dane techniczne i wymiary....

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

dane techniczne i wymiary....

Post autor: krzycho1978 »

ze względu na moje możliwości i dostęp do różnych maszyn rzemieślniczych mam pytanie:
-czy macie gdzieś dane techniczne virago 535 -91 rok chodzi mi głownie o rysunki techniczne z wymiarami (mocowanie silnika, odległości haków itd)
mam możliwość zrobić sobie nową ramę ramę i myślę nad jakim fajnym tunningiem (dłuższą ramą ,może grubszym tylnim kołem, większym bakiem, wyciągniętym przednim kołem, i ramą wygiętą w podobny sposób do rur wydechowych)


mam motor ale fizycznie wiem ze nie da mi sie pomierzyć tych rzeczy bez rozkręcania a chce jeździć!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

w wolnych chwilach mógłbym przygotować taka ramę a zimą zrobiłbym przekładkę

mam maszyny numeryczne, plazmówki do wycinania grubych blach, giętarki do rur, bardzo doświadczonych spawaczy, dostęp do galwanizerni malarni proszkowej....
Awatar użytkownika
acol
Posty: 71
Rejestracja: 16 września 2009, 12:15
Motocykl: Virago 535 r.93 Suzuki C90 T
Lokalizacja: Końskie
Wiek: 67
Status: Offline

Re: dane techniczne i wymiary....

Post autor: acol »

Zrobienie ramy to w/g mnie duże wyzwanie. Tylko w telewizji to tak prosto wygląda. Z tego co się orientuję największą trudnością jest odpowiednie ustawienie główki ramy. Życzę powodzenia.
kto gra w karty ten ma łeb obdarty
Awatar użytkownika
krzycho1978
Posty: 1238
Rejestracja: 19 lutego 2010, 16:07
Motocykl: BMW1200 LT
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 45
Status: Offline

Re: dane techniczne i wymiary....

Post autor: krzycho1978 »

nie bede to robił sam...mam Przyjaciela rzemieślnik z bardzo duzym doświadczeniem technicznym rysunkowym konstrukcyjnym a co najwazniejsze praktycznym facet jest jak NOE w obróbce metalu mógłby zrobić arkę (dla naszych motorów)
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2007, 16:59
Motocykl: virago 750 '92
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: dane techniczne i wymiary....

Post autor: slawek »

witam
rama to duże wyzwanie jak zauważył kolega , a zrobić ramę to trzeba doświadczenia trochę,w tej dziedzinie a przede wszystkim to stół specjalny w którym ustala się kilka punktów motocykla, między innymi główkę ramy, odsyłam na tą stronkę : http://www.roadking.pl/tech/Budowa_ramy ... do_ram.htm
fakt że jest to do silnika od harego, ale chodzi o idee.
osobiście z synem budujemy customa, ale ramę zleciliśmy fachowcowi do zrobienia
pozdrawiam i miłej zabawy
ODPOWIEDZ