Brak świateł awaryjnych

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Budzy
Posty: 129
Rejestracja: 04 września 2007, 17:30
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 44
Status: Offline

Brak świateł awaryjnych

Post autor: Budzy »

Temat dotyczy wersji amerykańskiej. Chodzi o to, że światła awaryjne przestały działać, są kierunki a awaryjnych brak. Jak ktoś wie to niech napisze, który bezpiecznik odpowiada za te światła. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Brak świateł awaryjnych

Post autor: wąsaty7 »

Obwód świateł awaryjnych jest zabezpieczony bezpiecznikiem głównym(main fuse 20 A)pod siedzeniem.Ale on nie jest powodem twojego problemu.Poszukaj kostki łączącej włącznik świateł awaryjnych z instalacją powinno tam być 6 przewodów i 1 w oddzielnej kostce.Ten 1 to twoje zasilanie(+ czerwony)włącznika;sprawdź czy jest tam prąd.Po włączeniu włącznika na jednym z 6(brązowy z żółtym paskiem) też ma być prąd.W ten sposób sprawdzisz działanie włącznika.Dalej przewód dochodzi do przerywacza.Podejrzewam,że rozłączyła się kostka łącząca włącznik z instalacją.Powodzenia.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
wolf
Posty: 65
Rejestracja: 10 lipca 2011, 15:16
Motocykl: Yamaha XV1100 Virago
Lokalizacja: Nowogard
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Brak świateł awaryjnych

Post autor: wolf »

Witam. Podepnę się pod temat. Sprawdziłem wszystko i jest ok. Prąd w czerwonym kablu jest w brązowym też, a awaryjnych jak nie było tak nie ma :( Co dalej?
Pozdrawiam.
Tomek
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Brak świateł awaryjnych

Post autor: wąsaty7 »

Zobacz czy na przewodzie brązowo - żółtym po włączeniu awaryjnych pojawi się prąd.
Jak podasz prąd na przewody czarne zaświecą się lampy kierunkowskazów - odpowiednio lewy i prawy.
Przy załączonej stacyjce podłącz równolegle dwie żarówki 12V 21W do przewodu brązowo - białego i masy - żarówki mają migać z normalną prędkością kierunkowskazów(przerywacz klika)
Wąsaty7
Awatar użytkownika
wolf
Posty: 65
Rejestracja: 10 lipca 2011, 15:16
Motocykl: Yamaha XV1100 Virago
Lokalizacja: Nowogard
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Brak świateł awaryjnych

Post autor: wolf »

niestety mam wypalony styk we włączniku :cry: Jak myślisz, jak nadleje to cyną to będzie trzymać? :? Czy tylko nowy włącznik mnie ratuje?
Pozdrawiam.
Tomek
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Brak świateł awaryjnych

Post autor: wąsaty7 »

Nie lecz syfa pudrem.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
wolf
Posty: 65
Rejestracja: 10 lipca 2011, 15:16
Motocykl: Yamaha XV1100 Virago
Lokalizacja: Nowogard
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Brak świateł awaryjnych

Post autor: wolf »

masz rację. więc nowy. Kupię gdzieś nowy czy szukać po częściach? Ale puki co, nadlałem cyną i jest ok :bravo: awaryjne działają. Wąsaty, jak zwykle twoje rady są bezcenne i pomocne :nazdrowie: Dzięki
Pozdrawiam.
Tomek
ODPOWIEDZ