jakiej firmy kupic opony?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
m.rozanski
Status: Offline

jakiej firmy kupic opony?

Post autor: m.rozanski »

witam!
kupilem niedawno motorek i sa do wymiany opony. nie wiem na jaka firme sie zdecydowac. jest to moj pierwszy motorek wiekszej pojemnosci i nie mam doswiadczenia w doborze opon. mozecie mi doradzic jakiej firmy kupic opony? czy jest jakis sklep internetowy gdzie mozna troche taniej kupic ? za wszystkie informacje bede wdzieczny. pozdrawiam Michał
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: ARCHER »

demid
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: demid »

jesli chodzi o opony to takim bardzo chwalonym producentem jest Metzeler... oponki super kiedys u mnie na kolach takie byly... sporo wytrzymaly, i rewelacyjnie sie na nich jezdzilo

teraz mam Bridgestone Exedra przod i tyl.... kupione oczywiscie nowki, sa srednio twarde wiec niestety zuzycie jest szybsze, ale za to tzrymanie drogi rewelacyjne... mozna spokojnie pochylac ostro maszyne na zakretach, nawet bokiem bierznika trzymaja sie w koleinach i takie polecam,
problem ich jest za to gorsze trzymanie na deszczu, bo nie sa tak pociachane bierznikiem, i tu jest problem... bo trudno o zloty srodek, bo jesli maja super trzymac sie drogi no to malo naciec odprowadzajacych wode, a jesli maja sie dobrze w deszczy prowadzic to znowu musi ich byc duzo... i dlatego jak pada musze na moich oponkach wiecej zwolnic
m.rozanski
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: m.rozanski »

ARCHER dzieki za linki. a ty na jakich oponach jezdzisz? jak sie spisuja? prosze tez o opinie innych kolegow. bardzo mi to pomoze. kolzedze demid tez bardzo dziekuje za zainteresowanie. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2008, 21:52 przez m.rozanski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: kasia-jaro »

W poprzednim sprzęcie miałem firmy Dunlop teraz Pirelli Route i obydwie te firmy jak dla mnie były OK :rock:
Obrazek
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: ARCHER »

Przód BRIDGESTONE EXEDRA G535
Tył HEIDENAU DOT N 6 5A CB1R 140/90-15 M/C *70H* K65
Tył na małym wyślizganym rondku w Oświęcimiu odjechał mi spod tyłka.
Wywrotka ale bez komplikacji.
Nie wiem czy to droga, typ opony, czy jej bieżnik.
Dzięki tematowi zacząłem szukać informacji.
:rock:
Xondz
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: Xondz »

Ja do tej pory jeździłem na 3 kompletach:
- na fabrycznym komplecie Bridgestone do XV500 - hehe... zupełna porażka, ale na takich sprzęt przybył zza oceanu, no i nie można mieć pretensji do 16 letnich opon.
- potem dbając o swoje życie i zdrowie zakupiłem na motobazarze Haidenaua na przód i King Tire - chińszczyznę na tył - Haidenau spoko na suchym, kicha na mokrym. Do King Tire nie mam żadnych uwag, jest spoko - szczególnie na tył.
- a teraz śmigam na komplecie Pirelli Route 66 - są spoko i na mokrym i na suchym, jedyny minus to to że tylna opona zaczęła ząbkować, ale to raczej od obciążenia kuframi.

pzdr
X
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: Stilgar »

u mnie na przodzie :
https://www.netcar.pl/exec.php?C=I&P=115527947
na tyle:
https://www.netcar.pl/exec.php?C=I&P=115527700

Dopiero co założone więc o odczuciach z jazdy niewiele moge powiedzieć
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
madeyt
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: madeyt »

wczesniej jezdzilem na bridgestonach orginalnych, byly juz prawie bez bieznika jak kupilem moto wiec przesiadlem sie na Haidenau przod i tyl. Wiadomo, lepiej niz na 13 letnich bridgestonach ale jakos nie mam zaufania do nich z dwoch wzgledow - sa podejrzanie tanie , a po drugie bieznik na tyle jest taki , ze jadac prosto (bez przechylania sie) w zasadzie jedzie sie jak na slicku. Przed kupnem tez troche czytalem i wszyscy polecali Metzelera , niestety ja ich akurat wtedy nie moglem nigdzie dostac , wiec kupilem Haidenau
m.rozanski
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: m.rozanski »

czy ktos uzywal tych opon ktore podal kolega stilgar75 ?? czy ta na przod bedzie pasowac do 750? bo u mnie jest 110/90/19 a tu jest jakies inne oznaczenie. czy to nie bedzie przeszkadzac? moze ktos jeszcze wypowie sie na temat swoich opon ? bardzo bym prosil
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: Marcin »

m.rozanski pisze:czy ktos uzywal tych opon ktore podal kolega stilgar75
mam identyczne jak stilgar75. cholerka nie wiem jak to ma się do 750 ale w 535 jest 3,00/19. Siuper się na nich jeździ. http://www.netcar.pl/x_C_Sz2.html?NZ=T& ... Szukaj.y=8
widocznie rozmiar 750 i 535 różni się. Tu jest link do rozmiaru 750. Ja w tym sklepie zaopatruję się i do moto i do auta. Polecam dostawa gratis i w ciągu 24 - 48 godz. oponki w domu!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: ZWIERZAK »

