Gdzie w 250-tce jest regulator?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
zboral
Status: Offline

Gdzie w 250-tce jest regulator?

Post autor: zboral »

Pytam, bo zostawilem moto w garazu daleko...
I teraz musze zdalnie poinstruowac kogos z rodziny, zeby mi pomierzyl napiecia (by sprawdzic, czy siadl wlasnie regulator).

Mozecie pomoc? Zebym umial komus wytlumaczyc, gdzie ma tego szukac na motocyklu?
fto01
Status: Offline

Re: Gdzie w 250-tce jest regulator?

Post autor: fto01 »

Gdzie jest regulator w 250 nie wiem ale niech ten ktoś podłączy woltomierz do akumulatora i odczyta napięcie przed i po odpaleniu motocykla. Jak masz walnięty regler to napięcie bedzie takie samo lub będzie spadać natomiast powinno być wyższe na wolnych i rosnąć w miarę zwiększania obrotów ale nie wiecej niż o 2 V czyli np przy dobrym akumulatorze przed właczeniem silnika 12,5V po właczeniu 13,4V przy podkręceniu obrotów 14V.
rabw
Status: Offline

Re: Gdzie w 250-tce jest regulator?

Post autor: rabw »

Regulator napięcia w XV250 jest umieszczony (dziwnie zabrzmi) tuż "przed tylną oponą" mniej więcej tam, gdzie znajduje się "zawias" tylnego wahacza. Jest (przynajmniej u mnie był) żeberkowany, więc łatwo go poznać. Żeby się do niego dostać, ściągnałem plastikowe boczki i osłonę łańcucha. Najłatwiej było go wykręcić razem z jego blaszaną podstawką, bo śruby do niej były dostępne od boku motóra.

Jeśli chodzi o sam pomiar napięcia, to nie wiem czy koniecznie trzeba dobierać się do samego regulatora. Wystarczy, że przyłożysz woltomierz do zacisków akumulatora. Siedzenie łatwiej i szybciej się ściąga niż dobiera się do reglera.
zboral
Status: Offline

Dzieki!

Post autor: zboral »

Dzieki ogromne.
ODPOWIEDZ