1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

Witam Szanowne grono

Jakiś czas temu nabyłem virago 1100 z pompką paliwa. W jeździe wyszło, że możliwa jest tylko jazda w ustawieniu przełącznika w pozycji "rezerwa". Przy próbach dociekania doszedłem do tego, że po przekręceniu kluczyka i podaniu napięcia na układ, prąd podany jest na pompkę i dopompowywyje paliwa do gaźników ale po odpaleniu silnika napięcie na pompce zanika i za daleko motor nie pojedzie :) . Na rezerwie zasilanie jest cały czas. Sprawdziłem czujnik poziomu rezerwy omomierzem i wygląda na to, że jest ok,( choć po przeczytaniu postów o czujniku poziomu paliwa zapoczątkowanym przez "Kluka" nie jestem taki pewien).
Czy może ktoś doradzić gdzie tkwi problem? Czy to czujnik, czy też jednak coś innego. Jak czujnik to sprawa wygląda na banalną bo łatwo wymienić termistor.
Pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

Witam ponownie

Naprawdę nie ma nikogo kto by coś mógł doradzić w tym temacie? :(

Pozdro Wszystkich
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Adam »

Miałem identyczny problem. Okazało się, że powodem jest przetarcie kabelka w wiązce.
U ciebie też pewnie będzie podobna przyczyna.
A więc miernik, schemacik i lecisz po kolei instalację. Mi to zajęło tylko jakieś 4 godziny szukania :mrgreen:
Pytanie pomocnicze - czy zapala ci się kontrolka od rezerwy i od poziomu oleju w momencie kręcenia rozrusznikiem?
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

Witam Kolege

Dzieki za odzew.
Przy odpalaniu nie zapalaja sie kontrolki oleju i rezerwy czyli jest ok. Juz czesciowo przegladalem instalacje, bo zaczal palic na jeden uklad i znalazlem, ze ulamalo sie zarobienie kabla na cewke zaplonowa, i znalazelm tez inny przecierajacy sie, ale to moze wciaz nie wszystko, w koncu maszyna swoje lata ma, a po drodze cos tam poprzednicy grzebali i dokladali kabelki do instalacji...
Ponowic poszukiwania bede mogl dopiero gdzies za dwa tygodnie...

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

[quote="Anioł"]Witam Kolege

Dzieki za odzew.
Przy odpalaniu nie zapalaja sie kontrolki oleju i rezerwy czyli jest ok. Juz czesciowo przegladalem instalacje, bo zaczal palic na jeden uklad i znalazlem, ze ulamalo sie zarobienie kabla na cewke zaplonowa, i znalazelm tez inny przecierajacy sie, ale to moze wciaz nie wszystko, w koncu maszyna swoje lata ma, a po drodze cos tam poprzednicy grzebali i dokladali kabelki do instalacji...
Ponowic poszukiwania bede mogl dopiero gdzies za dwa tygodnie...

Pozdrawiam serdecznie

Wlasnie znalazlem w innych postach, ze te kontrolki powinny sie jednak na chwile zapalac. Nie pozostaje wiec nic innego jak dalej drazyc temat. Oczywiscie wciaz jestem otwarty na wszelkie sugestie i porady.

Jesze raz pozdro :)
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Adam »

He właśnie nie jest okej. Kiedy wciskasz przycisk START i rozrusznik kręci, powinny się świecić obie te kontrolki.
Kiedy miałem przetarty przewód od rezerwy to obie te lampki nie świeciły przy odpalaniu no i pompka działała tylko na rezerwie.
Przejrzyj wiązkę w okolicach kierownicy. Mi tam się przetarły. Pomalutku znajdziesz.
Swoją drogą widzę że mamy ten sam rocznik. 20 latek to instalacja siada :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 1181
Rejestracja: 27 października 2010, 09:26
Motocykl: XV 1100 / H-D RK
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiek: 64
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Mirek »

Witam!
U mnie wszystko działa OK,ale przy rozruchu zapala się tylko kontrolka oleju
Pzdr. :rock:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: wąsaty7 »

