Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Macureczek
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2010, 08:48
Motocykl: Yamaha XV 750 '91; Kawasaki VN800 CL
Lokalizacja: Ustroń
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: Macureczek »

Witajcie i pomożcie!

Jest problem z modułem zapłonu w Virago 700 rocznik '87, otóż nie znacie jakichś sklepów gdzie można takie cos nabyć gdyż szukałem i szukałem i nie moge znaleść... Albo jakiś zakład specjaliztyczny który zajmowałby sie naprawą takich urządzonek?

To nie dotyczy mojej maszyny, lecz kuzyna wiec mogę narazie powiedzieć tylko że napewno jest zepsuty (jego kolega sie dobrze na tym zna).
Awatar użytkownika
kirchol5
Posty: 47
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 19:50
Motocykl: yamaha virago xv 700 1987
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: kirchol5 »

Witam.Mam ten sam problem ze swoja 700 1987{silnik nowy typ}Może ktoś wie gdzie można sprawdzić i naprawić?Jeszcze jedno,czy od innego modelu pasuje np od 250?Z góry dziękuję za podpowiedz. :pomocy:
krzysiek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: kyller »

1.nie pasuje
2.sprawdzić nalepiej na innej virówce
3.można kupić uzywke albo aftermarket
Awatar użytkownika
kirchol5
Posty: 47
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 19:50
Motocykl: yamaha virago xv 700 1987
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: kirchol5 »

Dzieki "kyller",!Nie mam możliwości sprawdzenia na innej virazce.Kupilbym uzywke ale niewiem gdzie i jaką.W Siedlcach jeden mechanik odsyła mnie do drugiego,już brak mi cierpliwości.Juz 3 miechy nie mogę dojść co jej jest.Gaznikowiec odsyła mnie do elektryka,a elektryk do gaznikowca.Już straciłem cierpliwość i prubuje sam.Objawy;czasem jest to 5,czasem 10,a czasem 50km,jest ok,a potem przerywa i nie pali na 1 har.czego ją już nie robiłem.Gazniki czyszczone,synchronizowane,cewka wymieniona,świece może 10 różnych rodzajów,poziomy paliwa ustawione,też zmienialem parę razy.W czasie gdy zacznie chodźcie na jeden,gdy wkrece go na 3,5-4 tys łapie na drugi i dopoki nie zejde poniżej jest ok.Już mi ręce opadają i chce spróbować z tym modułem.Nadmieniam że laikiem nie jestem(zawód wyuczony ,mechanik-kierowca),także podstawy znam,ale już brak mi pomysłów co może jej być :pomocy:
krzysiek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: kyller »

kirchol5 pisze:Dzieki "kyller",!Nie mam możliwości sprawdzenia na innej virazce.Kupilbym uzywke ale niewiem gdzie i jaką.W Siedlcach jeden mechanik odsyła mnie do drugiego,już brak mi cierpliwości.Juz 3 miechy nie mogę dojść co jej jest.Gaznikowiec odsyła mnie do elektryka,a elektryk do gaznikowca.Już straciłem cierpliwość i prubuje sam.Objawy;czasem jest to 5,czasem 10,a czasem 50km,jest ok,a potem przerywa i nie pali na 1 har.czego ją już nie robiłem.Gazniki czyszczone,synchronizowane,cewka wymieniona,świece może 10 różnych rodzajów,poziomy paliwa ustawione,też zmienialem parę razy.W czasie gdy zacznie chodźcie na jeden,gdy wkrece go na 3,5-4 tys łapie na drugi i dopoki nie zejde poniżej jest ok.Już mi ręce opadają i chce spróbować z tym modułem.Nadmieniam że laikiem nie jestem(zawód wyuczony ,mechanik-kierowca),także podstawy znam,ale już brak mi pomysłów co może jej być :pomocy:
1.uzywka ebay w USA ale to droga zabawa, a zamiennik jescze droższa
2.moduł w plastyku czy w metalu?
3. awaria modułu jest z reguły zero-jedynkowa działa albo nie, oczywiscie mozna sobie wyobrazić ze niewałasciwa cewka powoduje przegrzewania tranzystora darlingtona i zonk ale przeczy temu palenie 2 garów na obrotach powyżej 3,5
oczywiscie moeze tez byc pekniety lut (kontaktuje-nie kontaktuje) na module dotyczacy płtyki hybrydowej (piggy back) która odpowiada za zmiane kata wyprzedzenia zapłonu czyli jeslii uszkodzenie modułu to raczej do naprawy
jesli moduł jest w metalu to kupa bo one sa jakim dziadostwem hermetyzowane, jesli w plastyku to mozna pokusic sie oo próbe naprawy -uwaga przy rozbiórce bo mozna zniszczyc płytke drukowaną
4.nie pamietam tam jest 1 halotron czy dwa ? to sie raczej nie uszkadza ale jesli dwa to tam moze byc problem (kabelki czujniki halotron)
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: podbiel »

