Motor nie chce zapalić!!!

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
hitb
Status: Offline

Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: hitb »

Kiedy na naciskam starter to zamiast syczeć,trekocze i nie chce się zapalić.Po wymianie świec na nowe nic się nie zmienia.Jak myślicie,gdzie leży problem?
Mam Virago xv 125.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2009, 01:14 przez hitb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: paelek86 »

A czy masz dość prądu w aku?
hitb
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: hitb »

Niestety,nałądowałem akumulator i teraz głośno syczy,ale mimo to motor nie zapala.Jakby chciało ale nie mogło.

PS.Czy lewy filtr powietrza w virago to atrapa?Kabelki są podłączone do prawego ale od lewego nic nie idzie.
bugier1
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: bugier1 »

Lewa puszka w moim zawierała jedynie jakiś niewielki kondensator.
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: paelek86 »

Niestety nie wiem jak to jest w 125 ale w 535 obydwie puszki to atrapy filtra powietrza (nie mniej jednak znajduje się w nich parę rzeczy). Podejrzewam że w 125 jest tak samo.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: Stilgar »

A pali na pych ?
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
hitb
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: hitb »

stilgar75 pisze:A pali na pych ?
próbowałem zjechać z górki do garażu podziemnego z naciśniętym cały czas rozrusznikiem.Syczy,wydobywają się lekkie basy i zapach benzyny,ale silnik nadal odmawia pracy.Sprawdzałęm wszystkie kabelki,czy jakies nie odpadły podczas kolizji tramwajowej,ale nic nie zwisa i wyglądają na nienaruszone.Jak włączyłem 1 stojąc na równi,lekko popchnęło naprzód.Możliwe że w środku coś nawaliło?Moim zdaniem to była dość lekka kolizja bo nic mi się nie stało.Może któryś z forumowiczów z Warszawy przejeżdża w tym tygodniu przez centrum i ma czas zdiagnozować moje moto :wink: Za usprawnienie czeka nagroda :grin:
Awatar użytkownika
StesiU
Posty: 1244
Rejestracja: 04 września 2007, 15:10
Motocykl: WSK 125
Lokalizacja: Trzebnica
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: StesiU »

krótka instrukcja odpalania "na pych":
kluczyk na "on", starter na "RUN", załączyć dwójke, wcisnąć sprzęgło, pchamy czy tez zjeżdzamy z górki z cały czas wciśniętym sprzęgłem i puszczamy sprzęgło
jesli coś pominołem pewnie mnie poprawią :grin:
bo nie wiem jak Ty chciałeś odpalić na pych z caly czas wciśniętym rozrusznikiem :shock: :?:
Nie ma pogody nie na motocykl sa tylko zle ubrani motocyklisci.
hitb
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: hitb »

Ojoj,w poprzednim poście zamiast rozrusznika powinien być starter,słuszna uwaga.Mam w głowie chaos teraz i mylą mi się pojęcia :drunksmile: .Zrobię tak jak radzisz.Jak na razie próbowałem tak z 1 biegiem,zobaczymy co da 2 bieg

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 11:57 pm ]
Odwiedziłem dzisiaj serwis Yamaha i powiedzieli że włożyłem zle swiece,tylną i przednią.Wymienili i wzięli za całość 80 zł.Dzięki za pożyteczne sugestie które wzbogaciły moją wiedzę o własnym moto. :grin:
dbpavo
Status: Offline

Re: Motor nie chce zapalić!!!

Post autor: dbpavo »

popatrz czy masz iskre na swiecach.
ODPOWIEDZ