Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
ogonos
Posty: 355
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 12:36
Motocykl: XV 535 '93
Lokalizacja: Gołąb k/Puław
Wiek: 40
Status: Offline

Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Post autor: ogonos »

Może będziecie w stanie mi pomóc, bo jużnie wiem co robć.

Dzieś rano przyjechałem do rodziców motorkiem żeby sprawdzić czemu skuter brata nie chodzi, podejrzenie padło na przekaźnik podobny do mojego od pompy paliwa. Akurat miałem zapasowy więc podłączyłem go na próbę, nie pomogło więc wymontowałem swój i podpiąłem zapasowy do swojej instaacji żeby sprawdzić czy się nie zepsuł. Pompa nie zaskoczyła więc spawa jasna-padnięty przekaźnik.

Potem wmontowałem z powrotem oryginalny na którym codzień jeżdżę i tu zonk - pompa też nie działa.

Rozrusznik działa, motor odpala bez problemu, stycznik "nie terkocze" a co za tym idzie nie załącza pompy paliwa.

Po dwóch godzinac dłubania z kolgą bardziej obeznanym ode mnie wiemy że:

1. Pompa jest sprawna.
2. Przekaźnik też.
(pkt 1 i 2 sprawdzane metodą na krótko i miernikiem)
3. Przekaźnik załącza się na jedno "pyknięcie" gdy jest włączona rezerwa przy przełączaniu głównego włącznika z "RUN" na "OFF".

Na przekaźnik nie dociera impuls załaczający go - podejrzenie padło na tę dużą puszkę pod prawym serkiem przykręconą do motoru. Nie wiem do czego ona sluży i czy coś w niej da się dłubać więc pytam:

1. Co z tym można zrobić.

2. Czy zrobienie obejścia i podpięcie pompy na stałe może coś uszkodzić?
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Post autor: jjanusz »

przeglądnij schematy i wydrukuj :!: ,a w raźje czego to jeśli czas pozwoli podjadę do ciebie :chopper: , po niedzieli (wprawdzie wiele nie robiłem przy moto ale myśle że dam rade :oops:ale masz jeszcze dużą szanse bo WALDI jest u nas na forum autorytetem :!: :!: :!: pewnie się odezwie
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Awatar użytkownika
ogonos
Posty: 355
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 12:36
Motocykl: XV 535 '93
Lokalizacja: Gołąb k/Puław
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Post autor: ogonos »

Dzięki Janusz, jak będzie potrzeba to dam znać, podjedziesz, mój mechanik pomierzy co tam trzeba i może zdiagnozujemy dolegliwość.

Mam nadzieję, że nasz guru elektryki viragowej: -waldi- będzie w stanie mi dopomóc

P. S. Wie ktoś może w jakim trybie działa pompa paliwa w 535?
Czy załącza się w określonych odstępach czasu na określony czas, czy jest jakiś układ sterujący czasami włączenia-wyłączenia czy działa ciągle?
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Post autor: jjanusz »

według mnie to w zależności od ciśnienia w układzie paliwowym. jeśli zdejmiesz wężyk od gaźników to będzie chodzić cały czas ,a jeżeli go zatkasz to zaraz przestanie
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Awatar użytkownika
ogonos
Posty: 355
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 12:36
Motocykl: XV 535 '93
Lokalizacja: Gołąb k/Puław
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Post autor: ogonos »

Tyle to ja wiem, że jak nie będzie miała siły przepchnąć paliwa, to się nie załączy elektromagnes (rozbierałem starą pompę i poznałem zasadę i sposób działania).

Pojawia się tylko pytanie: jeśli to wystarczy - to czy coś się stanie gdy odłączę na stałe przekaźnik włączany impulsem z modułu zapłonowego. Padnie coś w instalacji? Moduł zacznie wariować? Rozwali się coś w pompie albo gaźnikach?

Pytań mnóstwo a odpowiedzi brak.
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Post autor: jjanusz »

ja ci mówiłem coś na ten temat :!: ,masz niedaleko :chopper: ,a w dwóch może coś uradzimy :nazdrowie:
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Awatar użytkownika
ogonos
Posty: 355
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 12:36
Motocykl: XV 535 '93
Lokalizacja: Gołąb k/Puław
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Problem z przekaźnikiem pompy paliwa

Post autor: ogonos »

Janusz odezwij się jak będziesz leciał w moim kierunku. (tel w profilu)

Chciałbym żeby mój mechanior pomierzył parę prądów na twojej instalacji. A muszę się z wami oboma zgrać.

Jeszcze jedna sprawa. Po dobraniu się do bebechów zwróciłem uwagę na coś takiego, że przy przełączaniu głównego włącznika słychać załączanie jakiegoś przekaźnika w module od kierunkowskazów. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi - a może nie było tego.
To normalne, czy kolejny zonk?
ODPOWIEDZ