Jaki motocykl do turystyki?

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Tomson »

Tak jak kyller wspomniał. Obejrzyj sobie film Terra Circa i zobacz na czym tam kolesie pojechali dookoła świata. Gs 1200 super tylko ciekawe kto ci go naprawi jak będziesz na jakimś zadupiu a bmw o ile sie z nimi skontaktujesz powiedzą że przyślą assistance do Pakistanu np. za 3 tygodnie wiec poszukaj namiotu albo dziury w ziemi i czekaj :)
Jak varadro 1000 jest dla ciebie za mały to chyba tylko glod wing ci zostaje bo viadro 1000 to prawdziwy olbrzym. Japodoni szukam idealnego motcykla do turystyki dla mnie przy cyzm idealny to taki ktory pasuje ze wzgledów tehnicznych, uzytowy, kosztów eksploatacji i oczywiście zakupu. Jak narazie takie warunki spełnia transalp 650 , dalej vstrom 650 a nastepnie africa twin.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: kyller »

africa supertenera trampek
dlaczego solo ludzie jezdza bo nawet na szutrze w dwie osoby sie ciezko jedzie
africa i supertenera sa wbrew pozorom spore tzn. maja maksymalna wielkosc (czyt.ciezar który jest do opanowania podniesienia itp)
trampek jest i mniejszy i lżejszy
w teren to sie nie nadaje specjalnei ani africa ani supertenera -za cizekie oczywiscie da rade ale to nie to
acha wiadro w trudniejszym terenie (pomijaac fakt ciezarku) spali sprzegło skrzynia jest typowo szosowa
oczywiscie pozostaje do rozstrzygniecia definicja turystyki
podzielmy ja na
a/szosowo-autostradowa po zachodniej europie i USA
b/szosowo -drogowa po balkanach
c/reszta swiata

i kazda wymaga innego sprzeta
Awatar użytkownika
buchalter
Posty: 474
Rejestracja: 04 września 2007, 13:41
Motocykl: Honda VTX 1300C
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: buchalter »

Na youtube są filmiki chyba z każdego zakątka świata. Wystarczy looknąć czym inni jeżdżą i jak sobie dają radę. Aż tak bogatego wyboru takich motocykli chyba nie ma. Oprócz tych wymienionych, wątpię żeby jakiś się znalazł który jeszcze lepiej wpasowałby się w postawione wymogi.
Obrazek
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: wwwolti »

rzeznia, ty myśl czego szukasz. czy naprawdę będziesz śmigał dużo w terenie. to masz to co pisze killer. to naprawdę piękne sprzęty. jak nie to pozostałe wspomniane w wątku. :)
złych tu nikt nie radzi. bierz takiego, na którym będzie ci się dobrze siedzieć, bo jak chcesz jechać 1000 km szosą, a 10 w terenie po wiejskiej dróżce... to ja bym myślał bardziej o tym tysiącu, niż o tych 10. :)

ale na trampku też na pewno w trasie się fajnie lata. ale to raczej poczytaj na jakimś branżowym forum.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
FIDO
Posty: 171
Rejestracja: 15 września 2007, 08:03
Motocykl: jest
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: FIDO »

wwwolti pisze:złych tu nikt nie radzi. bierz takiego, na którym będzie ci się dobrze siedzieć,
Oczywiście, trzeba usiąść, przejechać się i ocenić ( choć tak naprawdę to by trzeba by było przejechać minimum 100 - 200 km) i przeanalizować kasę.
Zależy co komu pasuje, czym, jak i gdzie chce jeździć.

http://jarekspychala.com/27-Suzuki_DL_650_VStrom
możesz poczytać
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Dzięki wszystkim za rady. Naprawdę sensowne. Chyba odpowiadałby mi w największym stopniu GS. Naprawdę taka bryndza z serwisem BMW? Muszę sprawę przemyśleć, do wiosny masa czasu. Z drugiej strony rocket III nadaje się turystycznie w lekki teren myślę tak samo dobrze jak 535 z przedłużonym widelcem ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: kyller »

rzeznia_numer_5 pisze:Dzięki wszystkim za rady. Naprawdę sensowne. Chyba odpowiadałby mi w największym stopniu GS. Naprawdę taka bryndza z serwisem BMW? Muszę sprawę przemyśleć, do wiosny masa czasu. Z drugiej strony rocket III nadaje się turystycznie w lekki teren myślę tak samo dobrze jak 535 z przedłużonym widelcem ;)
rzeźnia czy ty sobie musisz przedłużać ?
primo z serwisem bmw jest bryndza to jest fakt niezaprzeczalny bo motocykl jest zbyt wyrafinowany, awaria antenki immo powoduje ze kurna stoisz, kumpel miał awarie abs (nagle w trakcie jazdy zablokowało mu hamulce), koła zwykły fachowiec nie wycentruje, itd itp
jak chcesz cos na autostrady to kup GTRa albo Paneuro
mitesek
Posty: 47
Rejestracja: 23 kwietnia 2008, 13:13
Motocykl: XV535 - 1996
Lokalizacja: Oleśnica
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: mitesek »

