Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Saszko
Posty: 234
Rejestracja: 04 września 2007, 14:57
Motocykl: Yamaha XVS650
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Post autor: Saszko »

shelton pisze:Wariaci... ;)

...właśnie.... I to jest piękne :mrgreen:
a propos paralizatora: wspominano mi (nie widziałem naocznie), ze na terenach... hm.... wschodniej Polski domorośli wynalazcy przerabiali elektryczne pastuchy i podłączali jako odstraszacze w samochodach. Podobno dotknięcie karoserii w co bardziej udanych egzemplarzach powodowało, że dotykający podskakiwał na metr.
a tu pomysły alternatywne, co prawda samochodowe:
http://autokult.pl/2010/04/25/najlepsze ... we-top-10/
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Post autor: GLIWICKI »

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia samochodu moich sąsiadów w czasach kiedy mieszkałem w Liverpoolu. Samochodzik była cała opleciony wewnątrz potężnym łańcuchem! Łańcuch przechodził przez kierownicę, podłokietniki w drzwiach, pedaly, ... Praktycznie wszystko było nim pospinane :twisted:
I wiecie co? Może to i śmiesznie wyglądało. Przez dwa lata nikt jednak nie podjął próby kradzieży tego samochodu :mrgreen:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Post autor: e_gregor »

Koleś opowiadał mi o swoim wujku. Okoliczny cwaniak i handlarz fur. Mercedesa przypinał w garażu łańcuchem za felgi i do wmurowanego w podłogę skobla. Merca mu nigdy nie ukradli... ale kiedyś sprowadził passata i buchnęli jak tylko zajechał nim pod dom. Nie zdążył nawet żadnego AC wykupić.
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
Awatar użytkownika
andzik
Posty: 438
Rejestracja: 07 sierpnia 2009, 19:18
Motocykl: Virago XV 535 92r
Lokalizacja: Białystok/Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Post autor: andzik »

Właśnie poszukuję blokady na tarczę z alarmem. Chciałem kupić xene ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej w normalnej cenie (wszystko za 300 i wyżej). Pomyślałem o blokadach firmy oxford. Ktoś miał kiedyś z nimi do czynienia? Co możecie mi powiedzieć o tej w stosunku do Xeny :
http://motoallegro.pl/item1004451019_bl ... xford.html
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Post autor: kizes »

andzik pisze:Właśnie poszukuję blokady na tarczę z alarmem. Chciałem kupić xene ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnej w normalnej cenie (wszystko za 300 i wyżej). Pomyślałem o blokadach firmy oxford. Ktoś miał kiedyś z nimi do czynienia? Co możecie mi powiedzieć o tej w stosunku do Xeny :
http://motoallegro.pl/item1004451019_bl ... xford.html
Możesz brać, ja taką mam no i działa fajnie. Faktycznie po pierwszym dotknięciu, ruszeniu motorem rozlega się sygnał ostrzegawczy a przy drugim kontakcie zaczyna działać syrena ( nie poraża chałasem ) ale cóż zasilana jest malutkimi bateryjkami które corocznie należy wymieniać ( ja kupuję je po 50groszy za szt w hurtowni, u zegarmistrza 5zł/szt). Zmieści się spokojnie np w piórniku.
Ogólnie jakość i wykonanie na bdb,działanie bdb- ( za słabą syrenę). Montaż dziecinnie prosty no i nie ruszysz z blokadą bo Ciebie w porę ostrzeże:) pzdr
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zabezpieczenie moto przed kradzieżą

Post autor: kyller »

nienawidze wyjacych alarmów :-)
jak ktos z sasiadów ma to po tygodniu wyłacza :-))
ODPOWIEDZ