Anioł na początek zrób fotkę tego co masz pod siedzeniem(mam na myśli elektrownię)
Zobacz czy po przekręceniu stacyjki w poz. ON bedzie prąd na żarówce kontrolki rezerwy (przewód czerwono-biały)
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

Witam Kolegę z sąsiedztwa :), wiem, że w środy zajeżdżasz na Wały :)
Jak tylko będę w domu to się tym zajmę i zrobię fotkę ( powinienem być za tydzień ). Tak zagłębiając się w podobne posty, czy też kierując się wskazówkami, które podajecie w odpowiedzi na mój post jest już jaśniejszy obraz co i gdzie szukać.
Pozdrawiam serdecznie :rock: :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

U mnie wszystko działa OK,ale przy rozruchu zapala się tylko kontrolka oleju

Hej. A z tego co wyczytałem to i kontrolka rezerwy też na chwilę powinna się zapalić. Może tylko żaróweczka albo styki... a może głębiej trzeba zajrzeć... choć jeśli hula ok to po co ruszać
Pozdro serdeczne :chopper:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: wąsaty7 »

Anioł pisze:Witam Kolegę z sąsiedztwa :), wiem, że w środy zajeżdżasz na Wały :)
Jak tylko będę w domu to się tym zajmę i zrobię fotkę ( powinienem być za tydzień ). Tak zagłębiając się w podobne posty, czy też kierując się wskazówkami, które podajecie w odpowiedzi na mój post jest już jaśniejszy obraz co i gdzie szukać.
Pozdrawiam serdecznie :rock: :nazdrowie:
Witam kolegę.Pora by się ujawnić na Wałach i w profilu.W razie problemów z motocyklem pytaj ,postaram się pomóc.
Zapraszam do odwiedzania viewtopic.php?f=3&t=12401
Pozdrawiam
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

Witam kolegę.Pora by się ujawnić na Wałach i w profilu.W razie problemów z motocyklem pytaj ,postaram się pomóc.
Zapraszam do odwiedzania viewtopic.php?f=3&t=12401
Pozdrawiam[/quote]


I ja witam.
Wiem, wiem od dawna, że zbieracie się na Wałach. Taką mam pracę, że połowę roku poza domem spędzam, a będąc w domu jest sporo do zrobienia i nie zawsze jest czas podjechać, byłem na Wałach w sierpniu jak jeden z kolegów prezentował motocykl wykonany przez siebie ( taki czarny choper na pojedynczym siedzeniu). Od nowego sezonu postaram się częściej zajeżdżać, a profil uzupełnię, jak wrócę do domu, bo tu nie mam zdjątek ciekawych...a to już za tydzień :))))))
Pozdrowionka :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

Mirek pisze:Witam!
U mnie wszystko działa OK,ale przy rozruchu zapala się tylko kontrolka oleju
Pzdr. :rock:
I niech działa jak najlepiej i jak najdłużej
Pozdrawiam :bravo: :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Anioł
Posty: 22
Rejestracja: 08 października 2012, 15:58
Motocykl: virago 1100 92'
Wiek: 51
Status: Offline

Re: 1100 z pompką paliwa - tylko na rezerwie

Post autor: Anioł »

Witam ponownie po dłuższej przerwie

Nie było czasu zasiąść do kompa, ale trochę innych rzeczy udało się zrobić.
Chciałbym podzielić się informacją, że problem został rozwiązany. Po sprawdzeniu instalacji elektrycznej okazało się, że był całkowicie przerwany zielony przewód pomiędzy przekaźnikiem, a żaróweczką rezerwy paliwa.
Miło odpalać motocykl i widzieć, że wszystko działa prawidłowo, a miałem okazję sprawdzić korzystając z dobrej pogody na początku stycznia i nawijając kilkadziesiąt kilometrów wokół komina.

Pozdrawiam szanowne grono braci motocyklowej wierząc, że te zakończenie wątku - rozwiązanie problemu może się jeszcze kiedyś przydać przy zbliżonych problemach ( których oczywiście nikomu nie życzę ) :chopper: :nazdrowie:
ODPOWIEDZ