Rozrusznik

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Ruski
Status: Offline

Rozrusznik

Post autor: Ruski »

Witam jestem tu nowy a virago xv750 posiadam dopiero od wtorku kupiłem delikatnie zaniedbano i mam problem z paleniem a dokładnie chodzi oto ze nie pali z startera jak nacisne to zapala sie jakas lampka i tyle . Virago odpala jak zewre dwa przewody przy akumulatorze wiec problem z rozrusznikiem odpada. Z tego co sie dowiedziałem to moze byc wina jakiegoś przekaznika ale gdzie on jest?? to moze ten co stykam na nim kable zeby odpaliła?? a jak sprrawdzic czy to tego wina i ewentualnie gdzie go kupic albo naprawic ?? czekam na szybką pomoc ...
Awatar użytkownika
motobambo
Posty: 350
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 10:08
Motocykl: Junak
Lokalizacja: Pińczów
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: motobambo »

zwyczaj taki na forum po pierwsze primo powitalnia a po drugie primo szukaj i czytaj regulamin
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: Blunio »

Ruski pisze:jestem tu nowy
I jak każdy nowy musisz zapłacić frycowe . Jak napisał motobambo, większość tematów już była wałkowana i nikomu się nie chce fatygować paluchów żeby przepisywać to samo, bo młodemu się nie chce poszukać. Jak już poszukasz i znajdziesz, spróbuj coś zrobić, a jak napotkasz bardziej złożone problemy niż znalezienie przekaźnika, na pewno ktoś Ci pomoże.
Pozdrawiam :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
motobambo
Posty: 350
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 10:08
Motocykl: Junak
Lokalizacja: Pińczów
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: motobambo »

dawno nie patrzyłem do regulaminu ale padło kiedys takie stwierdzenie żeby dodac nawet mżna na sam początek jednak :P zanim napiszesz post złóż stopkę :boks: :boks:
Ruski
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: Ruski »

fakt moze zle zaczełem na forum . ale pomocy potrzebuje nadal wyciagnełem ten przekaznik z motocykla i o dziwo jak podpiełem go pod akumulator to pyka a na motorze nie chce . Szukałem na allegro nowego ale nie znalazłem takiego samogo dostepne sa z sterowaniem na dwa kable a u mnie jest jeden
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: radar64 »

Ruski,motobambo napisał; "....złóż stopkę",postaw na centralce
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: -waldi- »

Ruski pisze:chodzi oto ze nie pali z startera jak nacisne to zapala sie jakas lampka i tyle
musisz mieć przełącznik na kierownicy w pozycji ON, moto nie może być na biegu (chyba że sprzęgło wciśniesz) - takie są blokady i właśnie wtedy zapala się czerwona kontrolka oleju. Jeżeli masz wszystko tak jak pisałem i dalej zapala się to posprawdzaj przewody w instalacji - zacznij od tego wyłącznika - może nie łączy
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Ruski
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: Ruski »

posprawdzałem wszystko tak jak mowiliscie ale nadal nie pali starterem troche przy tym podsiedziałem i jak daje bezposrednio z akumulatora minusa na taki kabel który wychodzi z tego stycznika i wchodzi w wiązke to rozrusznik kreci. W takim razie stycznik chyba jest dobry a problem jest gdzies w wiązce . Posmigałem dzis troche motorkiem i niespodziewałem sie ze tak dobrze sie tym jezdzi
piotr f.
Posty: 114
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 10:01
Motocykl: vs1400 nie dawno xv 920
Lokalizacja: Strzyżów - Żarnowa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: piotr f. »

Jak nie kumasz elektryki nic a nic to nie dasz sam rady możesz mieć na przykład uszkodzony czujnik przy stopce trzeba sprawdzić omomierzem i tak dalej ale pozdro i powodzenia.
piotr f.
JEŚLI ROBISZ COŚ
ŻLE TO RÓB TO DOBRZE!
Pozdrawiam wszystkich.
Ruski
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: Ruski »

własnie moja wiedza sie tu konczy trzeba jechac do jakiegos fachowca. Dzięki wszystkim za pomoc pozdrawiam
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: -waldi- »

czujnik przy stopce nie ma nic do odpalania :P
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Ruski
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: Ruski »

pod siedzeniem jest taki przekaznik do ktorego dochodzi minusowy kabel z tago głownego przekaznika i tam jest problem bo po zrobieniu mostka maszyna pali. Wie ktos moze co jeszcze załacza ten przekaznik/? bo do kostki dochodzi cztery kable
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: dudi o7 »

