Gmole pytanie

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Gmole pytanie

Post autor: k@mil »

Witam czy ktos posiada takie gmole :
http://motorok.pl/GMOLE_XV_750_1100_VIR ... E-192.html
Jezeli tak prosilbym o jakies fotki jak to wyglada:) zamontowane cena dość przyzwoita. Pozdrawiam :chopper:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
Awatar użytkownika
Tomek_
Posty: 408
Rejestracja: 06 czerwca 2009, 00:23
Motocykl: virago535.jpg
Lokalizacja: Dębica
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: Tomek_ »

może sprzedający ma możliwośc pokazania na moto jak wyglądaja, najlepiej zapytać ;)
Św.Krzysztof jeździ z tobą wyłącznie do 120 km/h Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św.Piotrowi
daamiann1273
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: daamiann1273 »

Szczerze mówiąc to one nie wyglądają zbyt solidnie .. Stąd ta cena.
Możliwe że on może być na spód motoru ... chronić może tłumik przed zawieszeniem się gdzieś w terenie.
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: k@mil »

Virago jakos nie nadaje sie do jazdy po "polach" :grin: a gmole montowane na seryjnie przeznaczone dla nich miejsce jak pisze w opisie przedmiotu.
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
Awatar użytkownika
666assassin
Posty: 149
Rejestracja: 11 września 2009, 20:01
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: near Auschwitz
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: 666assassin »

Ja osobiście proponował bym gmole nierdzewne polerowane na wysoki połysk !! Cena dwa razy większa ale opłaca się zainwestować ! Na chrowowanych lub niklowanych po lekkim zarysowaniu wychodzi rdza i nie wygląda to rewelacyjnie !! Wiem na własnym przykładzie tak więc warto się zastanowić !! :motorcycle:
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: hunter of wind »

666assassin pisze:Ja osobiście proponował bym gmole nierdzewne polerowane na wysoki połysk
Słusznie!
Gmole z zasady mają przyjąć na siebie pierwsze uderzenie i ochronić inne elementy motocykla, są więc najbardziej narażone na uszkodzenia.
Ja kupiłem na allegro od sępiołka z Iłży gmole z kwasówki za 350zł i jestem bardzo zadowolony. Są solidne, wszzystko pasowało co do milimetra no i montowane w typowym, przewidzianym do tego miejscu. Jak się zarysują, to zurzyję kilka krążków papieru ściernego, nieco pasty polerskiej i będą jak nowe.
Do XV 750 ma w takiej samej cenie - sprawdziłem.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: k@mil »

Spoko rozejrzę się za kwasowymi :grin: bo nie ukrywam zalezy mi na bezpieczenstwie i estetyce. Pozdro i dzieki :rock:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
Awatar użytkownika
666assassin
Posty: 149
Rejestracja: 11 września 2009, 20:01
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: near Auschwitz
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: 666assassin »

Dziś mi dostarczono !!
http://www.allegro.pl/item901668956_gmo ... irago.html

Naprawdę solidna robota !!! :rock:
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: k@mil »

Nom tak:D tez mialem na nie ochote bo naprawde elegancko wygladaja tylko cena mie boli:P a musze sie jakos na zlot przyszykować :grin: Pozdrawiam i dzieki za infacza :rock:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: DAREK.S »

666assassin pisze:Dziś mi dostarczono !!
http://www.allegro.pl/item901668956_gmo ... irago.html

Naprawdę solidna robota !!! :rock:
Też mi takie chodzą po głowie. Gmole wyglądają super ale cena trochę mnie powstrzymuje, bo to jednak sporo kasy jak na kawałek polerowanej rury :-(
A może zanim je zamontujesz mógłbyś je pomierzyć i zwymiarować na zdjęciu lub chociażby szkicu? Jeżeli nie jest to problemem, to byłbym wdzięczny. Zresztą pewnie nie tylko ja, bo już kilka osób pytało o wymiary tych gmoli :smile:
Awatar użytkownika
Tomek_
Posty: 408
Rejestracja: 06 czerwca 2009, 00:23
Motocykl: virago535.jpg
Lokalizacja: Dębica
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: Tomek_ »

darek.s pisze:
666assassin pisze:Dziś mi dostarczono !!
http://www.allegro.pl/item901668956_gmo ... irago.html

