Stukanie przy gaszeniu xv250

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
jacuplacu
Posty: 26
Rejestracja: 25 kwietnia 2009, 06:58
Motocykl: Virago XV250
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Stukanie przy gaszeniu xv250

Post autor: jacuplacu »

W mojej Virago zawsze gdy gaszę silnik jest takie jedno stuknięcie - zawsze takie samo.
Wydaje mi się że z okolicy rozrusznika. Ten typ tak ma czy to może zapowiadać jakieś kłopoty ? :)) Właśćiwie to się już przyzwyczaiłem, ale nie wiem czy to normalne. ... a jak jest u was?
Jeszcze jedna rzecz mnie zastawia, a mianowicie czasem jest troche oleju albo benzyny przed pierwszym cylindrem. Tam na dole jest takie okienko coś jakby przelew oleju, a może nadmiar paliwa?
Bardzo często odpalam motocykl na ssaniu przy okolo 5 stopniach więc to moze paliwo?
Ten wyciek widać tylko czasami i jest tak maly ze nawet ciężko wyczuć czy to paliwo czy olej :) czy ktoś z was spodkał się z podobnym problemem ? :)
-------------------------------------------------------------------
Dziękuję za odpowiedzi. Stukaniem przy gaszeniu już się nie przejmuję.
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/mxo ... directlink
Na tym zdjęciu widać to okienko przed cylindrem. (zaraz obok śruby łączącej kartery nad rozrusznikiem) Czy ktoś wie co to jest ? :)
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2009, 17:39 przez jacuplacu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Stukanie przy gaszeniu xv250

Post autor: Blunio »

ad pierwszego pytania. Takie stuknięcie jest ponoć naturalne. Jak wał korbowy kończy swoje obroty, ostatnie "niewykorzystane" sprężanie w cylindrze powoduje lekki obrót wału w przeciwnym kierunku i stuknięcie sprzegła rozrusznika. Mam tak samo w swojej 535, choć nie zawsze. Jak gasisz moto na biegu (z rozłączonym sprzegłem) stuknięcia nie powinno być, bo sprzegło wyhamuje "odbicie" wału w przeciwnym kierunku.
Na drugie pytanie nie odpowiem, bo w 535 nie ma żadnego "przelewu". Jest tylko okienko do sprawdzania poziomu oleju. Opisz dokładniej problem i lokalizację wycieku.
Pozdrawiam:-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Stukanie przy gaszeniu xv250

Post autor: wwwolti »

w 535 też miałem takie jakby stuknięcie.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Stukanie przy gaszeniu xv250

Post autor: paelek86 »

jacuplacu pisze:jest takie jedno stuknięcie - zawsze takie samo.
- rzecz całkowicie normalna i zauważ że raz na ileś tam gaszeń nie ma stuknięcia bo akurat słabiej wał odbił, tak jak pisał Blunio
Awatar użytkownika
eden
Posty: 145
Rejestracja: 03 lipca 2009, 22:31
Motocykl: był Yamaha 250, Jest KAWASAKI VN 900
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Stukanie przy gaszeniu xv250

Post autor: eden »

a juz miałem pytać o to stuknięcie bo u mnie jest to samo, czyli wszystko jasne TAM MA BYĆ, ZNACZY SIĘ FUNIA ZDROWA JEST
ODPOWIEDZ