brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
anw73
Status: Offline

brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: anw73 »

Witam serdecznie.U mnie jak w temacie brak tego wszystkiego (kierunki,sygnal i swiatla luzu) jaka moze byc tego przyczyna i gdzie w 1100 znajduja sie bezpieczniki.Pozdrawiam Andrzej :motorcycle:
graf17
Status: Offline

Re: brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: graf17 »

Bezpieczniki są pod tymi lampkami ( czyli kontrolkami kierunków , luzu , poziomu oleju i długiego światła ).Odkręcasz cztery śrubki na krzyżakowy śrubokręt i już je widać - zwykle samochodowe - jest nawet zapas . :motorcycle:
anw73
Status: Offline

Re: brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: anw73 »

Rozkrecilem i klapa ,wymienilem bezpiecznik ale jest gdzies zwarcie bo po przekreceniu stacyjki odrazu sie przepalil.Od czego zaczac szukanie ?
graf17
Status: Offline

Re: brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: graf17 »

No niestety dalej nie pomogę .Zawsze to skomplikowana operacja ( szukanie zwarcia ) , tym bardziej ,że dotyczy kilku obwodów i nie wiadomo którego konkretnie.Robiłeś coś ostatnio przy prądzie , czy stało się samo ?
Jeżeli robiłeś , to szukaj najpierw tam , jeżeli nie - to niestety grubsza sprawa - trzeba sprawdzać wszystko co dany bezpiecznik zabezpiecza .Wykluczył bym kierunkowskazy i stop, bo nie działają od samego włączenie stacyjki ( a bezpiecznik spalił Ci się po włączeniu stacyjki właśnie )- czyli szukaj w obwodach działających po samym włączeniu stacyjki - światło luzu , zapłon , kontrolka poziomu oleju , u mnie byłyby światła ( nie wiem czy u Ciebie świecą cały czas ) itd.
Pomyśl , co działa po stacyjce i tam szukaj .
Mnie przestał świecić luz i na razie nie szukam - jeżdżę :mrgreen:
:motorcycle:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: wąsaty7 »

Generalnie zwarcie występuje albo w urządzeniu które jest zasilane przez bezpiecznik albo na przewodzie zasilającym urządzenia.

[ Dodano: Sro Maj 05, 2010 8:04 pm ]
Schemacik elektryczny znajdziesz w DOWNLOAD w instrukcji Haynes str.355
Wąsaty7
anw73
Status: Offline

Re: brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: anw73 »

swiatla to swieca i umnie ,brak swiatla luzu bym sobie podarowal,ale bez kierunkow i sygnalu jezdzic sie nie da.
Awatar użytkownika
ramatahatta
Posty: 215
Rejestracja: 06 lipca 2008, 23:17
Motocykl: Yamaha Virago XV750 '92
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 53
Status: Offline

Re: brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: ramatahatta »

Zaglądnij do lampy przedniej, jest tam dość ciasno i kiedyś w mojej 750-tce któryś z przewodów wysunął się ze złącza i zaczął dotykać obudowy - i wywalało ten sam bezpiecznik. Tylko przy rozkręcaniu lampy odkręcać właściwe śruby - a nie te od regulacji świateł.
Słońce, z wiatrem we włosach, gdzie oczy poniosą...
anw73
Status: Offline

Re: brak kierunkow,sygnalu i swiatla luzu

Post autor: anw73 »

Zrobione choc bylo ciezko.Ciezko jest to znalezc ale podlaczylem omomierz i przerobilem pokolei wszystkie obwody no i dziala.Dziekuje wszystkim za pomoc. :drunksmile:
ODPOWIEDZ