Według mojego schematu przekaźnik ten, włączony jest szeregowo z przekaźnikiem głównym ,a ten włącza selenoid (bendiks).
Przekażnik ten jest sterowany właśnie minusem z włącznika awaryjnego przy kierownicy
Ruski pisze:do kostki dochodzi cztery kable
Najprostszy przekaźnik posiada właśnie cztery "kable" dwa cewka sterująca ,a następne dwa styki wykonawcze.
Jeżeli nie posiadasz podstawowej wiedzy z" elektryki",będzie Ci trudno. Pozostaje Ci pomoc elektryka ,lub sposób macajewa :oops:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: -waldi- »

czy na luzie zapala CI się kontrolka zielona luzu ? bo jeżeli nie to uszkodzony czujnik i dla tego nie pali
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
piotr f.
Posty: 114
Rejestracja: 09 kwietnia 2009, 10:01
Motocykl: vs1400 nie dawno xv 920
Lokalizacja: Strzyżów - Żarnowa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: piotr f. »

No tak dałem dupy z tym czujnikiem przy stopce czyjnik ten odćina zapłon wrażie nie złożenia stopki i wrzuceniu biegu .
piotr f.
JEŚLI ROBISZ COŚ
ŻLE TO RÓB TO DOBRZE!
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: wierzba »

Nie przejmuj się, nie ty pierwszy i nie ostatni :)

wierzba
genialny007
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: genialny007 »

Witam ! ;)

Poszukuję zestawu naprawczego sprzegła rozrusznika do Jamahy Virago XV 750. Dzwoniłem do Larssona, powiedzieli ,że nie maja;/ Kurde, dopiero co kupiłem wirażke i nie mogę się nią nacieszyc. Nie odpala....jedynie na popych;/;/;/ Podejrzewam rozrusznik. Świece nowe. Akumulator też... Wk...rwiam się nieprzeciętnie! hehe Pomózcie....
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: strazak »

genialny007 pisze:Nie odpala....jedynie na popych
a co sie dzieje jak próbujesz odpalać rozrusznikiem ?
ADAM
Awatar użytkownika
ramatahatta
Posty: 215
Rejestracja: 06 lipca 2008, 23:17
Motocykl: Yamaha Virago XV750 '92
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: ramatahatta »

genialny007 pisze:Witam ! ;)

Poszukuję zestawu naprawczego sprzegła rozrusznika do Jamahy Virago XV 750. (...) Nie odpala....jedynie na popych;/;/;/ Podejrzewam rozrusznik. (..)
Rozrusznik i sprzęgło rozrusznika, to dwie osobne kwestie (i różne objawy).
Przede wszystkim opisz, co się dzieje, czy rozrusznik wogóle nie kręci, czy kręci, ale nie rusza wału.
Słońce, z wiatrem we włosach, gdzie oczy poniosą...
Alicante
Posty: 26
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 18:46
Motocykl: Virago XV750 92r.
Lokalizacja: Kraków/ Mielec
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: Alicante »

ramatahatta pisze:
genialny007 pisze: Rozrusznik i sprzęgło rozrusznika, to dwie osobne kwestie (i różne objawy)
nie bede zakladał nowego tematu, bo u mnie jest bardzo podobna sytuacja,
tez mam VIrago XV od niedawna, sprzedawca nie uprzedził o kłopotach z odpalaniem, pokazał mi ze czasmi nie odbija spreżyna od bendixa, wiec mechanik przeczyścił/przesmarował cały bendix - śruba chodzi płynnie, ale nadal są problemy zapaleniem.

czytam, czytam, i juz nie wiem czy u mnie padł rozrusznik, sprzegło rozrusznika, czy przekładnia planetarna sie ślizga, jakie są objawyposzczególnych, i zastanawiam sie od czego zasząć?

Objawy: czasami motor odpala odrazu, częściej nie....
wciskm starter - słysze cykniecie z okolic bendixa i świeci sie lampka od rezerwy(bak prawie pełny) i nic, (aku nowy)
próbuje kilka razy i zazwyczaj za którymś zasakuje, jak nie to na luzie przetaczam kawałek wrzucam bieg zeby szrpneło, pewnie juz sie troche te zembtki przestawiają i czasmi pomaga.
Póki co plauje zacząć od regeneracji rozrusznika,
ale czy na tą chwile ktoś przypuszcza co moze byc powodem?
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik

Post autor: toooomelo »

Alicante pisze:... na luzie przetaczam kawałek wrzucam bieg żeby szarpnęło... i czasami pomaga.
Ten objaw i sposób radzenia sobie z kłopotem sugerowałby usterkę sprzęgła rozrusznika. Ale nie wiem jak to jest w 750.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
ODPOWIEDZ