety mogły wykrzywić się lagi i uszczelnienia puściły, mogę gdybać bo nie piszesz z jakiego miejsca leciał olej, może zniekształciły się miejsca w których siedzą te korki z oringami co zamykają laga od góry.
może niepotrzebnie to wszystko pisze bo nie masz możliwości ani umiejętności do naprawy samemu, bo w sumie pytałeś się o warsztat, szkoda że nie mieszkasz w szczecinie, przyjechał byś do mnie do garage i by można zobaczyć i zrobić.
pozdrowionka i szybkiej naprawy życzę :chopper: :nazdrowie: :bikersmile:
Awatar użytkownika
gali
Posty: 209
Rejestracja: 02 sierpnia 2009, 22:41
Motocykl: xv535 rok 91
Lokalizacja: Grudziądz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: gali »

slawek pisze:poradzę Ci tyle, postaw motonga na jakichś klockach pod silnik, bo nie masz pewnie centralnej podstawki, rozkręć wszystkie śruby mocujące lagi, jeśli na półkach coś się przestawiło i nic nie jest skrzywione lub pęknięte to może powróci w poprzednią pozycje.może trzeba poluzować też nakrętki od sztycy główki ramy. jak wszystko jest proste i skręcisz od nowa to może bedzie póżniej prosto, wszystko zależy od szlifa
ja po dzwonie zrobiłem właśnie tak jak radzi sławek i wszystko jest ok.
Z tym że mi nie wyciekał olej z lag.

powodzenia w naprawie :chopper:

[ Dodano: Czw Sie 26, 2010 8:11 pm ]
Tomson napisz jak poszło z kierownicą.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: slawek »

hi
Tomson jak naprawa? zrobiłeś coś ze swym motongiem? napisz coś.
pozdrowionka :roll:
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: Tomson »

Siedzieliśmy z kyllerem cały dzień przy tym, Kyller wymienił olej w lagach, lagi są proste, przy okazji wyszło że mam sprężyny progresywne w moto wiec podobno są lepsze więc jakiś plus, kierownice udało sie naprostować, nie jest idealnie bo ciutke krzywo ale już położyłem na to laskę i stosuje się do zasady kyllera- " Nie pier... tylko jeździj.. " :)
Awatar użytkownika
gali
Posty: 209
Rejestracja: 02 sierpnia 2009, 22:41
Motocykl: xv535 rok 91
Lokalizacja: Grudziądz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: gali »

Tomson pisze:stosuje się do zasady kyllera- " Nie pier... tylko jeździj.. "
no i super :bravo:
Awatar użytkownika
jarek70
Posty: 378
Rejestracja: 10 lipca 2011, 20:21
Motocykl: Boulevard M 800
Lokalizacja: Olsztyn
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: jarek70 »

mam nadzieję,że u mnie to tylko te śruby mocujące risery(tak mi to wygląda),uspokójcie mnie,że jeśli to tylko to,to naprawa nie będzie problemem(rozkręcic , skręcic i tyle)dodam,że żadnych wycieków nie ma,szlif był leciutki,jutro spróbuję to sam zrobic,może jakieś rady?
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1997
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: alonso »

jarek70 pisze:mam nadzieję,że u mnie to tylko te śruby mocujące risery(tak mi to wygląda),uspokójcie mnie,że jeśli to tylko to,to naprawa nie będzie problemem(rozkręcic , skręcic i tyle)dodam,że żadnych wycieków nie ma,szlif był leciutki,jutro spróbuję to sam zrobic,może jakieś rady?
jak uderzyłeś kierownicą to mogło Ci wybić tuleje na półce.młotkiem tego nie zrobisz.odkręcić półkę,komuś pod prasę do wbicia i założyć.trochę rozkręcania jest.
Awatar użytkownika
jarek70
Posty: 378
Rejestracja: 10 lipca 2011, 20:21
Motocykl: Boulevard M 800
Lokalizacja: Olsztyn
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: jarek70 »

dałem sobie radę,odkręciłem risery i faktycznie przy jednym śruba mocująca była leciutko przechylona,ale imadło i gumowy młotek załatwiły sprawę(jedno dobre uderzenie),wszystko jest jak nowe,tak jak pisałem żadnych wycieków nie było,tuleje na półce też były ok, także Tomson miał troszkę więcej problemów,ale "nie pier...... tylko jeździj"bardzo mi się podoba,pozdrawiam :| :chopper:
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: Tomson »

i powiem ci że to działa. Człowiek sie mniej przejmuje takimi sprawami :)
Awatar użytkownika
jarek70
Posty: 378
Rejestracja: 10 lipca 2011, 20:21
Motocykl: Boulevard M 800
Lokalizacja: Olsztyn
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: jarek70 »

zgadzam się i popieram :D :D :chopper:
Sumo333
Status: Offline

Re: kierownica wykrzywiona na półkach serwis

Post autor: Sumo333 »

tak nie wolno sie przejmowac, :)
ODPOWIEDZ