Witam nie chcę nikogo reklamować ale może cyklo pomoże. Przecież oni zajmują się naprawą instalacji i podzespołów elektrycznych w motocyklach. Zadzwoń i zapytaj, zresztą jakbyś miał z tym podjechać to też nie masz tak daleko.
Awatar użytkownika
kirchol5
Posty: 47
Rejestracja: 20 grudnia 2009, 19:50
Motocykl: yamaha virago xv 700 1987
Lokalizacja: Siedlce
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: kirchol5 »

,Dzieki za podpowiedzi.Moduł jest plastykowy,rozbieralny.Niestety elektronika to dla mnie czarną magia.Dałem go dzisiaj koledze który się zajmuje podobnymi rzeczami ma posprawdzac co się da.Zobaczymy.Narazie serdeczne dzieki

[ Dodano: Nie Cze 27, 2010 1:25 pm ]
Widziałem używkę na Aledrogo od xv 1100 z 1994 roku,czy też nie będzie pasował do mojego?Może ktoś mi podpowie. :pomocy:
krzysiek
pavelloo
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: pavelloo »

Witam
Pojawiły się u mnie identyczne objawy. Cz zna ktoś Speca od naprwy modułów zapł. Ewentualnie jakieś namiary na używke.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: -waldi- »

w tym modelu masz 2 czujniki - proponuje Ci sprawdzić czujnik od tego cylindra co nie pali
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
pavelloo
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: pavelloo »

Witam
Moduł naprawiony , śmiga jak ta lala (dwie stówki pękły). Dzięki -waldi-

Pozdrawiam .
rl1984
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: rl1984 »

Witam wszystkich. Chciałem podzielić się z wami moimi doświadczeniami z moim motorkiem(750, 1986r). Otóż od kiedy go kupiłem, mam problem z tym, że ciągle strzela w gaźniki lub tlumik, raz na jednym a raz na drugim cylindrze, czasem chodzi bez zarzutów ale tylko przez chwilę ( kilka kilometrów). wymieniłem króćce ssące, sprawdziłem działanie gaźników, sprawdziłem dokładnie całą instalację elektryczną, pomierzyłem rezystancję cewek, impulsatorów, sprawdziłem wszystkie przewody, podmieniałem cewki i nadal nic.... Postanowiłem sprawdzić jak działa zapłon w następujący sposób: wykręciłem świece, odkręciłem pokrywę wału, włączyłem zapłon i przy powolnym okręcaniu wałem okazało się, że iskra pojawia się w odpowiednim momencie( cykl pracy) oraz...... dodatkowo w fazie koniec wydechu a początek ssania. Na moją logikę jest uszkodzony moduł zapłonowy... Pozatym gołym okiem widać, że gdy kręci się rozrusznikiem w tym "teście" iskra pojawia się zbyt często. Czy wiecie kto mógłby sprawdzić i naprawić ten moduł??
Z góry dziękuję :D
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moduł zapłonu Virago 700 gdzie dostać?

Post autor: -waldi- »

i tak ma być

to jest silnik 4 suwowy i na jeden cykl pracy odpowiadają 2 obroty wału. Wycinek (jeden bo masz 2 impulsatory) jest na kole magnesowym, czyli iskra będzie dokładnie 2 razy na jeden cykl i nie jest to objawem uszkodzenia.

strzelanie w gaźniki czy wydechy w tych modelach najczęściej spowodowane jest... gaźnikami.

załóż nowe świece, bo nic nie piszesz na ich temat.

Jak chcesz się bardziej pobawić to lampę stroboskopową i masz na kole magnesowym znak F (fire range, czyli punkt zapłonu), tylko teraz nie pamiętam czy przedniego, czy tylnego cylindra. Coś mi świta przedni.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