kyller pisze:
rzeznia_numer_5 pisze:Dzięki wszystkim za rady. Naprawdę sensowne. Chyba odpowiadałby mi w największym stopniu GS. Naprawdę taka bryndza z serwisem BMW? Muszę sprawę przemyśleć, do wiosny masa czasu. Z drugiej strony rocket III nadaje się turystycznie w lekki teren myślę tak samo dobrze jak 535 z przedłużonym widelcem ;)
rzeźnia czy ty sobie musisz przedłużać ?
primo z serwisem bmw jest bryndza to jest fakt niezaprzeczalny bo motocykl jest zbyt wyrafinowany, awaria antenki immo powoduje ze kurna stoisz, kumpel miał awarie abs (nagle w trakcie jazdy zablokowało mu hamulce), koła zwykły fachowiec nie wycentruje, itd itp
jak chcesz cos na autostrady to kup GTRa albo Paneuro
no właśnie mam tak samo jak rzeźnia! też najbardziej podoba mi się beema (bo nie dość, że fajnie wygląda, to jeszcze przedłuża ;) ), mimo zastrzeżeń kyllera i pozostałych. ale ponieważ jeżdżę sam (a plecak na mojej virażce) to chyba się zdecyduje na 650GS :)
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: rzeznia_numer_5 »

kyller pisze:rzeźnia czy ty sobie musisz przedłużać ?
Cały temat się tutaj viewtopic.php?p=216620#216620 zrobił, że muszę. :-(
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: kyller »

rzeznia_numer_5 pisze:
kyller pisze:rzeźnia czy ty sobie musisz przedłużać ?
Cały temat się tutaj viewtopic.php?p=216620#216620 zrobił, że muszę. :-(
aaaa...to ja pszepraszam pana
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Marek73 »

Rzeźnia, nie wiem czy Ci to pomoże, ale na Ipla TV są odcinki Monośladu i tam w 40 odcinku jest Yamaszka FJR, BMW R1150 GS oraz mała Tenera.
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Kożuch »

Ja też będę miał podobny "problem" jak sprzedam swoją XV.
Wybieram pomiędzy FJR 1300, Pan European 1300, Varadero 1000, GS 1150
Rozsądek:
1.Pan European - wygodny, mało wieje,
2. Viadro - niedrogie, niezawodne no i wciąż Honda :)
3. GS - tyle się o nim czyta... kawał historii
4. FJR - wygodna i zapierd.... :)
ale jak tak sobie pomyślę nie wliczając rozsądku to kolejność jest właśnie odwrotna :)
Bo ja Panie lubię zapier...
Obrazek
ArtXV
Posty: 23
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 20:35
Motocykl: XV1000
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: ArtXV »

witam
"głupie gadanie"
wszystkie wymienione przez Was kryteria spełnie tylko... VIRAGO
pozdrawiam
Artur
PS. jesli macie więcej kasy polecam "Golden edition"
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Tomson »

o ile wszystko wypali to na dniach bedę kupował trampka 650 ( po głowie chodzi jeszcze africa twin) , jak ktoś będzie zainteresowany to podziele sie pierwszymi wrażeniami po przesiadce z virago.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: wwwolti »

Tomson pisze:o ile wszystko wypali to na dniach bedę kupował trampka 650 ( po głowie chodzi jeszcze africa twin) , jak ktoś będzie zainteresowany to podziele sie pierwszymi wrażeniami po przesiadce z virago.
lepiej się nie dzielić, bo cię tu zlinczują :mrgreen:

a poważnie mówiąc to myślę,że różnica będzie ogromna, ale klimat nie ten. brak klimatu boli. jak ludziki szli pasami a ja sobie stałem to już nie patrzyli tak na suzi, jak patrzyli na virkę. mimo tego że suzi do ułomków nie należy :) ale coś za coś.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Tomson »

no wiem klimatu będzie brakło, małe pocieszenie że też silnik v2. Będę się musiał od nowa uczyć jeździć. Może kiedyś uda się kupić używanego Shadow 750 :oops:
No i znowu trzeba będzie się przyzwyczaić do łańcucha :cry:

