Motocykl gaśnie i zero odzewu rozrusznika

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
gaworr90
Status: Offline

Motocykl gaśnie i zero odzewu rozrusznika

Post autor: gaworr90 »

Zaznaczę najpierw, iż z wykształcenia jestem a właściwie będe (w czerwcu egzamin) mechanikiem. Typowo mechaniczne usterki nie są dla mnie większym problemem. Jednak schody się zaczynają gdy w grę wchodzi prąd...

Problem wygląda następująco:
Pewnego razu podczas jazdy (ok 90 km/h) motocykl zgasł. Żadnego przerywania, prychania czy innych objawów braku wahy (pół zbiornika zupki) efekt jakbym wyłączył zapłon czerwonym przełącznikiem. Dalej mógłbym spekulować że jednak zupki nie dostaje gdyby nie KOMPLETNY BRAK reakcji rozrusznika. Ako nowe (troche mniejsze; przejściowo od XV 535) potwierdzeniem tego są światła mijania jak i drogowe świecące bez zarzutów. Ogólnie cała reszta (kierunki, klakson) ok. Po chwili rozrusznik zareagował na przycisk i kobzunia odpaliła bezproblemowo. W drodze do domu sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy co ok 3-4 km. Z moim doświadczeniem z elektryką mogę tylko stwierdzić że to wyłącznik na kierownicy lub przy stópce ale jedno i drugie działa prawidłowo. Obawiam się że to coź poważniejszego wykraczającego poza moją skromną wiedzę...

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Dzejkob750
Status: Offline

Re: Motocykl gaśnie i zero odzewu rozrusznika

Post autor: Dzejkob750 »

W mojej lalce podobne objawy były prawie miesiąc temu... Paliła od strzału pochodziła, gasła a potem nawet nie było reakcji rozrusznika. Zdjąłem kanapę... i w sumie przypadkowo doszedłem do tego, że powodem takiego czegoś jest moduł kierunkowskazów. Motor był na zapłonie, sprawdzałem tak jak Ty światła i ruszyłem kabelkami w okolicach tego oto modułu. Usłyszałem w nim jakby takie zwarcie... Po czym spróbowałem odpalić motor... i zagadał. Ale po odpaleniu znowu w module jakby takie bzyknięcie po zwarciu i motor padł... Wymieniłem dziada na nowy-używany i od tamtej pory nie ma problemów... Możliwe, że u Ciebie jest to samo... pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Motocykl gaśnie i zero odzewu rozrusznika

Post autor: kyller »

gaworr90 pisze:Zaznaczę najpierw, iż z wykształcenia jestem a właściwie będe (w czerwcu egzamin) mechanikiem. Typowo mechaniczne usterki nie są dla mnie większym problemem. Jednak schody się zaczynają gdy w grę wchodzi prąd...
/.../
sciagnij sobie schemat odpowiedni do twojego modelu i rocznika
mimo pozornej komplikacji dziła to wszytko na zasadzie bateryjka kabelki i zarówka
i przeanalizuj któe obwody moga wchodzic w gre nei szukaj po omacku bo to bez sensu
usterki elektryczne sa na tyle powszechne ze musisz to i tak opanowac
wyłaczniki na koncach kabli to mały pikus kable lubi asi eprzecierac konektory na nich sniedziec i masz albo zwarcie albo brak przejscia
gaworr90
Status: Offline

Re: Motocykl gaśnie i zero odzewu rozrusznika

Post autor: gaworr90 »

Wielkie dzięki za pomoc! Schemat będe musiał ściągnąć sobie koniecznie. Jeżeli jeszcze ktoś miał podobny problem i lub wie co jest przyczyną byłbym bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam

P.S.
Widzę że to nie jest częsty przypadek. Wsumie to bardzo dobrze :wink:
Jeszcze pytanko do kolegi Dzejkob750:
Ile kosztuje taki moduł nowy-używany? Na allegro jest tylko jedna sztuka a cena powala :???:
ODPOWIEDZ