Virago na alpejskich przełęczach - 2013 (AT, CH, IT)

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Virago na alpejskich przełęczach - 2013 (AT, CH, IT)

Post autor: _CioneK_70 »

Uff... Wymiękłem czytając twoją opowieść. :bravo: Tak, bo to była fantastyczna opowieść-teleport która przeniosła mnie z mojego pokoju w daleki zakątek gdzie dzięki fantastycznym zdjęciom i zgrabnie prowadzonej relacji czas zatrzymał się dla mnie miejscu. Powtórzę to chyba jeszcze raz za innymi: twoja żona ma rękę do zdjęć -gratulacje, a ty super sposób opisywania... Może gdyby przewodniki turystyczne były prowadzone w ten sposób? Myślałeś nad tym? :wink: Pozdrawiam
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
yeremy
Posty: 223
Rejestracja: 06 grudnia 2011, 19:21
Motocykl: V750,Waldek1,6 XV1,9
Lokalizacja: Czarne k/Szczecinka / Toruń
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Virago na alpejskich przełęczach - 2013 (AT, CH, IT)

Post autor: yeremy »

Pięknie, dzięki Wam byłem przez chwilkę tam gdzie pewnie nigdy nie będę. Przepiękne widoki, świetne zdjęcia i wspaniały opis stworzył prawdziwy reportaż z wyprawy !

Powiedźcie, cz nie było Wam za gorąco w tych skórach - mam spodnie, co prawda z grubej skóry i jakoś sobie nie wyobrażam jazdy w taki upał w skórze ?

Dzięki za relację :rock:
JAREK
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Virago na alpejskich przełęczach - 2013 (AT, CH, IT)

Post autor: DAREK.S »

yeremy pisze: Powiedźcie, cz nie było Wam za gorąco w tych skórach - mam spodnie, co prawda z grubej skóry i jakoś sobie nie wyobrażam jazdy w taki upał w skórze ?
W Alpach raczej nie odczuwaliśmy jakiegoś przegrzania, chyba nawet częściej było zbyt chłodno niż zbyt ciepło.
Na nizinach nie jest źle dopóki się jedzie i wiatr robi za klimatyzację. Gorzej jak trzeba stanąć w korku w pełnym słońcu. Chociaż we Włoszech nie było jeszcze tak źle - rok wcześniej w Rumunii trafiliśmy na 40-to stopniowe upały i wtedy rzeczywiście było gorąco. :D
Generalnie, kręcąc się po okolicy (wypad do miasta, plaże) jeździliśmy w lżejszych, cywilnych ciuchach. Jak trzeba było podjechać kawałek dalej to zwykle zabieraliśmy tylko kurtki, które na parkingu lądowały od razu w kuferku. Spodnie raczej tylko na trasę i jazdę po górkach - wiadome bezpieczeństwo to rzecz najważniejsza ale czasami się nie da :).

W tym roku zmieniłem moto na turystyka i wskoczyłem w kurteczkę tekstylną ale spodnie pozostały póki co skórzane. Powiem tak - jest trochę wygodniej i trochę bardziej przewiewnie, bo po wypięciu paneli wentylacja jest duża. Podejrzewam, że w skórze na ST bym się gotował bo za szybą nie ma takiego wiatru jak na virago. Bardziej wieje po plecach podczas gdy na Virówce wiatr mógł swobodnie wpadać rękawami i rozpiętym zamkiem na przedzie. ;)
Tak wiele miejsc, tak mało czasu...
:chopper:
Nasze podróże:
Słowenia, Chorwacja, Węgry, Rumunia, Alpy-AT,CH,IT, Alpy-DE,CH,FR, Norwegia
Awatar użytkownika
GOŁĄB
Posty: 494
Rejestracja: 05 czerwca 2012, 12:09
Motocykl: 535->XV1600->Fat Boy
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Virago na alpejskich przełęczach - 2013 (AT, CH, IT)

Post autor: GOŁĄB »

baja, takie wyjazdy to jest coś pięknego. Super fotki z trasy, piękne widoki, po prostu cudownie :)
Michał
ODPOWIEDZ