Naprawdę solidna robota !!! :rock:
Też mi takie chodzą po głowie. Gmole wyglądają super ale cena trochę mnie powstrzymuje, bo to jednak sporo kasy jak na kawałek polerowanej rury :-(
A może zanim je zamontujesz mógłbyś je pomierzyć i zwymiarować na zdjęciu lub chociażby szkicu? Jeżeli nie jest to problemem, to byłbym wdzięczny. Zresztą pewnie nie tylko ja, bo już kilka osób pytało o wymiary tych gmoli :smile:
bruno pomierzył te gmole tutaj
viewtopic.php?t=8239

z tym że to nie jest tylko polerowana rura :P odpowiednie połączenie i gięcie ma na celu uratowanie nie tylko moto, ale także nogi ;) do tego potrzebna jest odpowiednia spawarka
Św.Krzysztof jeździ z tobą wyłącznie do 120 km/h Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św.Piotrowi
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: DAREK.S »

Tomek_ pisze:bruno pomierzył te gmole tutaj
Niby tak, ale nie do końca - tak się składa, że to nie są te same gmole. Jak przeczytasz wątek dokładnie to okaże się, że tutaj jest mowa o gmolach do XV750, a Bruno ma XV535. :smile:

A co do rury - chyba nie wyobrażasz sobie, że będę je giął w rękach i lepił na kropelkę. Gdybym nie miał pod ręką warsztatu, który może wykonać taką robotę to pewnie bym nie pytał o wymiary. :razz:
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: k@mil »

darek.s jakbys zrobil takie gmole;) to prosilbym o wycene co i za ile:D to może i mi byś zrobil :rock:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
Awatar użytkownika
666assassin
Posty: 149
Rejestracja: 11 września 2009, 20:01
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: near Auschwitz
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: 666assassin »

Gmole zamontowane !! Powiar wykonałem najlepiej jak się dało <bo w garażu zimno !! Może się przyda !! A oto link http://img11.imageshack.us/img11/1259/beztytuurk.jpg

:roll:
Awatar użytkownika
DAREK.S
Posty: 2091
Rejestracja: 05 listopada 2008, 21:19
Motocykl: XV750, 1990; ST1300
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: DAREK.S »

k@mil pisze:darek.s jakbys zrobil takie gmole;) to prosilbym o wycene co i za ile:D to może i mi byś zrobil :rock:
Sprawa wygląda tak, że kumpel ma po sąsiedztwie zaprzyjaźniony zakład który zajmuje się robotą w nierdzewce. Tyle, że podobno mają zawsze dużo roboty i nie wie czy byli by w stanie znaleźć trochę czasu i zrobić takie gmole. No i oczywiście cena - może podrzucę mu projekt i zapytam czy może oszacować cenę. Nie mam pojęcia ile może zawołać, ale jak będzie to powyżej 350zł to chyba nie warto się bawić tylko zamówić te z Iłży. Gość robi je "zawodowo" więc jakościowo będą na 100% lepsze.

[ Dodano: Sob Lut 06, 2010 6:18 pm ]
666assassin pisze:Gmole zamontowane !! Powiar wykonałem najlepiej jak się dało <bo w garażu zimno !! Może się przyda !! A oto link http://img11.imageshack.u.../beztytuurk.jpg
Wielkie dzięki. Masz piwko. Na razie wirtualne, ale jak będzie okazja to i w naturze wypijemy. Jeszcze jedno pytanko - na zdjęciu nie do końca dobrze to widać ale jak mi się wydaje, to dolne mocowania są na stałe, a górne to płaskownik z nierdzewki mocowany na śrubę do gmola?
Awatar użytkownika
666assassin
Posty: 149
Rejestracja: 11 września 2009, 20:01
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: near Auschwitz
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: 666assassin »

Jeszcze jedno pytanko - na zdjęciu nie do końca dobrze to widać ale jak mi się wydaje, to dolne mocowania są na stałe, a górne to płaskownik z nierdzewki mocowany na śrubę do gmola?[/quote]


