Czujnik stopu przód

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Raptor
Posty: 310
Rejestracja: 25 września 2007, 17:11
Motocykl: CBR 600 F3/Suzuki VX
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 38
Status: Offline

Czujnik stopu przód

Post autor: Raptor »

Nie działa mi światło stopu na przednim hamulcu. Czujnik jest ok, sprawdzałem. Z racji tego, że i tak mam pół motocykla rozebranego postanowiłem się dobrać i do tego. Pewne jest, że gdzieś kabel został przerwany... tylko teraz tak zajrzałem w to wszystko i nie wiem nawet którego próbować wybadać. Ale po kolei.
Z czujnika wychodzą dwa kable: brązowy i zielony z żółtym paskiem.
Brązowy łączy się z drugim brązowym i gdzieś tam idą (ten raczej jest sprawny bo w końcu są dwa)
Zielono/żółty idzie tą rurką na tył motorka (pod siedzenie) tzn. chyba nie idzie, bo po drugiej stronie już się nie pokazuje. Tzn kabel zaginął albo gdzieś pod bakiem albo nie wiem, może zmienił kolor na żółty? (w lampie za stop odpowiada żółty).
Z kolei oba kable w czujniku od nożnego są żółte (no jeden może brązowy?)
Ja ogłupiałem :frustrated: W schemacie tez nic nie widzę :/ Chciałbym uniknąć wyjmowania wiązki... może ktoś już się męczył z tym ustrojstwem? :???:
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Czujnik stopu przód

Post autor: mak »

Witam może jusz nieaktualne ale watro zapytac i jak znalazłes przyczynę tego czujnika stopu bo mam ten sam problem i sie głowie :frustrated:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Czujnik stopu przód

Post autor: kyller »

pierwsza zlaczka tego kabla jest pod zbiornikiem
ale najczesciej to własnie sam wyłaczik szwankuje
mak
Posty: 208
Rejestracja: 08 listopada 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 1000
Lokalizacja: międzyrzecz
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Czujnik stopu przód

Post autor: mak »

dzieki kolego ale jusz naprawiłem rozebrałem czujnik i te dwie blaszki co dotykają tulejki były zamocno rozgięte wyczysciłem zcisnłem mocniej i działa jak nówka funkiel dzieki i pozdrawiam
ODPOWIEDZ