Cewki ???

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
dbpavo
Status: Offline

Cewki ???

Post autor: dbpavo »

Witam wszystkich, chciałem wymienić kable WN w cewkach i mam pytanie czy się da bo jakoś wygląda, ,ze te kable są na stałe z cewką. Może ktoś już robił coś takiego i wie?. Motung xv750 92r cewka zapłonowa model mitsubishi F6T507. i jeszcze jedno jakie mają być opory cewki? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Cewki ???

Post autor: elrychu »

Kiedyś coś było na ten temat na forum, ale nie mogę tego znaleźć, w każdym razie chodziło o to że jakoś się da zmienić same kable. Jak coś to powodzenia w szukaniu:)
dbpavo
Status: Offline

Re: Cewki ???

Post autor: dbpavo »

Znalazłem w serwisówce. w 92 i późniejszych nie da się samych kabli WN wymienić trzeba całą cewkę z kablem kupić niestety. Temat zamknięty.
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Cewki ???

Post autor: lukaszpolanek »

nieda to sie parasola w dupie rozłozyc.pomysl dobrze,kable masz silikonowe,wez zobacz jak sa połaczone chocby w maluchu,wystarczy uciac przy samej cewce,i scisnac je miedziana opaska,chocby taka jak sie zakłada na swiece w samochodowych fajkach na to rurke termokurczliwą zagrzewasz i chodzi jak talala,niewiem poco bys ty całe cewki kupował,jak sie nie zrobi gdzies zwarcie to taka cewka cie przezyje
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Cewki ???

Post autor: e_gregor »

Dobrze gada. Ja bym tylko dał kilka warstw koszulek termokurczliwych, żeby poprawić izolacje.
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
dbpavo
Status: Offline

Re: Cewki ???

Post autor: dbpavo »

lukaszpol ja mówię o typowej wymianie kabla a nie czy się da. bo da to się i na feldze bez opony jeździć . :mrgreen:
Awatar użytkownika
lukaszpolanek
Posty: 371
Rejestracja: 31 maja 2009, 09:09
Motocykl: HONDA vfr 800
Lokalizacja: chrzanów okolice
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Cewki ???

Post autor: lukaszpolanek »

no duzo zeczy sie da :lol: teoretycznie nie,najlepiej by było cewki z kablami wymienic i bedzie spokuj nastepne 20 lat ale jak niechcesz inwestowac to wielu motocyklistów wymienia same przewody łaczac jei z powodzeniem to zdjae egzamin przez długie lata
ODPOWIEDZ