[ Dodano: Czw Paź 21, 2010 1:51 pm ]
czy ktoś z forumowiczów wie coś na temat tego serwisu w wawie ??
Tam pewnie kupuje motocykl i fajnie by było wiedzieć co to z ludzie. W cenie motocykla oferują pełen serwis z regulacjami.

http://www.msmotor.pl/
rabw
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: rabw »

wwwolti pisze:jak ludziki szli pasami a ja sobie stałem to już nie patrzyli tak na suzi, jak patrzyli na virkę. mimo tego że suzi do ułomków nie należy :) ale coś za coś.
łoł, pewnie zajebiście było jak się patrzyli, no nie? :-/ Nie rozumiem jak można oceniać motocykl pod kątem podobania się przypadkowym ludziom. Ja chyba jakiś dziwny jestem, bo spojrzenia gapiów co najwyżej mnie irytują.
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Kożuch »

wwwolti pisze:nie patrzyli tak na suzi, jak patrzyli na virkę.
Wiemo czym piszesz wwwolti, to samo miałem ze swoją CB1300. Czasem jakiś znawca prawdziwy na zlocie się zachwycał :)
Dla ludzi, którzy nic o motocyklach nie wiedzą to chromy co się świecą są najładniejsze i wszystkie HD :)
rabw pisze:Nie rozumiem jak można oceniać motocykl pod kątem podobania się przypadkowym ludziom
To nie ocenianie tylko stwierdzenie, że więcej ludzi patrzy jak coś się swieci
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Marek73 »

rabw pisze:Nie rozumiem jak można oceniać motocykl pod kątem podobania się przypadkowym ludziom
No przecież Ty masz rat bike, więc nie dziw się, że ludzie postronni nie podziwiają :mrgreen: Też trzeba mieć trochę benzyny we krwi aby docenić Twój styl.
Ja tam jestem trochę próżny i cieszę się, że moje żelazne gówno podoba się jeszcze komuś oprócz mnie.
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Tomson »

To chyba coś na zasadzie, jak mam się fajną kobietę nam sie ona podoba ale fajnie ze inni tez się za nią oglądają :)
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: wwwolti »

Tomson pisze:To chyba coś na zasadzie, jak mam się fajną kobietę nam sie ona podoba ale fajnie ze inni tez się za nią oglądają :)
myślę, że zupełnie nie zrozumiałeś tego co napisałem, zarówno ja jak i Marek. Czasami lepiej żyć w nieświadomości.
nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje moto, żeby się innym podobał, ani nie żeni się żeby się jego żona innym podobała.

mówimy tu o całej otoczce związanej z chopperem, która inna jest niż plastikowo/ścigaczowa. moim zdaniem ciekawsza i fajniejsza. z różnych powodów, ale również tych organoleptycznych, co zwraca uwagę ludzi postronnych, jak sroki - świeci się = fajne. jak tego nie rozumiesz, albo nie czujesz to w sumie przykro.
pozdr
Wojtek
Hans
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Hans »

wwwolti pisze:organoleptycznych

pozwalasz dotykać ,lizać i wąchać swoją kobietę :chopper: :shock:
Awatar użytkownika
Tomson
Posty: 303
Rejestracja: 03 września 2008, 14:51
Motocykl: Sym Gts 250
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: Tomson »

Ja cie zrozumiałem, tylko ty mnie teraz nei zrozumiałeś :) Nie napisałem że ktoś kupuje moto albo sie żeni żeby innym się podobało, tylko że to jest dodatkowy plus dodatni, bonus, który umila i tak już miłe obcowanie z motocyklem. W skrócie - czujesz dodatkową przyjemność gdy ktoś obejrzy się za twoim motocyklem czy kobieta z uznaniem.
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: wwwolti »

ok :)
ważne że wiadomo o co chodzi
Hans pisze:
wwwolti pisze:organoleptycznych
pozwalasz dotykać ,lizać i wąchać swoją kobietę :chopper: :shock:
pewnie, ale pozwalam ale tylko sobie. :bikersmile:
a teraz mam już 2 kobiety :) hanię i suzi :) czekam kiedy zamkną mnie za poligamię.
pozdr
Wojtek
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Jaki motocykl do turystyki?

Post autor: rzeznia_numer_5 »

wwwolti pisze:nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje moto, żeby się innym podobał, ani nie żeni się żeby się jego żona innym podobała.
Chyba mam poluzowany dekiel bo zanim powziąłem decyzję o ożenku to obserwowałem czy ludzie nie turlają się ze śmiechu na widok mojej obecnej żony lub czy nie uciekają w popłochu. Ponieważ zdarzało się to tylko w połowie przypadków to pomyślałem że przeszła test pozytywnie ;)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