wymiana oleju

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
Izaak
Posty: 406
Rejestracja: 02 maja 2010, 10:37
Motocykl: VIRAGO XV 1100 1994
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

wymiana oleju

Post autor: Izaak »

Cześć

Skusiłem się dzisiaj i sam wymieniłem olej ( po Sumie oczywiście :D ) w mojej ślicznotce olej i filtr oczywiście. Stanęło na mineralnym Motulu 20W50 i jest OK. Wszystko zagrało po wcześniejszej wizycie na downloads oczywiście.
Mam jedynie pytanie odnośnie korka spustowego, przed odkręceniem zaznaczyłem położenie, lecz prośba o potwierdzenie, że wystarczy i nie trzeba poprawić kluczem dynamometrycznym. Polatałem trochę po wymianie nic nie cieknie, śruby na miejscu i jest OK.
Dzięki za info.

Pozdro.
Klecha
izaak

http://www.italtruck.pl


"....grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać ? zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje...."
Ks. Jan Kaczkowski
Awatar użytkownika
czarodziej
Posty: 70
Rejestracja: 29 marca 2012, 21:36
Motocykl: virago 1100 97r.
Lokalizacja: STARGARD
Wiek: 59
Status: Offline

Re: wymiana oleju

Post autor: czarodziej »

Siemka korek dokręcamy z tak zwanym czuciem znaczenie ma uszczelka czy podkładka zazwyczj jest aluminiowa lub miedziana ważne aby nie miała odkształceń czy porowatości jeżeli takowe są należy ją wymienić gdyż to ona uszczelnia powodzonka..
Awatar użytkownika
Izaak
Posty: 406
Rejestracja: 02 maja 2010, 10:37
Motocykl: VIRAGO XV 1100 1994
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana oleju

Post autor: Izaak »

czarodziej pisze:Siemka korek dokręcamy z tak zwanym czuciem znaczenie ma uszczelka czy podkładka zazwyczj jest aluminiowa lub miedziana ważne aby nie miała odkształceń czy porowatości jeżeli takowe są należy ją wymienić gdyż to ona uszczelnia powodzonka..
Dzięki, nie doczytałem o uszczelce ale jest szczelne na wszelki wypadek będę lukał co czas jakiś, ponieważ sezon trwa :D . Dzisiaj w Pszczynie w porywach +12 czyli w sam raz dla mojej dziewczyny i dla mnie.

Powodzonka i szerokości.
Pozdrowienia Klecha :motorcycle:
izaak

http://www.italtruck.pl


"....grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać ? zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje...."
Ks. Jan Kaczkowski
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: wymiana oleju

Post autor: leszekk »

Uszczelki miedziane starzy fachowcy wyżarzali na palniku kuchenki gazowej dzięki czemu uszczelka trochę spracowana okazywała się wystarczająco plastyczna żeby użyć ją ponownie (oczywiście po ostudzeniu).
Oszczędność groszowa ale jesli ktoś przed wymianą nie zadbał o nową, to można próbować się ratować tą starą metodą.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Izaak
Posty: 406
Rejestracja: 02 maja 2010, 10:37
Motocykl: VIRAGO XV 1100 1994
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana oleju

Post autor: Izaak »

leszekk pisze:Uszczelki miedziane starzy fachowcy wyżarzali na palniku kuchenki gazowej dzięki czemu uszczelka trochę spracowana okazywała się wystarczająco plastyczna żeby użyć ją ponownie (oczywiście po ostudzeniu).
Oszczędność groszowa ale jesli ktoś przed wymianą nie zadbał o nową, to można próbować się ratować tą starą metodą.

Serwus

Moja była aluminiowa i dobrze wyglądała, lecz i tak uważam, że zawaliłem trzeba było nawet bez info na downloads skitrać nową. NIe cieknie i jest Ok. W ten weekend jak nie nadejdzie czas bałwana :zimno: to polatam i polukam. A tak przy okazji jaki ma rozmiar ktoś kojarzy? Zrobię zapas i z głowy.

Dzięki :rock:
izaak

http://www.italtruck.pl


"....grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać ? zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje...."
Ks. Jan Kaczkowski
ODPOWIEDZ