m.rozanski pisze:czy ta na przod bedzie pasowac do 750? bo u mnie jest 110/90/19 a tu jest jakies inne oznaczenie. czy to nie bedzie przeszkadzac?
Marcin pisze:mam identyczne jak stilgar75. cholerka nie wiem jak to a się do 750 ale w 535 jest 3,00/19. Siuper się na nich jeździ.
Musisz poszukać coś o rozmiarach bo wiem że czasem są dwa oznaczenia np. 110/90/19 odpowiada 3.00/19 (to tylko przykład bo nie wiem czy tak jest akurat w tym przypadku)
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
m.rozanski
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: m.rozanski »

a co powiecie o oponach firmy mitas? słyszał ktos o tym? moze uzywal? sa dosyc tanie ale to chyba "chinski szajs" czy sie myle?
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: Marcin »

m.rozanski pisze:a co powiecie o oponach firmy mitas?
Jakoś nie jestem do nich przekonany mimo że widziałem tylko na zdjęciu. Nawet na fotce wyglądały nie za ciekawie i ta cena hmmm na bezpieczeństwie nie oszczędza się , a opona ma duży wpływ na bezpieczną jazdę. Wiem to po sobie - strzeliłem orła na rondzie(tył mi uciekł) bo opona już nie miała przyczepności taka była zjechana. Nie wiadomo czy ta opona nie wytrze się po sezonie. Jeśli jest tak tania to i guma musi być kiepskiej jakości.
Obrazek
elvizz
Posty: 148
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 13:40
Motocykl: Vstar 1100
Lokalizacja: puławy
Wiek: 45
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: elvizz »

znalazłem Kings tyre. na przód kosztuje ok.200zł
co to za produkcja?chińszczyzna jakaś?
wie ktoś coś o tych oponach?
Piorun 9
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: Piorun 9 »

[glow=red]Ostrzeżenie![/glow]

Poniższe opony zostały po długich próbach i testach homologowane przez firmę Yamaha Motor Co. Ltd. Do tego modelu motocykla. W przypadku urzycia innej kombinacji opon, niż podaje poniżej producent nie gwarantuje zachowania pojazdu na drodze. Opona tylna i przednia powinny mieć ten sam bieżnik i być wyprodukowane przez tego samego producenta.

[shadow=green]PRZÓD:[/shadow]

Gridgestone 110/90-19 57H typ G535W
DUNLOP 110/90-19 57H typ F17

[shadow=green]TYŁ:[/shadow]

Bridgestone 140/90-15M/C 70H typ G536
DUNLOP 140/90 15M/C 70H typ K425

Minimalna głębokość bieżnika opony ( przód i tył ) - 1,0 mm

Dane z podręcznika właściciela Yamacha XV 1100 ( pierwsze wydanie czerwiec 1992 )

:rock:
HARM
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: HARM »

Opony Dunlop typ F17 TT i F24 TL nie są już produkowane te które można jeszcze kupić są pozostałościami na magazynach w sklepach, za to jest: Dunlop D401TL i D404TL. (wiadomoś ć z pierwszej ręki) Oprócz tych w/w można się zastanowić nad zakupem: Metzeler Lasercec TL, Pirelli Mt route 66 TL
marvin
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: marvin »

co sądzicie o tych oponach:
Dunlop D404 - 487 i 326 czyli 800 PLN za komplet
Metzeler Perfect ME 11 cena 176 i 266 czyli komplet za ok 440 PLN
jest znaczna różnica w cenie, ale czy aż taka w jakości? Jakie macie doświadczenia?
Pozdrawiam,
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: samurai »

marvin pisze:co sądzicie o tych oponach:
Dunlop D404 - 487 i 326 czyli 800 PLN za komplet
Metzeler Perfect ME 11 cena 176 i 266 czyli komplet za ok 440 PLN
Metzeler ma dobrą opinię, parę osób to pewnie potwierdzi. Prawda jest taka że w cene Dunlopa jest tez wliczona nazwa/marka :evil:
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: Marcin »

marvin pisze:Metzeler Perfect ME 11 cena 176 i 266 czyli komplet za ok 440 PLN
jest znaczna różnica w cenie, ale czy aż taka w jakości? Jakie macie doświadczenia?
Pozdrawiam,
dopiero co założyłem ten komplet i zrobiłem 100 km i nie mam zastrzeżeń. Cena też spoko i dowożą gratis w 24 godz. Kupowałem w Netcar.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: ZWIERZAK »

samurai pisze:Prawda jest taka że w cene Dunlopa jest tez wliczona nazwa/marka
Swięte słowa.
W świecie motocyklowym dunlopy są podobno chwalone ale mój tata (sory za off topic) się na dunlopach sparzył w samochodzie (bmw 530-opona musi być dobra).
Ja osobiście jak miałbym szukać opon z górnej pułki to skusiłbym się na MICHELIN.

P.S. Tata obecnie jeździ na bridgestonach i sobie je bardzo chwali ale nie wiem czy bridgestone produkuje opony do motocykli
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: samurai »

ZWIERZAK pisze: P.S. Tata obecnie jeździ na bridgestonach i sobie je bardzo chwali ale nie wiem czy bridgestone produkuje opony do motocykli
PEwnie że tak. Sam na takich jeżdze tyle że tył do wymiany - mam już upatrzoną i też będzie Bridgestone.
maciej
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: maciej »

Ja też mam Bridgestone i jest OK.
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: ZWIERZAK »

samurai pisze:PEwnie że tak. Sam na takich jeżdze tyle że tył do wymiany - mam już upatrzoną i też będzie Bridgestone.
Jak możesz to wrzuć jakiś link albo wyślij mi na maila chętnie się zorientuję. :rock:
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
marvin
Status: Offline

Re: jakiej firmy kupic opony?

Post autor: marvin »

No to się nie dowiem, bo czytam o samochodzie Taty :) A kto jeździ na Metzelerach?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