Na zdjęciu to inaczej wygląda bo widać tu jakąś śrubę!! W moim gmolu jak i dolne tak i górne mocowania są na stałe przyspawane do gmola ! Pozdrawiam :rock:
Awatar użytkownika
k@mil
Posty: 268
Rejestracja: 15 października 2009, 18:09
Motocykl: Intruder m1800r
Lokalizacja: Górne/Lublin
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: k@mil »

darek.s pisze: Sprawa wygląda tak, że kumpel ma po sąsiedztwie zaprzyjaźniony zakład który zajmuje się robotą w nierdzewce. Tyle, że podobno mają zawsze dużo roboty i nie wie czy byli by w stanie znaleźć trochę czasu i zrobić takie gmole. No i oczywiście cena - może podrzucę mu projekt i zapytam czy może oszacować cenę. Nie mam pojęcia ile może zawołać, ale jak będzie to powyżej 350zł to chyba nie warto się bawić tylko zamówić te z Iłży. Gość robi je "zawodowo" więc jakościowo będą na 100% lepsze.
No tak zgadzam sie to sie zorientuj jakby dalo rade to mozna by zebraz zamowienia i zaklad mialby zlecenie:) :chopper: Pozdro i dzieki za info :rock:
we all find time to do what we really want to do

Obrazek

Grupa Wschód
binek
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: binek »

co sądzicie o:
moto.allegro.pl/item954281802_gmole_yamaha_xv_535_virago.html
albo polecacie jakieś inne?
Chciałabym jakieś kupić przed sezonem a on mam nadzieję już niedługo :)
Awatar użytkownika
PSZEMAS
Posty: 68
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 08:33
Motocykl: SYMPATYK
Lokalizacja: warmia i mazuy
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: PSZEMAS »

binek pisze:Chciałabym jakieś kupić przed sezonem a on mam nadzieję już niedługo
Całkiem całkiem no i cenka przyzwoita.
Ja widziałem na żywca takie gmole i muszę powiedzieć że ładnie się prezentowały (no i spacerówki mają). :bikersmile:
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: Konrad13 »

binek te gmole, które pokazałaś są chromowane czyli jak się zarysują to rysa zostanie czy przetarcie zostanie. Dodatkowo te gmole są dwuczęściowe, co trochę obniża ich wytrzymałość. Dopłacając 70zł możesz kupić takie gmole

http://www.allegro.pl/item942282544_gmo ... irago.html

Są wykonane z polerowanej nierdzewki czyli przy zarysowaniu lub przetarciu można je ponownie samemu wypolerować. Dodatkowo te gmole są w dolnej części połączone.
binek
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: binek »

dzięki :) a trudno się coś takiego montuje?
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: bruno-rz »

przemas744 pisze:
binek pisze:Chciałabym jakieś kupić przed sezonem a on mam nadzieję już niedługo
Całkiem całkiem no i cenka przyzwoita.
Ja widziałem na żywca takie gmole i muszę powiedzieć że ładnie się prezentowały (no i spacerówki mają). :bikersmile:
Mam podobne tyle tylko że z Iłży.
Te z Przemyśla są wyższe, więc moim zdaniem trzymanie nóg na gmolach nie wchodzi w rachubę.
Jak już pisałem myślę nad dodatkowymi spacerówkami.
:chopper:
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: Konrad13 »

binek, nietrudno, gmole mocowane są na cztery śruby, dwie na dole dwie na górze, wystarczą klucze i po sprawie. A jak będzie jakiś problem to zawsze możesz się zapytać na forum :)
Sławek68
Posty: 1287
Rejestracja: 28 marca 2010, 11:24
Motocykl: Virago
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: Sławek68 »

Własnie zakupiłem gmole z iłży do 1100 dzwoniłem bezposrednio gościu obniżył pare złotych były na drugi dzień kurierem pasują idealnie 15 minut roboty śruby w komplecie a wygląd super polecam.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Gmole pytanie

Post autor: strazak »

Sławek68,
a możesz podesłać jakieś fotki tych gmoli ?
ADAM
ODPOWIEDZ